Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[N16] 2.2 Di N16 i Tino. Ten sam silnik ?


Gość cyklonit

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Od września 2003, były 2,2 DCi, a to już technicznie, nie to samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pisałeś DI,to i ja piszę o DI,a teraz piszesz, że od września to DCI .ja wiem że to nie to samo 2.2di to 2000-2002r do września,co same litery zresztą oznaczają potem jest inny model. A sorki to kolega niżej napisał o zmianach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Nie do konca takie same. 2,2Di sa co najmiej w 2 wersjach . W Tino jest jakies ''cos'' na wejsciu kolektora dolotowego co steruje wzniosem zaworow dzieki temu ma mniej spalac ,wystepowalo to i w almerach ale byly tez almery bez tego czegos.

Silnik bez tego jest znacznie dynamiczniejszy. Byly tez 2 wersje skrzyn troche inne przelozenia ,przykladowo Tino jak poleci z gorki to sie rozpedza do 200km przy okolo 4,5rpm natomiast w almerze osiagam 215 przy 4200rpm. :shifty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w Tino jest pompa wspmoagania sprzegla a w zwyklej Almie chyba nie ma.

Na chlopski rozumi jednak silnik jest ten sam, nie wspominajac o sprzegle i skrzyni biegow ktorych wersji bylo co najmniej trzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Odnawiam temat, chodzi mi o roznice 2.2di wkladanych do Tino i almery. Jakas chyba musi byc skoro w Tino pisza ze ma 114 km a almera ma 110. Moze do Tino włożyli intercooler?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To sa identyczne silniki!!!!! wszystkie 2.2 to te same Nissana!! Różnią się tylko osprzętem, a co za tym idzie mocą.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...