Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Hamulce Maxima J30


Gość Michalllo

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Michalllo

Witam wszystkich Maximo-maniaków :rolleyes:

Posiadam Maxime J30 wersja USA i mam problem dotyczący hamulców :(

A mianowicie zmieniłem zaciski hamulcowe od wersji USA (jednotłoczkowe) na wersje europejską (dwu-tłoczkowe i większe klocki).

Po zmianie i odpowietrzeniu nie mogę dojść do ładu z hamulcami :( Pedał wpada do podłogi dopiero po "podpompowaniu rośnie" żeby po chwili znów opaść. :(

Myślałem że może pompa ma za małą wydajność ale sprawdziłem że obie są takie same te same Nr. (posiadam europejską wersje na części).

Podejrzewam że mogłem zapowietrzyć pompę ABS ale nie wiem jak ją odpowietrzyć skoro ABS nie działa :( (próbowałem na zapalonym silniku, na wyłączonym, odłączałem akumulator ) nic nie pomogło :( Odpowietrzałem wszystkie koła (zużyłem litr płynu hamulcowego )i nic :(:wacko:

Jeżeli ktoś ma jakieś pomysły co z tym fantem zrobić będę wdzięczny za podpowiedz :)

Z góry dziękuje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zamontowales czasem zaciskow odwrotnie - w sensie lewy na prawa strone a prawy na lewa? Jak tak to nie da rady odpowietrzcy hamulcow :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Michalllo

Nie zamontowales czasem zaciskow odwrotnie - w sensie lewy na prawa strone a prawy na lewa? Jak tak to nie da rady odpowietrzcy hamulcow :)

 

Faktycznie tak zrobiłem :( nie zwróciłem uwagi Zamieniłem zaciski i hamulce są jak "brzytew"

Dzięki serdeczne za pomoc :) Zaoszczędziłeś mi mnóstwo Kasy i nerw :)

Pozdrawiam. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko ciesze sie ze moglem pomoc :) I nie martw sie znajomy mechanik z 20 letnim doswiadczeniem tez tak kiedys zrobil i 3 dni sie glowil dlaczego nie da sie odpowietrzyc :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam

Dołącze sie do tematu bo dziś chciałem wymienić u siebie tarcze i klocki z przodu. I oczywiście klocki które kupiłem 3 m-ce temu nie pasują (są za długie choć jest napisane że do maximy j30 i tak mi dobrali w intercarsie) a tarcze które akurat kupiłem dzisiaj (używane) wyglądają identycznie tylko są kilka milimetrów wyższe(mówię o tej części którą przykręca się już do układu.

Pisze tak dla przestrogi.

A klocki będe pewnie musiał sprzedać przez allegro ... może jutro uda mi się oddać tarcze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dołącze sie do tematu bo dziś chciałem wymienić u siebie tarcze i klocki z przodu. I oczywiście klocki które kupiłem 3 m-ce temu nie pasują (są za długie choć jest napisane że do maximy j30 i tak mi dobrali w intercarsie) a tarcze które akurat kupiłem dzisiaj (używane) wyglądają identycznie tylko są kilka milimetrów wyższe(mówię o tej części którą przykręca się już do układu.

Pisze tak dla przestrogi.

A klocki będe pewnie musiał sprzedać przez allegro ... może jutro uda mi się oddać tarcze.

 

Z tego co się juz zdążyłem zorientować dłuższe klocki sa do wersji Europejskiej (zaciski dwu tłoczkowe) a krótsze do Amerykańskiej ( zaciski jednotłoczkowe) Dlatego pewnie w Intercarsie źle dobrali może spróbuj je oddać lub wymienić na prawidłowe. Co do tarcz to u mnie obydwa komplety były identyczne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

klocków ju z nie oddam bo nie mam paragonu (zakup robiłem pół roku temu)

co do tarcz to do amerykanskiej wersji sa jeszcze inne i chyba od QX sa jeszcze podobne

... no nic zakupiłem w koncu w intercarsie nowe tarcze JC (tylko te były na miejscu) po 109 zł szt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... no nic zakupiłem w koncu w intercarsie nowe tarcze JC (tylko te były na miejscu) po 109 zł szt.

No to uważaj na myjnie automatyczne jak masz rozgrzane hamulce B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...