Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Spryskiwacz i wycieraczki


Gość mach7
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

mam taki problem w moim Notku, przy włączeniu spryskiwacza przedniej szyby włącza mi się tylna wycieraczka a przednia się nie załącza automatycznie. a gdy włączam spryskiwacz tylnej szyby żadna wycieraczka nie włącza się sama. ktoś doradzi co z tym zrobić omijając rzecz jasna serwis... .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak miałeś od początku ,czy tak sie porobiło?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musiało być coś grzebane w elektryce,albo będzie coś źle podłączone w przełączniku przy kierownicy albo pod skrzynką bezpieczników.Po prostu trudno mi coś dokładniej powiedzieć jak się nie ma schematu.

 

P.s ja zaczął bym zabawe od rozebrania obudowy kierownicy i sprawdzeniu połączeń pod przełącznikiem,zdjąć obudowę jest stosunkowo prosto,tylko trzeba delikatnie podważać aby śladu na obrzeżu nie zostawić.

Edytowane przez JACKO29
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w "normalnej" sytuacji - przy spryskiwaniu zarówno przedniej jak i tylnej szyby wycieraczki obu szyb powinny zadziałać automatycznie i wykonać kilka ruchów a potem się zatrzymać, przy włączeniu biegu wstecznego i włączonych przednich wycieraczkach (niezależnie od tego czy w systemie ciągłym czy przerywanym) powinna uruchomić się również samoczynnie tylna wycieraczka. Jakaś awaria elektroniki sterującej tymi urządzeniami, - jeśli auto masz na gwarancji nie czekaj tylko zasuwaj do ASO - niech to naprawiają, elektronika w nissanach nie należy do tanich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety Mach,jeżeli nie masz jakiegokolwiek pojecia(bez obrazy),to nie bierz się za to, jeżeli czujesz się na siłach to możesz posprawdzać połączenia może coś wyłapiesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to tak, sam też tak miałem... Masz pozamieniane wężyki przy zbiorniczku od spryskiwaczy, jest tam silniczek i dwa wężyki jeden od tylnej wycieraczki drugi od przedniej. Ty włączając tylny spryskiwacz załączasz przednie wycieraczki, a włączając przedni załączasz tylną wycieraczkę, ale żeby to pozamieniać musisz chyba zdjąć zderzak jak dobrze pamiętam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Notelike,chyba dobrze sie nie wczytałes w pytanie kolegi,chodzi o to że załącza przednie spryski i nie ma żadnego ruchu wycieraczek,gdyby tak było jak piszesz to przy załączeniu przednich sprysków ,spryskiwałby tylną szybę,a tak nie pisze.Problem jest z działaniem wycieraczek zamiast przód załączał się tył.Jesli chodzi o dostęp do zbiorniczka to wystarczy zdjąć koło i nadkole.

 

P.s.tu masz link jak wygląda i gdzie jest zamontowany zbiorniczek.

http://forum.nissanklub.pl/index.php?showtopic=50680

Edytowane przez JACKO29
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

coś w tym prawdy może być, auto było sprowadzone lekko uszkodzone, na zdjęciach widać że był zderzak zmieniany, no i najwidoczniej coś przy zmianie zderzaka było zmienione. w wolnej chwili trzeba dostać się do zbiorniczka pod zderzakiem. dzięki za porade.

 

 

 

a tak swoją drogą ta teoria z zamienionymi wężykami też jest może warta sprawdzenia? :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli tak to sprawdź jeszcze podłączenie pompki w nadkolu,może tam przewody są zamienione(jedna pompa obsługuje dwie szyby)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Przy zakupie mojego Note nie sprawdziłem działania spryskiwacza tylnej szyby. Obecnie miałem potrzebę użycia spryskiwacza i okazało się, że spryskiwacz nie rozpyla pod ciśnieniem płynu na szybę ale zwyczajnie wycieka "leje się" z niego strużka płynu i ścieka po szybie.

Proszę Was, powiedzcie mi czy u Was jest tak samo ? Jesli nie, to znaczy, że jest to usterka i należy zgłosić do ASO ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się leje,próby ustawienia inaczej nic nie dały

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czeslaw mialem podobnie w poprzednim aucie (ford) .Nie bylo to uszkodzenie a jedynie przymarzniety plyn który zwezil wylot koncówki od spryskiwacza i tak sie dzialo. Po oddatajaniu przeszlo. Mam nadzieje że i u Ciebie przejdzie. Patrząc po sygnaturze pochodzisz ze wschodniej czesci polski wiec moze to sprawa tego mrozu co pisze a jesli nie to gnaj to ASO niech sie glowią.

 

Rozumiem że jednak cisnienie jakies jest bo plyn choc struzka to dolatuje do szyby tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mialem podobnie wczeslaw poprzednim aucie (ford) .Nie bylo to uszkodzenie a jedynie przymarzniety plyn który zwezil wylot koncówki od spryskiwacza i tak sie dzialo. Po oddatajaniu przeszlo. Mam nadzieje że i u Ciebie przejdzie. Patrząc po sygnaturze pochodzisz ze wschodniej czesci polski wiec moze to sprawa tego mrozu co pisze a jesli nie to gnaj to ASO niech sie glowią.

 

Rozumiem że jednak cisnienie jakies jest bo plyn choc struzka to dolatuje do szyby tak?

Dzięki za odpowiedź.

Jednak będę musiał udać się do ASO bo spryskiwacz sprawdzałem przy dodatniej temperaturze (+5). Jakieś tam ciśnienie jest bo płyn dociera do spryskiwacza.

Czy u Ciebie spryskiwacz nie leje ?

Edytowane przez Czesław4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czeslaw u mnie w miesiecznym aucie jest ok. Spryskuje mgielką całą niemal szybę.

 

Pomine fakt że w ASO przy odbiorze w pewiem zimowy grudniowy wieczór na zapytanie czy jest płyn zalany do spryskiwacza odpowiedź była że tak .... jednak jakoś nikt nie dodał że letni, który już przy 0 stopni! zamarzł!!!! Jesli to w ogóle był płyn a nie woda.

 

Także z tego co piszesz chyba ASO odiwedzisz. Daj znac co padlo i jak podeszli do tematu. Jeszcze jedno pytanie....czy to bylo pierwsze spryskiwanie? czy wczesniej bylo ok?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gmarcin,ale mowa jest o spryskiwaczu tylnej szyby,nie przodu.Czy z tyłu też Ci tak rozpryskuje jak z przodu???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o ja pierdziu! No to pomoglem, sieję niezły zamęt. Ja tu o przodzie a dyskusja o tyle. Po 16 bedę w trasie to sprawdzę tył jak u mnie działa, Przepraszam rozmówców. Biję się w pierś!!!

 

 

 

Jak obiecalem dopisuje. U mnie sie leje tak jak w innych autach do tej pory mialem. Po prostu ciurkiem. Mysle że tyly tak mają z uwagi na pęd auta. Mgielka którą otrzymujemy na przodzie z tyłu poszlaby w świat a nie na tylnią szybę. Stąd strumień. W yarisce i focusie tez tak jest

Edytowane przez gmarcin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...