Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Filtr kabinowy Tida HB


Gość Jark
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zamierzam samodzielnie wymienić filtr kabinowy (mikropyłkowy) w Tiid'zie HB. Wiem, że jest on lokowany gdzies w okolicy schowka. Czy ktoś z szanownych forumowiczów robił coś takiego? Prosze o info. pzdr!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamierzam samodzielnie wymienić filtr kabinowy (mikropyłkowy) w Tiid'zie HB. Wiem, że jest on lokowany gdzies w okolicy schowka. Czy ktoś z szanownych forumowiczów robił coś takiego? Prosze o info. pzdr!

Wymienic to pewnie nie problem, ale czy odgrzybisz rowniez sam?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamierzam samodzielnie wymienić filtr kabinowy (mikropyłkowy) w Tiid'zie HB. Wiem, że jest on lokowany gdzies w okolicy schowka. Czy ktoś z szanownych forumowiczów robił coś takiego? Prosze o info. pzdr!

Dokładniej to jest on od strony pasażera po lewej stonie (schowka nie trzeba wyjmować) jest umiejscowiony jak w K12 , trzeba uważać bo można ułamać ząbek mocujący - wiem coś o tym bo ułamałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładniej to jest on od strony pasażera po lewej stonie (schowka nie trzeba wyjmować) jest umiejscowiony jak w K12 , trzeba uważać bo można ułamać ząbek mocujący - wiem coś o tym bo ułamałem.

A skad masz kolego filetrek klimy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 4 tygodnie później...

Jest taki filtr dostępny na Allegro.

na stronie włoskiego producenta tego filtra podają, że pasuje on m.in. do Tiidy,

ale podają też że jest odpowiednikiem oryinalnego filtra NISSAN o oznaczeniu OEM: 27891-AX010,

a z moich informacji wynika, że filtr do TIIDY ma oznaczenie OEM: 27891-EL00A,

chyba że się mylę to proszę o sprostowanie :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

WITAM

chce kontynuować temat sprawdzał ktoś wymieniał u siebie w tiidzie/versie filierek kabinowy??

- jaki jest numer seryjny oryginału(fabryczny)?

- na allegro jest jakiś za 35zł + przesyłka montował ktoś może ten ? - proszę o opinie jak tak.

- może ktoś wie o jakiś innych zamiennikach f.kabinowego i powietrza które na pewno pasują, sprawdził to i wie.

- i jak wygląda samodzielny montaż?

 

 

[TIIDA Hatchback (C11X) (od 2007.09)1.6 110KM]

Jeżeli chodzi o filtr powietrza to

ORYGINAŁ - 16546 ED000

WYMIARY [~]

WYS - 34 [mm]

DŁUG ZEW - 230 [mm]

SZER ZEW - 135 [mm]

DŁUG WEW. - 212 [mm]

SZER WEW. - 120 [mm]

 

ZAMIENNIKI F.POWIETRZA.

*SOFIMA S 3362 A - http://sklep.intercars.com.pl/

*ALCO FILTER MD-8288 - 56.00 zł http://www.iparts.pl'>http://www.iparts.pl'>http://www.iparts.pl'>http://www.iparts.pl

Wysokosć [mm] - 33

Długosć [mm] - 228

Szerokosć [mm] - 133

*MANN-FILTER C2420 - 66.00 zł http://www.iparts.pl

wysokość [mm]: 34,0

Długość [mm]: 232,0

Szerokość [mm]: 137,0

JC PREMIUM B21066PR - 32.00 zł -? NOTE ? - (wymiary zbliżone do oryginału - może pasować)

Wysokość [mm]: 32

Długość zewnętrzna [mm]: 231

Szerokość zewnętrzna [mm]: 135

Długość wewnętrzna [mm]: 209

Szerokość wewnętrzna [mm]: 119

 

ZAMIENNIKI F.KABINOWEGO http://www.iparts.pl

NIPPARTS J1341015

SCT Germany SA1184

HERTH+BUSS

JAKOPARTS J1341021

 

Filtr Oleju http://www.iparts.pl

MANN-FILTER W 67/1

MECAFILTER ELH4243

NIPPARTS J1311018

FILTRON OP 595

AMC FILTER NO-2223

KNECHT OC 195

HENGST FILTER H97W06

 

Proszę właścicieli swoich tiid o kontynuacje tematu.

