Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Problem z szarpaniem


Gość dzusman

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Jestem nowzm uyztkownikiem almerz i mam pewien problem, a mianowicieŁ przy szybkim przyspieszaniu czuje szarpniecia, samochód nie przyspiesza płynnie a wskazówka obrotomierza idzie do góry skokami. wydaje mi się, że to walnięta cewka zapłonowa, ale pytanie jak sprawdzić która?

 

Jakieś sugestie?

 

Almera 1,5 benzyna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Jestem nowzm uyztkownikiem almerz i mam pewien problem, a mianowicieŁ przy szybkim przyspieszaniu czuje szarpniecia, samochód nie przyspiesza płynnie a wskazówka obrotomierza idzie do góry skokami. wydaje mi się, że to walnięta cewka zapłonowa, ale pytanie jak sprawdzić która?

 

Jakieś sugestie?

 

Almera 1,5 benzyna

 

Niekoniecznie, może to być docisk sprzęgła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Dziś byłem z ojcem w ASO nissana - pojechaliśmy na serwis i przede wszystkim na zdiagnozowanie

szarpania - przy przyśpieszaniu- szczególnie koło 2000-3000, lub 3000-4000 tys. obr.

 

Mieliśmy szczęście w nieszczęściu.

po serwisie mechanik zabrał się za diagnozę szarpania.

komp nic nie pokazał.

No to jedziemy się przejechać. JEdziemy jedziemy mamy 3 i około 4000 tys. obr - auto gasnie.

Zapala i po 4 s. gaśnie i tak 5 razy - dzwonimy i holują nas do serwisu.

 

Diagnoza - padł nam przepływomierz - całkowicie - auto gasło i koniec. Przekładka serwisowego na próbę i chodzi ok.

Auto dalej lekko szarpie.

 

Mechanik zdejmuje pokrywę zaworów i stwierdza lekkie rozciągnięcie łańcucha rozrządu- przebieg 80 000 km - auto nasze od nowości regularnie serwisowane. Na szczęście da się jeździć.

 

Tak więc taki finał miała nasza przygoda z szarpaniem. Oby łańcuch jeszcze trochę pochodził - koszt naprawy w aso 3000 - poza pewnie ze 2200.

 

Aha - przepływka to oczywiście ukochany bosch :angry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taaaaaaaaaa d*pa docisk,coś ma ze sterowaniem,może cewka, może świeca nie wiem,ale sprzęgło odpada.Bo sprzęgło albo szarpie przy ruszaniu,albo się ślizga i koniec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...