Jump to content
Części Nissana - iParts.pl

[Serena] amortyzatory

Guest marcozoltar
 Share

Recommended Posts

Guest marcozoltar

mam serene 1,6 16V benzyna 1996r i przyszła pora wymienić przednie amortyzatory i nie wiem jakiej firmy zastosować? w sklepie polecają kayaby, ale cena 400zł za szt zmusza mnie do szukania czegoś tańszego. osłony gumowe i odboje można wykorzystać podobno od alfy, ale nie wiem od której. jak ktoś coś wie to prosiłbym o info z góry dziękuje.

O amorkach sporo było, także do naszych Serenek. Pisałem, że ja kiedyś także ze względów finansowych zastosowałem tańsze z JC za bodajrze 550 zł. kpl z osłonami i odbojami. Jeżdżę ponad 2 lata i jest ok, ale szanuję zawieszenie. Możesz oddać także stare do wymiany bebechów - kiedyś na Allegro facet to robił bodajże za 150 zł. szt.

Albo choćby te:

http://moto.allegro.pl/item692609632_amortyzatory_nissan_serena_vanette_przod_gaz.html

Guest marcozoltar

Dzięki za odpowiedź, ale czy gazowe są lepsze od olejowych? a te które zastosowałeś JC, co to za firma i czy są olejowe, czy gazowe? Pytam, bo w swojej Serenie nigdy nic nie wymieniałem poza klockami, olejem, płynem hamulcowym i oponami a w warsztacie mówią tylko, "Kayaba a jak przywiezie pan inne to je panu założymy". Szukam też korka do zbiorniczka płynu hamulcowego, który zginął przy ostatniej wymianie w warsztacie.

Guest czopochrup

z przodu wymienilem na BOSCHa cena jednego 200 zl. W promocji mi sie udalo znalesc w ASO mitsubishi w bielsku. Akuart mieli do sarny ten ktory potrzebowalem, ;p a normalnie to 250 zl byla jego cena;)

Dzięki za odpowiedź, ale czy gazowe są lepsze od olejowych? a te które zastosowałeś JC, co to za firma i czy są olejowe, czy gazowe? Szukam też korka do zbiorniczka płynu hamulcowego, który zginął przy ostatniej wymianie w warsztacie.

Które lepsze to zależy. Olejowe są bardziej komfortowe, a gazowe twardsze i trwalsze. JC to duży producent zamienników o różnej jakości, ale w dobrych cenach. Korek spróbuj dobrać z innych modeli czy marek, jak nie to szrot.

Guest marcozoltar

są amortyzatory kagera, podobno to bardzo dobra firma porównywalna do kayaby. mogę je kupić po 210zł a kayabe po 310zł za szt. martwi mnie tylko to, że są gazowe a może nie powinienem się tym martwić? jak ktoś coś wie złego o kagerach to niech da znać. a wy które wybralibyście? dziękuje wam za pomoc.

post-26794-12488727632655_thumb.jpg

chciałem, aby moja serenka była widoczna tak jak wasza a wyszło źle, jak to zrobić?

edytuj profil, potem po lewej kliknij awatar i wstaw zdjęcie i ... smile.gif tyle

• 1 month later...

polecam sachs. obecnie z tego co sie orentuje najlepsze. jak jeszcze potrzebujesz napisz do mnie str3ight87@gmail.com

moge zalatwic troszke taniej rozne czesci mechaniczne do auta.

pozdrawiam