Edytowane przez zizu85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

filtr kabinowy oryginał nr 27891-EL00A

ten który jest na allegro za 35 złotych jest włoskiej firmy airtop italia (wg informacji od sprzedającego)

po sprawdzeniu na stronie www.airtopitalia.it dla Tiidy jest to filtr o numerze katalogowym 480, ale w opisie podają że jest on odpowiednikiem filtra NISSAN nr 27891-AX010, a z mojego dalszego dochodzenia okazało sie, że taki numer katalogowy mają filtry do NOTE i MICRY

mogę mieć na zbyciu oryginalny filtr kabinowy o oznaczeniu 27891-EL00A, na pewno taniej niż w serwisie

a wymiana jest prosta, zajmuje około 15 minut

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yankee595

już miałeś kolego 2 przegląd??

- co wymieniali

- co sprawdzali

- i za ile (i dla czego tak drogo)

 

jak miałeś napisz co wymieniali, co sprawdzali i czy robiłeś w ASO czy w "nieautoryzowanym"

jak byłeś to czy z własnymi częściami olej,filtr oleju,powietrza i kabinowy

bo inni piszą że ze swoimi częściami byli "zamienniki"

ale tu już jak masz nowe auto i płacisz AC - to naprawa tylko z częściami oryginalnymi podobno.

nawet o GVO tu na forum padały tematy, ale raczej z monopolem ASO nie wygramy i na serwis chyba u nich jesteśmy skazani, bo w sumie nie wiadomo co będzie dalej z GVO i czy będzie wolny wybór bez utraty gwarancji choćby na perforacje nadwozia.

 

ja na razie badam rynek części zamiennych i z tym związanych absurdów biurokracji i dojenia klientów w ASO.

bo już nawet jako mechanik nic nie mogę zrobić nawet filtra wymienić - bo stracę gwarancje. - absurd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yankee595

już miałeś kolego 2 przegląd??

- co wymieniali

- co sprawdzali

- i za ile (i dla czego tak drogo)

 

jak miałeś napisz co wymieniali, co sprawdzali i czy robiłeś w ASO czy w "nieautoryzowanym"

jak byłeś to czy z własnymi częściami olej,filtr oleju,powietrza i kabinowy

bo inni piszą że ze swoimi częściami byli "zamienniki"

ale tu już jak masz nowe auto i płacisz AC - to naprawa tylko z częściami oryginalnymi podobno.

nawet o GVO tu na forum padały tematy, ale raczej z monopolem ASO nie wygramy i na serwis chyba u nich jesteśmy skazani, bo w sumie nie wiadomo co będzie dalej z GVO i czy będzie wolny wybór bez utraty gwarancji choćby na perforacje nadwozia.

 

ja na razie badam rynek części zamiennych i z tym związanych absurdów biurokracji i dojenia klientów w ASO.

bo już nawet jako mechanik nic nie mogę zrobić nawet filtra wymienić - bo stracę gwarancje. - absurd.

 

nie miałem jeszcze nawet pierwszego przeglądu,

wymieniłem jedynie po pierwszych 3 tysiącach km (bo auto kupiłem w tym roku ale jest z 2007 roku) olej i filtr oleju (olej miałem swój)a wymianę kazałem sobie wpisać do książki gwrancyjnej

z tego co wiem to np. oryginalny filtr kabinowy w serwisie kosztował 230 złotych :dribble:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dokładniej to jest on od strony pasażera po lewej stonie (schowka nie trzeba wyjmować) jest umiejscowiony jak w K12 , trzeba uważać bo można ułamać ząbek mocujący - wiem coś o tym bo ułamałem.

Czy można prosić o wiecej detali? jaki ząbek, jak zrobić by go nie złamać, jak usuwać i wkładać filtr, To znaczy, że dostęp do filtra jest w kanale środkowym? A może macie zdjęcia?

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy można prosić o wiecej detali? jaki ząbek, jak zrobić by go nie złamać, jak usuwać i wkładać filtr, To znaczy, że dostęp do filtra jest w kanale środkowym? A może macie zdjęcia?

pozdr.

