Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P11] Problem z Primerą - świecąca kontrolka silnika i drgania obrotów


Gość kmarrk
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam Nissan Primera 1.8 z 2001 r. Od jakiegoś czasu świeci mi kontrolka silnika (chwile się paliła a potem gasła - teraz świeci cały czas). Auto jeździ tylko tak na dwójce i trójce jak mu dodaje gazu to go tak zwalnia i lekko szarpie a jak auto jest zapalone to wskazówka od obrotów drga. Byłem u znajomego mechanika - podłączył samochód do komputera i wyszło mu że coś jest z układem elektrycznym. Wymienił świece ale to nic nie dało. Podejrzewa że to może któraś cewka ale nie ma pewności. Z kolei inny mechanik uważa, że to może rozrząd jest do wymiany.

Wiecie może co to takiego albo znacie może jakiegoś dobrego mechanika znającego się na Nissanach w Rzeszowie i okolicy.

Bardzo dziękuje za wszelką pomoc i serdecznie pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam Nissan Primera 1.8 z 2001 r. Od jakiegoś czasu świeci mi kontrolka silnika (chwile się paliła a potem gasła - teraz świeci cały czas). Auto jeździ tylko tak na dwójce i trójce jak mu dodaje gazu to go tak zwalnia i lekko szarpie a jak auto jest zapalone to wskazówka od obrotów drga. Byłem u znajomego mechanika - podłączył samochód do komputera i wyszło mu że coś jest z układem elektrycznym. Wymienił świece ale to nic nie dało. Podejrzewa że to może któraś cewka ale nie ma pewności. Z kolei inny mechanik uważa, że to może rozrząd jest do wymiany.

Wiecie może co to takiego albo znacie może jakiegoś dobrego mechanika znającego się na Nissanach w Rzeszowie i okolicy.

Bardzo dziękuje za wszelką pomoc i serdecznie pozdrawiam

 

Po pierwsze jedź do dobrego mechanika co zna się na obsłudze komputera i niech dokładnie sprawdzi Ci jaki błąd Check wywala. Po drugie sprawdź na kompie parametry przypływomierza, sond lambda i czujników położenia wałka rozrządu i wału korbowego - jeżeli wywali ci błąd tego czujnika - rozrząd do wymiany albo czujnik walnięty. Na mój gust to rozrząd.

Jaki masz przebieg? Słychać łańcuch rozrządu przy odpalaniu?

 

mechanik - http://www.sikora-serwis.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze jedź do dobrego mechanika co zna się na obsłudze komputera i niech dokładnie sprawdzi Ci jaki błąd Check wywala. Po drugie sprawdź na kompie parametry przypływomierza, sond lambda i czujników położenia wałka rozrządu i wału korbowego - jeżeli wywali ci błąd tego czujnika - rozrząd do wymiany albo czujnik walnięty. Na mój gust to rozrząd.

Jaki masz przebieg? Słychać łańcuch rozrządu przy odpalaniu?

 

mechanik - http://www.sikora-serwis.pl/

 

 

Witam,

Wielkie dzięki za pomoc i podanie namiarów na zakład naprawczy. Niby podłączał tamten mechanik samochód do komputera i nie wywalało mu błędu rozrządu albo sondy lambda a elektryki. Przebieg auto ma zaledwie 110 000 wg licznika i karty pojazdu (auto kilka miesięcy temu sprowadziłem z Niemiec i do tej pory jeździło super). Przy odpalaniu samochód jest cichy i nie słychać jakiś dziwnych hałasów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Wielkie dzięki za pomoc i podanie namiarów na zakład naprawczy. Niby podłączał tamten mechanik samochód do komputera i nie wywalało mu błędu rozrządu albo sondy lambda a elektryki. Przebieg auto ma zaledwie 110 000 wg licznika i karty pojazdu (auto kilka miesięcy temu sprowadziłem z Niemiec i do tej pory jeździło super). Przy odpalaniu samochód jest cichy i nie słychać jakiś dziwnych hałasów.

 

Błędy możesz sam sobie z czytać. Jest instrukcja do tego na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Błędy możesz sam sobie z czytać. Jest instrukcja do tego na forum.

 

To zależy od kostki diagnostycznej jaka się znajduje w aucie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja obstawiam przeplywomierz - komp moze nie wypluc jego bledu, znajdz kogos z takim samym autem i podmien przeplywke zobacz czy jest roznica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy od kostki diagnostycznej jaka się znajduje w aucie.

