Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

klimatyzacja


Gość tadeusz55

Rekomendowane odpowiedzi

Czy przy właczonej klimatyzacji powinni wzrastać obroty silnika na biegu jałowym?Posiadam Note 1,4 z 2007r.

 

TAK MA BYC SPREZARKA SIE WLACZA WZRASTAJA OBROTY

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy przy właczonej klimatyzacji powinni wzrastać obroty silnika na biegu jałowym?Posiadam Note 1,4 z 2007r.

 

Tak

 

Mam pytanie;

Czy jak macie włączoną klimę to macie obieg powietrza z zewnątrz otwarty, czy ustawiacie na obieg zamknięty?

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieco dziwne to pytanie - ustawienia obiegu powietrza zależy od potrzeb - zamknięty przyspiesza chłodzenie wnętrza ale powoduje zwiększenie wilgotności wewnątrz kabiny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieco dziwne to pytanie - ustawienia obiegu powietrza zależy od potrzeb - zamknięty przyspiesza chłodzenie wnętrza ale powoduje zwiększenie wilgotności wewnątrz kabiny

 

Klima raczej wysusza wnętrze, a wilgotność może być większa jedynie od oddychania osób w kabinie - jeśli obieg jest dłużej zamknięty, to nawet klima nie potrafi wysuszyć wilgoci.

 

To, że zamknięty obieg przyspiesza chłodzenie, to się zgadza. Rada jest taka: na początek zamknięty obieg i wentylator na wyższy bieg - szybkie chłodzenie, potem (po schłodzeniu) otworzyć obieg i zmniejszyć obroty wentylatora. Z doswiadczenia mogę powiedzieć, ze w upalne dni, aby schłodzić dobrze wnętrze notka, trzeba raczej wentylator na "trójce" prawie non sto trzymać. Ale to u mnie, może inni mają inaczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...