Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Pilot ...padł, primerka w garage.


Gość darecki
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość darecki

Elektronik stwierdził, że padł pilot tzn nie wysyła żadnych sygnałow do auta :cry: , efekt taki że kluczykiem otworzę centralny i wszystko gra, lecz ten typ ma jakąś funkcję odcięcia zapłonu z antynapadem i dioda mryga dalej, auto kręci ale nie chce odpalić.

Potrzebuję dobrego fachowca, co by zaglądną do tego pilota i namówił go na dalszą współpracę. Pilot oryginalny Nissana.

Oznaczenia pilota: LUCAS 3 TXA; 538 723 230 albo Q;

moduł sterujący: ELEX 15101; 1791 A; 1094.

opis na obudowie: MPT 1340, W.T. LICENCE, EXEMPT, Bat. typ: CR 2032.

naklejka w środku pilota: EMA 39/94.

 

Gdzie można dostać takie piloty?

POMOCY

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam trochę inaczej mam dwa piloty tylko ino jeden działa, mój pilot otwiera centralny zamek odblokowuje immobilazer, byłem z tym pilotem u speców od elektroniki ale oni zbadali i stwierdzili że wysyła jakiś sygnał ale nic nie warty i nie są w stanie go zrobić. Niechcę mysleć jak mi padnie 2 pilot wtedy kaplica nie odpale auta gdyż nie odblokuje odcięcia zapłonu. No cóz zostaje chyba tylko serwis. darecki jak będziesz coś wiedział do daj znać a jak ja się doweim to ja dam odpowiedź

pozdrowinia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O z pilotami to jest fajnie, ja musiałem pisać do serwisu żaboli bo tam był kupiony i instalowany alarm i immo, ale owszem przysłali kod, po pewnym czasie poprostu wywaliłem ich instalację i włożyłem zwykły alarm z immo za 200zł i po sprawie, nawet jak padnie to nie ma problemu i jest drugi, pozdrawiam :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam alarm bez immobilaisera ale zintegrowany z centralnym zamkiem ale to drugie to syf niedziała za dobrze siłownik od szyby kierowcy (baaardzo wolno się zamyka) Najepiej w zapytaj jakiegos elektronika, a nie speców od alarmów

PZD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość darecki

Wczoraj walczyłem z tym tematem wg instrukcji [ i pochodne kombinacje co mi do głowy przyszły] ze stronki www.roverki.pl/article.php?sid=307 .

Dotyczy co prawda rovera ale środek pilota jest ten sam czyli LUCAS 3TXA, obudowy inne. Dalej nic :( , nie chce gadać moja primerka :(

Będę walczył dalej.

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mialem kiedys cos podobnego ale pilota zreanimowal mi elektronik w miescie a ze sie balem ze znowu to sie zepsuje zaczalem szukac w serwisie ale jak powiedzieli ze to bedzie ok 1600zl to sobie odpuscilem i sprzedalem z takim naprawianym pilotem pamietam ze w szczecinie to sie motali z naprawa tego pilota i tylko mnie zwodzili i nic z tego niewyszlo:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość darecki
mialem kiedys cos podobnego ale pilota zreanimowal mi elektronik w miescie a ze sie balem ze znowu to sie zepsuje zaczalem szukac w serwisie ale jak powiedzieli ze to bedzie ok 1600zl to sobie odpuscilem i sprzedalem z takim naprawianym pilotem pamietam ze w szczecinie to sie motali z naprawa tego pilota i tylko mnie zwodzili i nic z tego niewyszlo:(

 

NIe załamuj mnie.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze w wawie sa lepsi fachmani:) wiec moze dadza rade ale w szczecinie byl problem wiec POWODZENIA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

odwiedziałem ASO w Lublinie w sprawie pilota do mojej primery, nmogłem sie tego spodziewać "tego pilkota juz się nie naprawi ale możemy sprowadzic nowy w atrakcyjnej cenie 640 zł naprawde prawdziwa okazja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odwiedziałem ASO w Lublinie w sprawie pilota do mojej primery, nmogłem sie tego spodziewać "tego pilkota juz się nie naprawi ale możemy sprowadzic nowy w atrakcyjnej cenie 640 zł naprawde prawdziwa okazja

 

odebrałem swoją primerkę, i zapłaciłem za pilota 230zł - rabat 10% dla nas [nk], programowali komp autka bo stwierdzili że zgubił wszystko, a następnie nowego pilota [wcześniej nie chciał się zaprogramować].

Do alarmów NATS do programowania mają jedno urządzenie w kraju, i jest ono w dyspozycji Nissan Polska - przesyłają je do serwisów potrzebujących. Mi ściągali z ASO Częstochowa podobno.

Całość [50%znizki dla nas na robociznę] 488zł

 

ASO Białowieska w Wawie

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam :) , cieszę się że już masz autko sprawne, :) , i pytanko ten pilot z systemem nats popsuł się popżez exploatacje. czy może jakieś drastycze wydażenie. to całe rozprogramowanie. bo to teraz trzeba o niego inaczej dbać jak z tym taki problem ..i kasa...pozdr..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam :) , cieszę się że już masz autko sprawne, :) , i pytanko ten pilot z systemem nats popsuł się popżez exploatacje. czy może jakieś drastycze wydażenie. to całe rozprogramowanie. bo to teraz trzeba o niego inaczej dbać jak z tym taki problem ..i kasa...pozdr..

