Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P10/W10] Drgania CD20


Gość japim
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.

 

Oglądałem dzisiaj mój silniczek z bliska, bo chciałem rozwiązać problem nadmiernych, wg mnie, drgań które przenoszą się na cala karoserie. W środku jest głośniej niż na zewnątrz, bo wszystko drga. Silniczek zgodnie z tematem to 2 litrowy diesel CD20 a autko to W10 z 1994 roku. Obejrzałem dokładnie poduszki z zewnątrz i tylko przednia wygląda na trochę zużytą - ale nie aż tak żeby była przyczyną drgania całego silnika. Czy możliwe jest, że silnik jest źle wyregulowany? Chyba obroty jałowe ma za niskie. Jak się reguluje diesla? Czy jest w Warszawie jakaś bratnia dusza, która mogłaby zajrzeć pod maskę i zdiagnozować chorobę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Dandi_X

Autkiem 'rzuca' caly czas? ten silnik ma to do siebie ze jak jest zimny to ostro nim rzuca i to sie szczegolnie przenosi na skrzynie biegow i kierownice. winne tez moga byc za niskie obroty. na jalowym jest 700 obr/min. ja u siebie pojechalem do mechanika i na sluch mi ustawil, bo nie mam obrotomierza, ale jest teraz dobrze, ale jak jest zimny silnik to telepie a pozniej jak w to dieselku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość heineken72

pomyślałem ze może coś mozna zaradzić na te

poranne drgawki -

Mi zawsze na zimnym silniku telepał sie zderzak z atrapa ale sie z tym uporałem

złotego środka nie ma :( , jak tylko podnieś obroty zimnego silnika

ja mam na ok 1100 potem na 700-800

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Dżodżo

Ja tesh tak mam.Na zimnym silniku okolo 1100-1200, a jak sie nagrzeje to od 700 do 900, chcoc czasami i na cieplym mi skocza do 1100-1200, ale to zadko i sie tym nie przejmuje.A co do tych drgan, to ja na nic nie narzekam, Jesli chodzi o to to moj dieselek jest w extra stanie i chodzi cichutko, a moze to kwestia przyzwyczajenie, ze juz od 7 lat jezdzi sie dieslem.

 

 

POZDRAWIAM.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...
Gość radek2109

dlatego, że napoczątku są drgania to dlatego, że jak w żadnym innym aucie świece sie grzeją bardzo długo po odpaleniu silnika, zimą po odpaleniu świece dogrzewają sie jeszcze przez prawie 5min po uruchomieniu silnika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moje autko teżdieselek telepie po uruchomieni kazdorazowo (ale tylko "na luzie")

oborty po odpaleniu mam... ok 700-800 i "na ciepło" też... o co chodzi?

 

dlaczego w nissanie świece grzeją tak długo??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Dżodżo

Długo tzn. ile????? Prawidlowo powinny sie grzac po odpalkeniu do temp. 60 st. osiagnietej przez silnik, a dokladnie to przez plyn w ukladzie chlodzenia. Po tym czasie powinny sie wylaczac. Jakby swiece sie nie grzaly po odpaleniu silnika to by nim strsznie telepalo. Jest to cos jak ssanie w silnikach benzynowych, tylko dziala na innej zasadzie.

 

 

POZDRAWIAM.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Gość Dżodżo

Jak ktos lubi lezec pod samochodem na betoie w garazu to kanal niepotrzebny, nie zapomniec trzeba zeby przed odkreceniem poduszki podeprzec silnik lub skrzynie na jakims lewarku.

 

 

POZDRAWIAM.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...