Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Co to za czujnik na filtrze?


Jerzy

Rekomendowane odpowiedzi

K-10 Na obudowie filtra powietrza - w części zasysającej znaduje się okrągła puszka .Z niej wychodzi wężyk gumowy. Jego drugi koniec "dochodzi" w okolice części okągłej w której znajduje się filtr powietrza.Jaką speLnia rolę?.Czy może ulec zniszczeniu.Pytam się dlatego,bo będę musiał znależć mniejsce dojścia fałszywego powietrza. ZATKAŁEM filtr powietrza, a silnik "zapierniczał".Silnik reaguje na regulacje gażnikim i kątem zapłnu .Ustawienie niższych obrotów negatywnie wpływa na jego moc i elastyczność.Syków nie słyszę,ale może to być wada mojego słuchu.Zjawisko to dotyczy pracy na benzynie i gazie.Szukam,zgodnie z naturą człowieka,najłatwiejszej przyczyny i "wpadłem" na ten czujnik.POZDRAWIAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta puszeczka w okolicy wlotu powietrza jest siłownikiem sterującym dopływ ciepłego powietrza znad kolektora wydechowego w czasie mrozów.Można dla sprawdzenia odłączyć wężyk i go zaślepić.Sterowany jest termozaworem w puszce filtra powietrza,który dla sprawdzenia też można odłączyć i zaślepić od strony ssącej.Problemy z podciśnieniem mogą być spowodowane zanieczyszczeniem zaworu "PCV" (połączenie odmy z kolektorem.Trzeba go odkręcić i wymyć w benzynie.

1a633d6dbbe1e08cmed.jpg

e15b916d5d0b6138med.jpg

Jego czystość ma duży wpływ na bilans podciśnień w kolektorze ssącym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta puszeczka w okolicy wlotu powietrza jest siłownikiem sterującym dopływ ciepłego powietrza znad kolektora wydechowego w czasie mrozów.Można dla sprawdzenia odłączyć wężyk i go zaślepić.Sterowany jest termozaworem w puszce filtra powietrza,który dla sprawdzenia też można odłączyć i zaślepić od strony ssącej.Problemy z podciśnieniem mogą być spowodowane zanieczyszczeniem zaworu "PCV" (połączenie odmy z kolektorem.Trzeba go odkręcić i wymyć w benzynie.

1a633d6dbbe1e08cmed.jpg

e15b916d5d0b6138med.jpg

Jego czystość ma duży wpływ na bilans podciśnień w kolektorze ssącym.

Wróciłem z garażu,przewód pcv przemyłem i bez zmian.Boże ile wężyków dochodzi do gażnika, a kolektora ssącego w ogóle nie widać.Nie mam jeszcze pojęcia jak do tego się zabrać,aby poprawnie do kupy złożyć.Dziękuję za podpowiedż.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

problem lezy w mikserku od gazu czyli w tej podkladce na gazniku :) puszka filtra przy montazu gazu musi zostac podniesiona troche i pewnie masz nieszczelnosc na laczeniu miksera z obudowa filtra :) ustaw dobrze puszke filta i skrec na maxa sruba na gorze.. ja mam motylka jest najwygodniejszy w uzyciu. Jak zle zloze to mi tez podbiera lewe powietrze ale to slychac jak bym mial stozek.. druga sprawa moze byc za wysoki filtr powietrza.. wymieniales moze ostatnio> ile masz juz to auto?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

problem lezy w mikserku od gazu czyli w tej podkladce na gazniku :) puszka filtra przy montazu gazu musi zostac podniesiona troche i pewnie masz nieszczelnosc na laczeniu miksera z obudowa filtra :) ustaw dobrze puszke filta i skrec na maxa sruba na gorze.. ja mam motylka jest najwygodniejszy w uzyciu. Jak zle zloze to mi tez podbiera lewe powietrze ale to slychac jak bym mial stozek.. druga sprawa moze byc za wysoki filtr powietrza.. wymieniales moze ostatnio> ile masz juz to auto?

Faktycznie wymieniłem wkład filtra.Ledwo przykręciłem motylkiem pokrywę.Sprawdzę jej doleganie do puszki.

Sprawdzę też doleganie miksera.Jutro jak będę miał dostęp do garażu.Staruszkę mam od 8 lat.To pierwszy jej wybryk. Serdeczne dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak kupiles filtr z JC premium to na bank nie bedzie to chodzic :) kup filtrona jak chcesz podam ci numery pasujacego poniewaz tez ostatnio mialem taka przygode z filtrem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak kupiles filtr z JC premium to na bank nie bedzie to chodzic :) kup filtrona jak chcesz podam ci numery pasujacego poniewaz tez ostatnio mialem taka przygode z filtrem

kupiłemn filtrona o końcówce 228 poprzedzone oznaczeniem R samo lub z czymś.Na pewno stary był tego samego onaczenia - żółty ,ale był ciut niższy.Proszę jednak podaj numer swojego filtra.Raz jeszcze serdeczne dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ar228 to jedyny filtr ktory dal mi sie zamknac szczelnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...