Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[K12] wymiana przedniego zderzaka


mig
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nasza micra ma za sobą pierwszą poważną stłuczkę, w wyniku której ucierpiał przede wszystkim przedni zderzak. Trzyma się, ale ze względów wizualnych nadaje się do wymiany.

Na allegro jest sporo części z odzysku z różnych roczników, stąd pytanie nr 1:

Czy zderzak po lifcie pasuje do rocznika 2003?

Starsze części najczęściej nie mają otworów na halogeny, więc wybór mam nieco ograniczony. Zauważyłem, że nowsze micry mają halogeny w innym miejscu (bardziej rozsunięte na boki) od starszych wersji.

Czy do nowego zderzaka da się zamontować "stare" halogeny?

I w końcu trzecie pytanie: Czy uda mi się uniknąć lakierowania nowego zderzaka? Nie wiem, czy rozrzut w odcieniach mikrusów jest duży. Jako facet widzę świat w 16 kolorach, więc dla mnie niebieski to niebieski ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zazwyczaj na szrotach masakruja zderzaki i nadaja sie do malowania. aleee moze sie i zdarzyc jakis z samochodu do wlasnego zdjecia :) i nie trzeba malowac ;) juz ci pogrzebie za czesciami i cos zaproponuje ;)

 

[ Dodano: Sro 08 Lip, 2009 17:23 ]

http://allegro.pl/item680236780_zderzak_ni...k12_diesel.html patrz tam na fotke do tylu jaki znajomy kolorek :) i z dolnego slaska. Takie masz te halogeny?

 

[ Dodano: Sro 08 Lip, 2009 17:38 ]

3c555cfb6b945387med.jpg takie te twoje halogeny?

 

[ Dodano: Sro 08 Lip, 2009 17:50 ]

http://allegro.pl/item668912808_nissan_mic...od_przedni.html chyba troche popekany i zniszczony

 

[ Dodano: Sro 08 Lip, 2009 17:51 ]

http://allegro.pl/item669577087_nissan_mic...rdzo_tanio.html super cena

 

[ Dodano: Sro 08 Lip, 2009 17:54 ]

http://allegro.pl/item676319011_nissan_mic...ak_przedni.html tutaj mysle to co potrzeba ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zazwyczaj na szrotach masakruja zderzaki i nadaja sie do malowania. aleee moze sie i zdarzyc jakis z samochodu do wlasnego zdjecia

Zgadza się, wczoraj oglądałem zderzaki sprowadzone z Niemiec w stanie - delikatnie mówiąc - nieświeżym...

takie te twoje halogeny?

dokładnie takie

Kupując ze szrotu mogę sobie przyłożyć do maski i sprawdzić czy odcień pasuje, a kupowanie na allegro to jednak ryzyko, że kolor nie jest ten sam (w ostatnim ogłoszeniu koleś pisze: "kolor poglądowy"...).

Dzięki za odpowiedź. Jeszcze tylko mocowanie mnie interesuje, bo w ogłoszeniach widzę, że w najlepszym stanie są zderzaki z cabrio i z wersji po lifcie. Będzie pasował?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tego wlasnie nie wiem :) sadze ze nie obejdzie sie bez malowania :/ bedzie trzeba lakier zrobic no jedynie ze bedzie takie ogromne szczescie ze akurat sie da ;) moze zadzwon do ASO i zapytaj o takie technologiczne sprawy? moze akurat beda miec zderzak w dobrej cenie na zbyciu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W związku z tym, że forum znowu działa, chciałem ponowić pytanie: Czy przedni zderzak od micry po lifcie pasuje do starych egzemplarzy?

Chodzi głównie o otwory na halogeny. W starszych K12 były umieszczone bliżej środka, natomiast po lifcie trafiły na boki zderzaka. Obawiam się, że mogą kolidować ze zbiornikiem płynu do spryskiwacza, który jest w prawym rogu pod zderzakiem. Czy ktoś orientuje się, czy przy okazji liftingu zbiornik nie został gdzieś przesunięty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość niewiniatko22

W związku z tym, że forum znowu działa, chciałem ponowić pytanie: Czy przedni zderzak od micry po lifcie pasuje do starych egzemplarzy?

Chodzi głównie o otwory na halogeny. W starszych K12 były umieszczone bliżej środka, natomiast po lifcie trafiły na boki zderzaka. Obawiam się, że mogą kolidować ze zbiornikiem płynu do spryskiwacza, który jest w prawym rogu pod zderzakiem. Czy ktoś orientuje się, czy przy okazji liftingu zbiornik nie został gdzieś przesunięty?

 

Wiec ja mam K12 2004r. i mam zderzak od nowej K12 z halogenami- wiec pasuje, jesli chcesz jakąś fote na maila, to daj znac na gg ( dostepna 8-16 pon.-pt), to Ci przesle...

Zadko jestem na forum, bo nie mam netu w domu. Pozdrawiam :)

 

A powiedz mi jeszcze, bo ja kable mialam do podpiecia halogenów, ale nie wiem jak je odpalic... :D

Pozdrawiam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiec ja mam K12 2004r. i mam zderzak od nowej K12 z halogenami- wiec pasuje,

No i na taką odpowiedź czekałem - dzięki :)

A powiedz mi jeszcze, bo ja kable mialam do podpiecia halogenów, ale nie wiem jak je odpalic... :D

To znaczy, że nie masz przełącznika przy kierownicy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...

Witam

 

Jestem posiadaczem micry k12 rok 2004 (przed liftem), i mialem drobna stluczkę, maska do wymiany, zderzak lampy....

 

i tak sie zastanawiam czy będzie pasować przód od poliftowej wersji ? w sensie:

 

- Przedni zderzak (z halogenami)

- Atrapy z migaczami.

 

 

plus czy migacze z atrap 2004 mozna przelozyc do tych z 2005 ?

 

Pozdrawiam

 

/jezeli bylo to przepraszam, ale szukałem zeby nie bylo/

Edytowane przez fookoo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Dzień dobry,

mam zamiar zakupić Micrę K12 od znajomego, lecz przedni zderzak nie pasuje idealnie.

Zauważyłem,że w centralnej części gdzie spotyka się z maską jest obwiśnięty o ok. 1 cm i szpara pomiędzy maską jest trochę większa. A także przy prawej lampie na styku z błotnikiem jest pęknięte jego mocowanie z błotnikiem.

 

Oglądałem już schematyczne rysunki na Nissan4u.com/parts - lecz nie są zbyt czytelne jeśli nie mam tych części przed oczyma. Widziałem,że są tam plastykowe zatrzaski i taki stalowy uchwyt przy błotniku.

 

Czy ktoś ma jakiś toturial ze zdjęciami jak się ściąga przedni zderzak, bądź chociaż jakieś zdjęcia poszczególnych elementów, na których umocowany jest zderzak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...