Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[N14] Problem ze wspomaganiem


Gość dziu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jestem tu nowy wiec...

A wiec, mam sunny 3d 1.4 i taki problem, kiedy skrece kola do oporu to gasi mi silnik, sprawdzalem plyn od wpomagania i jest i nawet jest go tyle ile powinno byc. tylko nie wiem czemy dlawi silnik, czyzby pompa do wymiany? Pomocy!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może tak byc, chociaz to normalne ze przy maksymalnym skrecie - do końca kierownicą, pompa stawi duży opór, i troche obroty ściągnie, no ale bez przesady. jeśli nie masz innych problemów z obrotami, nie gasnie Ci czasem jak puscisz gaz itd, to obstawiam pompę. Doraźnie możesz troche pasek poluzowac - jak stawi duży opór to zacznie ślizgac na pasku - co jeszcze bardziej potwierdzi teorie pompy, a silnik nie powinien gasnąc. Ew. olej może byc zuzyty/zanieczyszczony czymś wlasciwie co może powodowac problemy z jego tłoczeniem - możesz go tez wymienic nawet na hipol, nie jest drogi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może jest jakiś problem z czujnikiem od wspomagania.

Sprawdź czy się np nie wypiął, albo czy kabelek się nie uszkodził, może komputer nie dostaje sygnału że wspomaganie stawia opór i nie zwiększa odpowiednio obrotów silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kabelek wychodzi z maglownicy po lewej stronie patrząc od przodu auta. Łączy się wtyczką z drugim kabelkiem, który prowadzi... gdzieś tam .... chyba do komputera :)

Jeżeli masz taki kabelek, to nie będzie problemu ze znalezieniem go.

Podrzuć fotkę prawej strony to może znajdziemy jak będziesz miał problem ze zlokalizowaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a wiecie jak zdjąć pompę? dziś chciałem wymienić pasek no i nic z tego bo w ogóle jej nawet poluzować nie mogłem. Odkręciłem jedna śrubę na suwaku i tą z tyłu od regulacji - nic, sztywna. Zanurowałem głębiej i odkręciłem dwie na bloku silnika - dalej siedzi, odkręciłem też tą szpilkę taka na mocowaniu do pompy( wyjać jej nie mogłem bo podłużnica nie dawała) więc sie zdenerwowalem i pozakręcałem wszystko jak było a pasek jeździ w bagażniku :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...