 

Padł od tak. Zamknąłem auto, poszedłem do sklepu, powróyt już na lince holowniczej :( . Ale oprócz padniętego pilota, rozprogramował się komp - tak stwierdzili w serwisie po przebadaniu auta i gdy nie mogli nowego pilota zaprogramować. Ale mam stary i spróbuję go sam zaprogramować wg instrukcji z netu.

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

witam...... :( no i tak to jest jak się czyta i szuka dziury w całym.... poczytałem o waszych oryginalnych pilotach ... no i poszukałem i co... :shock: :shock: :shock: :shock:... znalazłem ( coraz bardziej widze co przeszło moje auto) mam moduł sterowania pilotem.... już bez antenki... ale już wiem co należy zrobic aby auto ruszyło jak padnie pilot. u mnie wstawiony jest już inny system alarmu i sterowania pilotem.... bo stary nieczynny... NIEUMIEM znaleźć schematu z tymi OR. pilotami i ukł... MACIE MOZE???????? to bym pokazał jak to obejść żeby dojechać do serwisu... jak piloty padną ... a i pytanie wracać do oryginału (pilotów) czy zostać na tym co jest?????/ pozdr. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JA MAM P11GT I MOJ PILOT TEZ NIE DZIALA, KOLES OD KTOREGO GO KUPILEM MOWIL ZE BATERIE SIE ROZLADOWALY ZALOZYL NOWE I NIC. OD TEGO CZASU TYLKO WYLACZYL DZWIEK ALARMU BO WYL PO OTWORZENIU KLUCZYKIEM DO MOMENTU PRZEKRECENIA KLUCZYKA W STACYJCE. pROBOWALEM DOSTROIC PILOTA Z NOWYMI BATERIAMI TAK JAK TO JEST OPISANE NA FORUM. 4 X CZERWONY I 1X CZARNY PRZY ZASWIECONEJ DIODZIE ALE NIESTETY NIE MA REAKCJI I PILOT NADAL NIE DZIALA, JAKIES POMYSLY CO MOGE ZSROBIC?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dwie minuty temu dzwoniłem z ciekawości do serwisu dorabiającego klucze z immobilizerem w Wawie. Koszt dorobienia kluczyka z NATSem 280pln. Jednen minus to że gość nie dorobi pilota do centralnego zamka. No ale auto bedzie palic. Ostrzegałem facecika, że nie znam żadnych pinów, kodów itp... stwierdził że potrzebuje tylko moją almerkę na pięć minut a swoje piny to sobie mogę ........ Ostrzegałem go że jest to nowy model Almery i nowe zabezpieczenia. Też go to nie interesowało

 

Pozdrowionka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwie minuty temu dzwoniłem z ciekawości do serwisu dorabiającego klucze z immobilizerem w Wawie. Koszt dorobienia kluczyka z NATSem 280pln. Jednen minus to że gość nie dorobi pilota do centralnego zamka. No ale auto bedzie palic. Ostrzegałem facecika, że nie znam żadnych pinów, kodów itp... stwierdził że potrzebuje tylko moją almerkę na pięć minut a swoje piny to sobie mogę ........ Ostrzegałem go że jest to nowy model Almery i nowe zabezpieczenia. Też go to nie interesowało

 

Pozdrowionka

Wczoraj dzwonilem do zakladu na ul Kondratowicza w W-wie. Koszt dorobienie ok 200PLN. Przy rondzie Wiatraczna maja drugi punkt.

Nr tel znaleziony w poscie wasyl79'a datowany na 20 maja 2005.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...
  • 3 tygodnie później...
  • 10 miesięcy temu...
Gość dczebanik

witam istnieje jakis awaryjny sposob na rozbrojenie immo ew p 10 95r gdyz pilot nie daje oznak zycia

 

[ Dodano: Sob 20 Cze, 2009 17:53 ]

zapomnialem dodac zxe wymienialem rezonator ,zamawialem z wawy i facet u ktorego zamawialem powiedzial ze w tej chcwili nie ma rfm 1207- 5 i powiedzial ze rfm 1207-7 nadaje na tych samych czestotliwosciach lecz to chyba bujda bo pilot nie dziala :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Gość kolobambolo

na wstepie przeprosze jesli juz było ale nie mam siły ....

 

 

u kogo i czy mozna w ogole naprawic ten zj**@#$% pilot od imobilajzera ? mam primere z 95r. Ten pilot mnie dobija od dluzszego czasu . nie dosc ze te guziki sa wytarte to w ogole to nie dziala . Zeby zadzialalo to musze otworzyc pilota i sama płytka naciskac. Moj pilot to Lucas . Mozna sie tego pozbyc albo zamontowac jakis nowy czy co ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym odkopał ten psełdo immo zmostkował 6 kabli i już miał święty spokój ,, ja szukałem info na temat mojego immo to mi wpadły jakieś takie artykóły a dotarłem nawet na jakieś hamerykąańskie forum ,,, mostkuje się odpowiednie kable i tyle zresztą jak to rozcina poprostu pompe rozrusznik i nie wiem co jeszcze wystarczy polatać po kabelkach i obejść to ,,,, w primerach od 96 jest już to częścią ECU i ecu wycina czasy wtrysków i tu już fachowiec potrzebny ,,, a u was 3 ci obwód to zasilanie cewki pewnie jest ,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...