 

Może się przydać

 

 

Wymiana filtra w Versie

 

Pzdr

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzebiąc w sieci przypadkiem znalazłem coś takiego http://www.iparts.pl/auto/nissan,tiida-hatchback-c11x-od-2007-09,1-6-110km,80-6448-23467.html.'>http://www.iparts.pl/auto/nissan,tiida-hatchback-c11x-od-2007-09,1-6-110km,80-6448-23467.html.

Całkiem sporo tutaj różnych ciekawych rzeczy.

niezła stronka,ale dopiero tak otwiera:

 

http://www.iparts.pl/

Edytowane przez manix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Wreszcie po 14 miesiacach eksploatacji wymieniłem filtr kabinowy w Tiidzie i odkaziłem klimę. Rzeczywiście koniecznością jest odkrecenie schowka z kokpitu samochodu. Potem bez problemu, chociaż nalezy uważać na zabek filtra ktorym mocowany jest on w gniezdzie. Delikatnie nalezy go wyciagać zaczynajac od czesci gornej uchwytu, bo tam jest ten zabek. Jak sie odczepi filtr od gniazda nalezy paluchem przycisnać od gory wkład filtrujący bo inaczej porwie się. Cała zabawa kosztowała 150 zł. i 1 godzię zabawy. Filtr oryginalny meksykanski 120 zł, środkek do odkażania klimy 30 zł i troche uporu.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filtr oryginalny meksykanski 120 zł, środkek do odkażania klimy 30 zł i troche uporu.

pozdrawiam

 

A filterek taki można gdzieś kupić (oprócz Meksyku) ? Którego środka do odkażania używałeś?

 

Pzdr

Edytowane przez JacekJQ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A filterek taki można gdzieś kupić (oprócz Meksyku) ? Którego środka do odkażania używałeś?

 

Pzdr

Filtr kupiłem w Wwie w sklepie z czesciami do Nissanów (przy Połczyńskiej), ale czasem na allego są też i chyba nawet tansze. Myslę, że w Intercarze też są osiagalne. Środek do odkażania kupiłem w Auchanie, jakiejś tam firmy niemieckiej nitro - coś?. Taka puszka z aerozolem, który się sam rozpyla przez 10 min. wewnątrz samochodu.

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Zamierzam samodzielnie wymienić filtr kabinowy (mikropyłkowy) w Tiid'zie HB. Wiem, że jest on lokowany gdzies w okolicy schowka. Czy ktoś z szanownych forumowiczów robił coś takiego? Prosze o info. pzdr!

Dojście do filtra to rzeczywiście pikuś. Tak jak piszą za schowkiem (cztery wkręty poniżej klapy schowka, cztery u góry po otwarciu klapy; no i odłączyć kabelek oświetlenia schowka przed jego wyciągnięciem). Gorzej z wyciągnięciem filtra. Uważać na ząbek zaznaczony na zdjęciu na niebiesko (tam powinien być ale oczywiście urwałem go przy demontażu). Wyciągam nowy filtr (firmy ZAFFO Air Top Italia) z pudełka z napisem że do Tiidy, Note, Micry K12, Clio III, Modus oraz Twingo II zakupiony w dość dobrym sklepie motoryzacyjnym i ... d*pa blada - za duży. Takich dupiatych importerów powinni za jaja wieszać. Wszędzie w katalogach i necie złe wymiary. Na zdjęciach pokazuję prawidłowe wymiary do Tiidy 1,6 HB 2008r. Zwróćcie uwagę, że filtr ten nie ma plastikowej obudowy na górze.

post-34006-1274819129,1332_thumb.jpg

post-34006-1274819149,2833_thumb.jpg

post-34006-1274819229,7663_thumb.jpg

post-34006-1274819270,4117_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość maciwoda

Jeżeli chodzi o Versę to filtr jest ten sam, zerknijcie na fotkę mojego:) Pytanie tylko, gdzie go dokupić bo ten z allegro pasujący np do micry jest inny? Serwis odpada - 250zł to za dużo na cos takiego;)

 

Wg katalogu TecDoc nr oryginału pasującego wymiarami to 27891EL00A

Kody producentów:

LA 480 Knecht

J1341021 HERTH+BUSS JAKOPARTS

LA 480 MAHLE FILTER

SA 1184 SCT Germany

Niestety w hurtowni, do której mam dostęp nie ma żadnego:(

post-34023-1274865526,3554_thumb.jpg

Edytowane przez maciwoda
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważać na ząbek zaznaczony na zdjęciu na niebiesko (tam powinien być ale oczywiście urwałem go przy demontażu). Wyciągam nowy filtr (firmy ZAFFO Air Top Italia) z pudełka z napisem że do Tiidy, Note, Micry K12, Clio III, Modus oraz Twingo II zakupiony w dość dobrym sklepie motoryzacyjnym i ... d*pa blada - za duży. Takich dupiatych importerów powinni za jaja wieszać. Wszędzie w katalogach i necie złe wymiary. Na zdjęciach pokazuję prawidłowe wymiary do Tiidy 1,6 HB 2008r. Zwróćcie uwagę, że filtr ten nie ma plastikowej obudowy na górze.

Z tym ząbkiem to jest jakos tak, że każdy kto filtr wyciągał ząbek urwał. Chętnie przeczytałbym jak zrobic aby nie ułamać. Jeśli chodzi o dobór filtra to mi sie udało. Filtr był made in mexico, bez żadnego usztywnienia obudpwy na górnej częsci.

pzdr.

 

Jeżeli chodzi o Versę to filtr jest ten sam, zerknijcie na fotkę mojego:) Pytanie tylko, gdzie go dokupić bo ten z allegro pasujący np do micry jest inny? Serwis odpada - 250zł to za dużo na cos takiego;)

 

Wg katalogu TecDoc nr oryginału pasującego wymiarami to 27891EL00A

Kody producentów:

LA 480 Knecht

J1341021 HERTH+BUSS JAKOPARTS

LA 480 MAHLE FILTER

SA 1184 SCT Germany

Niestety w hurtowni, do której mam dostęp nie ma żadnego:(

Można kupić ten made in mexico w Wwie, w sklepie z częsciami do niska, przy ul. Połczyńskiej za EC Wola. Cena 120 zł.Pzasuje idealnie.

pzdr

Edytowane przez Jark
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość WOJTAS5555

jest nowy sklep internetowy na WWW.ARWIT.PL zdjęcia opisy pełny tec doc, znalazłem nawet instrukcje montażu filtra powietrza.

Edytowane przez WOJTAS5555
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

. Wyciągam nowy filtr (firmy ZAFFO Air Top Italia) z pudełka z napisem że do Tiidy, Note, Micry K12, Clio III, Modus oraz Twingo II zakupiony w dość dobrym sklepie motoryzacyjnym i ... d*pa blada - za duży. Takich dupiatych importerów powinni za jaja wieszać. Wszędzie w katalogach i necie złe wymiary. Na zdjęciach pokazuję prawidłowe wymiary do Tiidy 1,6 HB 2008r. Zwróćcie uwagę, że filtr ten nie ma plastikowej obudowy na górze.

 

pisałem trochę wcześniej:

 

"... ten który jest na allegro za 35 złotych jest włoskiej firmy airtop italia (wg informacji od sprzedającego)

po sprawdzeniu na stronie www.airtopitalia.it dla Tiidy jest to filtr o numerze katalogowym 480, ale w opisie podają że jest on odpowiednikiem filtra NISSAN nr 27891-AX010, a z mojego dalszego dochodzenia okazało sie, że taki numer katalogowy mają filtry do NOTE i MICRY ..."

 

i okazuje się niestety, że miałem rację i może nie pasować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Znalazłem w sklepie hdmot.pl

taki filtr:

Filtr kabinowy TIIDA

 

 

Pojawił się też na allegro:

Filtr TIIDA allegro

 

Co ciekawe, zamówiłem go wczoraj na stronie hurtowni w cenie 65 zł + 14,50 wysyłka. Dzisiaj kosztuje już 79 zł a na alledrogo 98 zł. Na zdjęciu filtr wygląda jak prawdziwy smile.gif.

Pzdr

Edytowane przez JacekJQ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...