Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Nie miga dioda od imobilisera


rolek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Mam problem z imobiliserem. Po wymianie żarówki od postojówek zauważyłem w pewnym momencie że dioda która jest w samochodzie przestała mrugac. Zresetował się też licznik małych kilometrów i zegar. Mało tego nie otwiera sie bagażnik na kluczyk co mnie też zdziwilo. Auto odpala bez problemów.

 

Mam serynie montowany imobiliser Nats i do tego montowany w salonie autoalarm Alcatraz. Auto salonowe kupione w 2000 r. Niestety nie mam kodów do imobilisera bo mam auto z drugiej ręki.

 

Obawiam się wyjeżdżać z garażu bo skoro dioda nie mruga mogą być problemy z alarmem i czy nie wyłączy mi zapłonu.

Pytam, może ktoś by mi pomógł i uspokoił czy to jakiś większy problem.

 

W razie czego służę dodatkowymi informacjami.

 

Otaguj temat : http://www.nissanklub.pl/?showtopic=33740

Edytowane przez jarkk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w którym miejscu ta dioda się znajduje ?.

Czasami wystarczy zdiąć kleme i wszystko wraca do normy.

Tylko dziwi mnie że się licznik zresetował, zazwyczaj resetują się jak jest spadek napięcia lub uszkodzenie w samych zegarach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie dioda znajduje sie na podszybiu. Do tej pory migala caly czas.

 

Zastanawiam sie czy w takim przypadku nie zadziala imobiliser (zablokuje auto) gdy np. wyjade autem w trase??

Kluczyk otwiera drzwi tak jak i autoalarm.

Dodatkowo dziwi mnie brak otwierania bagaznika, wiec może to świadczyć o jakimś przestawieniu ustawień.

 

Mam orginalne kodowane radio. Czy odcięcie napięcia nie spowoduje blokady radia? Na radio też nie dostałem kodu bo poprzedni wlaściciel gdzieś zapodział kartkę lub nie chciał dać. Niestety tego nie dopilnowałem i teraz mam problemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

problem sie rozwiazal. Okazalo sie ze przyczyna braku migania diody od "immo" byly padniete bezpieczniki. Bylem dzis u elektryka ale on nie stwierdzil dlaczego akurat tak sie stalo. Pytanie tylko czy sytuacja sie nie bedzie ponownie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość fragles13

problem sie rozwiazal. Okazalo sie ze przyczyna braku migania diody od "immo" byly padniete bezpieczniki. Bylem dzis u elektryka ale on nie stwierdzil dlaczego akurat tak sie stalo. Pytanie tylko czy sytuacja sie nie bedzie ponownie.

Pamiętasz który bezpiecznik jest za to odpowiedzialny? Ta informacja może być przydatna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bezpieczniki ktore wymienialem to byly 10 Amper.

 

Patrzac ta tablice z bezpiecznikami to z pierwszego rzedu wymieniony byl 4

z drugiego rzedu 3 i 4 lub 5 (nie jestem pewny).

 

U mnie oprocz niemigajacej diody immo nie dzialala lampka wewnetrzna oswietlenia, lampka w bagażniku. Nie wiem tez co sie stalo ale bagaznik z kluczyka sie tez nie otwieral ale to chyba nie ma znaczania bezpiecznik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość fragles13

Bezpieczniki ktore wymienialem to byly 10 Amper.

 

Patrzac ta tablice z bezpiecznikami to z pierwszego rzedu wymieniony byl 4

z drugiego rzedu 3 i 4 lub 5 (nie jestem pewny).

 

U mnie oprocz niemigajacej diody immo nie dzialala lampka wewnetrzna oswietlenia, lampka w bagażniku. Nie wiem tez co sie stalo ale bagaznik z kluczyka sie tez nie otwieral ale to chyba nie ma znaczania bezpiecznik.

Po tym jak zaczęła migać dioda - zapaliły się też lampki podświetlenia wnętrza? Chodzi o to, czy odpowiedzialny jest za to jeden bezpiecznik, czy różne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...