Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[N15] dziwne problemy z hamulcami i "jedynką"...


Gość lu007

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam dość dziwny problem z hamulcami, nie jeżdże wariacko, ale (nie zawsze) hamulce przy powolnym dojezdzaniu i delikatnym hamowaniu piszcza mi... wiecie o co chodzi?

 

I jeszcze jedno... pare razy juz sie zdażyło, podczas stawiania auta na górce z wiekszym pochyłem, samochód (bez ręcznego zaciągniętego, ale z wrzuconym biegiem - 1) stacza się samowolnie, tzn przeskakuje tak jakby nie był ten bieg wkleszczony do końca, a wkleszczam go po pare razy... w innych autach w rodzinie na tej samej górce to się nie dzieje na biegu...

 

Wiecie co to może być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o hamulce to jakoś specjalnie bym się nie przejmował. Ważne, żeby dobrze hamowały. Jeśli ich wydajność spadła, to zwyczajnie skończyły się okładziny i tyle. A jeśli hamulce są dobre to jakaś pierdoła i czasami trochę muszą piszczeć. Mi kiedyś piszczały na nowych klockach Delphi - nie polecam.

 

Co do biegu to nie wiem co to może być. A przy ruszaniu jedynka działa normalnie?

Spróbuj wrzucić i ruszyć i nie wyrzucaj - zgaś i obczaj co będzie. Tylko w nic nie przywal ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mam dość dziwny problem z hamulcami, nie jeżdże wariacko, ale (nie zawsze) hamulce przy powolnym dojezdzaniu i delikatnym hamowaniu piszcza mi... wiecie o co chodzi?

 

I jeszcze jedno... pare razy juz sie zdażyło, podczas stawiania auta na górce z wiekszym pochyłem, samochód (bez ręcznego zaciągniętego, ale z wrzuconym biegiem - 1) stacza się samowolnie, tzn przeskakuje tak jakby nie był ten bieg wkleszczony do końca, a wkleszczam go po pare razy... w innych autach w rodzinie na tej samej górce to się nie dzieje na biegu...

 

Wiecie co to może być?

Jakiej fimy masz klocki bo zazwyczaj to jest ich wina kiedyś założyłem nowe i zaraz ich wyżuciłem bo piszczały cały czas przy hamowaniu kup klocki firmy trw (lucas) lub ferodo premier (premium)(jedni podają tak a inni tak sam niewiem już jak).

Staczanie sie samochodu na biegu może świadczyć o słabym stopniu sprężania na cylindrach lub poprostu jest zbyt duży spadek, a czy te inne auta to disle czy benzyny. Jak będziesz tam stawiał samochód to zostaw go na wstecznym i zobacz co sie będzie działo - inne przełożenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...