 

1,8 2001r to P11.144 jeśli się nie mylę a tam była 18 pinowa wtyczka. Wiec nie powinno być problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1,8 2001r to P11.144 jeśli się nie mylę a tam była 18 pinowa wtyczka. Wiec nie powinno być problemu.

Mam prośbe może ktoś przesłac na priva jak wykonac samodiagnostyke do P11.144 1,8 2000r, niestety po zmianie serwera nie moge znależc działu "zrób to sam" :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja obstawiam przeplywomierz - komp moze nie wypluc jego bledu, znajdz kogos z takim samym autem i podmien przeplywke zobacz czy jest roznica.

 

 

 

Dzięki za wszystkie podpowiedzi. Mój kumpel ma primere p 11.144 silnik 1,6 z 1999 r. - orientujecie się może czy ten przeplywomierz będzie pasował do mojego auta primera p 11.144 silnik 1,8 z 2001 r.? Chyba warto spróbować i go przełożyć.

Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam prośbe może ktoś przesłac na priva jak wykonac samodiagnostyke do P11.144 1,8 2000r, niestety po zmianie serwera nie moge znależc działu "zrób to sam" :(

 

 

tu poczytaj

 

http://www.nissanklub.pl/index.php?showtopic=29085 - test komputera P_11

http://www.nissanklub.pl/?showtopic=32535&st=0 - [P11.144/W11.144] Check Engine

http://www.nissanklub.pl/index.php?showtopic=37837 - PRIMERA-Poradniki, Serwisówki, Instr. obsługi, katalogi, OBD

 

u mnie w P11.144 1.8 z 00 zwieram te właściwe styki i wsio miga i pokazuje, potem się ładnie kasuje, inna sprawa że mam zdechniętego kata i pali się cały czas, ale co jakiś czas żeby wiedzieć czy mu tam coś nowego nie doszło, kasuję błęda i po 100-200 km zapala się znowu - 0420 ... ehh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...
Gość michal17781

tu poczytaj

 

http://www.nissanklub.pl/index.php?showtopic=29085 - test komputera P_11

http://www.nissanklub.pl/?showtopic=32535&st=0 - [P11.144/W11.144] Check Engine

http://www.nissanklub.pl/index.php?showtopic=37837 - PRIMERA-Poradniki, Serwisówki, Instr. obsługi, katalogi, OBD

 

u mnie w P11.144 1.8 z 00 zwieram te właściwe styki i wsio miga i pokazuje, potem się ładnie kasuje, inna sprawa że mam zdechniętego kata i pali się cały czas, ale co jakiś czas żeby wiedzieć czy mu tam coś nowego nie doszło, kasuję błęda i po 100-200 km zapala się znowu - 0420 ... ehh

 

ja już też mam taki sam problem. kasuje i po 100-300 km zapala się od nowa Check Engine (0420). i ponownie kasacja itd. ale auto ma już 10 lat i nie opłaca mi się wymieniać kata. kupić używkę to nigdy nie wiem co w nim jest. a nowy do 10 auta. a czy nie da się ominąć jakoś te

go układu? wymontować kata?? maże jakaś strumiennica??

Edytowane przez michal17781
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam,

Mam Nissan Primera 1.8 z 2001 r. Od jakiegoś czasu świeci mi kontrolka silnika (chwile się paliła a potem gasła - teraz świeci cały czas). Auto jeździ tylko tak na dwójce i trójce jak mu dodaje gazu to go tak zwalnia i lekko szarpie a jak auto jest zapalone to wskazówka od obrotów drga. Byłem u znajomego mechanika - podłączył samochód do komputera i wyszło mu że coś jest z układem elektrycznym. Wymienił świece ale to nic nie dało. Podejrzewa że to może któraś cewka ale nie ma pewności. Z kolei inny mechanik uważa, że to może rozrząd jest do wymiany.

Wiecie może co to takiego albo znacie może jakiegoś dobrego mechanika znającego się na Nissanach w Rzeszowie i okolicy.

Bardzo dziękuje za wszelką pomoc i serdecznie pozdrawiam

Witam

Mam to samo z to kontrolką np u mnie komputer wykryl,ze to katalizator jest czyli nie oczyszcza dobrze wszystkich spalin emitowanych i po skasowaniu tego bledu znow sie zapalila ta konrolka Brat ktory jest mechanikiem pow ze to nic takiego,że wszystko jest ok mogę jezdzić na tej kontrolce.. Tez mam Nissana 2001. 1,8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Witam,

Mam Nissan Primera 1.8 z 2001 r. Od jakiegoś czasu świeci mi kontrolka silnika (chwile się paliła a potem gasła - teraz świeci cały czas)

 

1 - Mam podobny przypadek w P11.144 a takim samym aucie. Tylko, że w moim kontrolka (ten żółty "silniczek") zapala się i gaśnie w sobie tylko znanym rytmie. Czasami świeci się przez 200 km a czasami przez 300 nie świeci. Byłem u elektryka samochodowego, podłączył się do komputera w Primerze i po chwili jego komputer stwierdził, że połączenia nie będzie i koniec. Tak więc Nissan nie został zdiagnozowany a elektryk powiedział, że niektóre Nissany i Toyoty tak mają.

2 - Po mignięciu długimi światłami słychać było lekki trzask pod deską rozdzielczą i w tym momencie na kilka sek zanikał głos w radio. Po 2 dniach ustąpiło i teraz jest OK.

3 - I jeszcze jedno - central zamek. Po naciśnięciu otwarcia drzwi na pilocie (pilot z 2 przyciskami) słychać lekkie pukanie w drzwiach ale zamki nie reagują. Otwieram swoje drzwi kluczykiem, uruchamiam zapłon - słychać szczęk zamków i wszystko zaczyna być OK. Na mniej więcej tydzień - dwa.

Co Wy na to?

Edytowane przez Audik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość jeronimosa

Miałem to samo, kontrolka silnika i autem źle się jeździło. Wymieniłem sondę ale nic to nie dało. Dziś zmieniłem przepływomierz i auto jak nowe, Dodam że komputer nie pokazywał błędu przepływomierza tylko sondy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem to samo, kontrolka silnika i autem źle się jeździło.

Zapomniałem napisać, przepraszam. Otóż moje auto przy świecącym się "silniczku" jeździ jak gdyby nigdy nic. Nie ma żadnej różnicy w pracy silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość jeronimosa

Podstawa to do wiedzieć się jaki błąd wyskakuje, podłączyć pod kompa i będzie wiadomo. Potem znaleźć rozgarniętego (z tym bywa różnie) mechanika który będzie wiedział co może być przyczyną w wywalaniu konkretnego błędu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podstawa to do wiedzieć się jaki błąd wyskakuje, podłączyć pod kompa i będzie wiadomo

Już pisałem - "Byłem u elektryka samochodowego, podłączył się do komputera w Primerze i po chwili jego komputer stwierdził, że połączenia nie będzie i koniec. Tak więc Nissan nie został zdiagnozowany".

Może spróbować w serwisie Nissana - ale tam chyba prześwietla kieszeń lepiej niż rentgen :dribble:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc. Samo podlaczenie do komputera w ASO mysle ze Cie nie zbankrutuje. Moze usuniecie bledow i ewentualnie naprawa to tak. Ale niezawsze.

W nissanie autodiagnostyke robi sie na zworke (spinacz biurowy). Jesli sie boisz robic spinaczem (ja tak robie ) to kup sobie zworke z bezpiecznikiem lub zrob sobie sam .

Autodiagnostyke zrobisz sobie TAK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 lat później...

Witam,

Mam Nissan Primera 1.8 z 2001 r. Od jakiegoś czasu świeci mi kontrolka silnika (chwile się paliła a potem gasła - teraz świeci cały czas). Auto jeździ tylko tak na dwójce i trójce jak mu dodaje gazu to go tak zwalnia i lekko szarpie a jak auto jest zapalone to wskazówka od obrotów drga. Byłem u znajomego mechanika - podłączył samochód do komputera i wyszło mu że coś jest z układem elektrycznym. Wymienił świece ale to nic nie dało. Podejrzewa że to może któraś cewka ale nie ma pewności. Z kolei inny mechanik uważa, że to może rozrząd jest do wymiany.

Wiecie może co to takiego albo znacie może jakiegoś dobrego mechanika znającego się na Nissanach w Rzeszowie i okolicy.

Bardzo dziękuje za wszelką pomoc i serdecznie pozdrawiam

Witam mam nissana z tym samym silnikiem ostatnio czyściłem przepustnice i po włożeniu jej spowrotem na swoje mijesce i okazuje sie ze wyskakuje taki bład obwodu masy i na kolektorze dolotowym jest czujnik ktory steruje przepustnica i one tez czesto siadaja i tak dziwnie auto skacze na obrtotach 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...