Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Reflektory


Gość czechu35
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Mam pytanko.Czy reflektory przed liftingiem sereny różnią się od tych po lifcie,jeżeli tak to czym.Mam serenkę z sierpnia 96r i nie wiem czy moja bryczka jest przed czy po lifcie.Prosze o pomoc bo muszę kupić reflektor

i nie wiem jaki a w sklepie się o to pytali.Za pomoc serdeczne dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość czopochrup

Lift widac po przednim zderzaku... jak masz kierunkowskazy w zderzaku na dole [takie prostokatne] to masz przed liftem... po lifcie kierunki zostaly przeniesione kolo lamp a zderzak ma na dole okradle "wlociki"

 

Sa 2 rodzaje lamp:

- z halogenami

- bez nich

 

Z halogenami sa dosc charakterystyczne, bo od wewnatrz [od grila z sereny] maja żółty kolor.

 

Lampy bez halogenow sa identyczne we wszytkich modelach o ile mi wiadomo [moze sie tam roznia ciut mocowaniem dizel/benzyna]

 

BTW mam do sprzedania lewy reflektor z halogenem w srodku :D jakby co... tanio oddam ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lift widac po przednim zderzaku... jak masz kierunkowskazy w zderzaku na dole [takie prostokatne] to masz przed liftem... po lifcie kierunki zostaly przeniesione kolo lamp a zderzak ma na dole okradle "wlociki"

 

Sa 2 rodzaje lamp:

- z halogenami

- bez nich

 

Z halogenami sa dosc charakterystyczne, bo od wewnatrz [od grila z sereny] maja żółty kolor.

 

Lampy bez halogenow sa identyczne we wszytkich modelach o ile mi wiadomo [moze sie tam roznia ciut mocowaniem dizel/benzyna]

 

BTW mam do sprzedania lewy reflektor z halogenem w srodku :D jakby co... tanio oddam ;p

 

 

Witam kolego.Dzięki za info.Okazuje się że moja Niunia jest starsza (zderzak z kierunkami)Co do lamp to już wiem że jest kilka (Z ręczna regulacją i halogenami,z elektr.regulacją i bez halogenu,z elektr regulacją i halogenem,itd)Ja potrzebowałem prawy z ręczna reg. i halog.niestety z braku czasu kupiłem z elektr. reg. ale bez halogenu.Wizualnie są takie same. Zastanawiam się nad założeniem odbłyśnika i uchwytu do żarówki w halogenie. Jak by ktoś miał potłuczony prawy reflektor wraz z halogenem to proszę o kontakt GG13226586 lub czeslaw.piasny@neostrada.pl Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość czopochrup

Jezeli chodzi o regulacje to zaden problem.. wykrecasz silniczek, wkrecasz srube i juz masz po problemie albo zostawiasz silniczek (o ile masz ustawiona lampe dobrze) sterownaie manual-elektryk mozna zmieniac pasuja do siebie...

 

z tego co widzalem u mnie w 1.6 to mam wyprowadzona instalacje pod halogeny... ale bez zarowek i przelacznika...

kiedys tez sprawdzalem czy daloby sie do lamp bezhalogenowych wsadzic halogen i powiem ze teoretycznie jest to mozliwe bo w miejscu halogenu jest zaslepka ktora da sie wyrwac od biedy ale nie wiem wlasnie czy znajduje sie tam "odblysnik" i to jest najwieszy problem ;) jak nie ma to nie wiem czy uda ci sie jakis tam wsadzic [przez miejsce zaslepki raczej nie wsadzisz] one sa nanoszone przed zgrzewaniem lamp w calosc

Edytowane przez czopochrup
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiedys tez sprawdzalem czy daloby sie do lamp bezhalogenowych wsadzic halogen i powiem ze teoretycznie jest to mozliwe bo w miejscu halogenu jest zaslepka ktora da sie wyrwac od biedy ale nie wiem wlasnie czy znajduje sie tam "odblysnik" i to jest najwieszy problem wink.gif jak nie ma to nie wiem czy uda ci sie jakis tam wsadzic [przez miejsce zaslepki raczej nie wsadzisz] one sa nanoszone przed zgrzewaniem lamp w calosc

Dla Polaka jest to wykonalne, rolleyes.gif ale generalnie chyba zbyt dużo roboty. Zaślepka jest zgrzana z całością, więc trzeba by było wyciąć. wink.gif Dalej mocowanie żarówki, osłona gumowa itp. no i odbłyśnik, który nie da się włożyć bez "rozprucia" reflektora. sad.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla Polaka jest to wykonalne, rolleyes.gif ale generalnie chyba zbyt dużo roboty. Zaślepka jest zgrzana z całością, więc trzeba by było wyciąć. wink.gif Dalej mocowanie żarówki, osłona gumowa itp. no i odbłyśnik, który nie da się włożyć bez "rozprucia" reflektora. sad.gif

 

 

 

Czołem koledzy. Jeżeli chodzi o regulacje reflektorów to dzięki za info i chyba zdemontuję silniczek bo u mnie nie ma instalacji natomiast halogeny można zrobić małym nakładem pracy:szkło reflektora ma zapinki i jest uszczelnione specjalnym uszczelniaczem który można spokojnie nożykiem wyciąć i zdjąć szkło.Odbłyśnik i uchwyt na żarówkę jest montowany do specjalnych uchwytach,natomiast zaślepkę od tyłu można ściąć są również kołnieżyki do zakładania osłony gumowej.Na koniec nakładamy silikon bezbarwny w rowki tam gdzie był uszczelniacz,zakładamy szkło i zabezpieczamy zapinkami.I to byłoby na tyle.Najgorsze jest to że samych odbłyśników i uchwytów na żarówkę chyba się nie kupi w sklepie.Najlepiej byłoby kupić potłuczony reflektor bo dobry się nie opłaca kupować.

Może ktoś ma uszkodzony prawy reflektor to byłbym wdzięczny za info.Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś ma uszkodzony prawy reflektor to byłbym wdzięczny za info.Pozdro

Będę w ten wekeend oglądał rozbitka, jak będzie to wezmę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę w ten wekeend oglądał rozbitka, jak będzie to wezmę.

 

 

Cześć Andrzej.Dobrze by było jak byś coś znalazł,a tak w ogóle to potrzebuję niedrogo przedni zderzak i grill.Jakby coś to jestem chętny na zakup.Na razie,pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę w ten wekeend oglądał rozbitka, jak będzie to wezmę.

 

 

Cześć Czopochrup.Na razie niestety nie potrzebuję lewego,ale dzięki za dobre chęci. A tak z ciekawości to ile byś chciał za niego? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Andrzej.Dobrze by było jak byś coś znalazł,a tak w ogóle to potrzebuję niedrogo przedni zderzak i grill.Jakby coś to jestem chętny na zakup.Na razie,pozdrawiam.

Z tego co mówił gość to jego serenka jest po uderzeniu przodem, więc ze zderzaka chyba nici, ale zobaczę. Jetem umówiony na wtorek z powodu wyjazdu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nieduzo... bo ja wiem ze 130 zl :D

 

 

Cześć czopochrup.Na razie mam poważniejsze wydatki po dzwonie a za 130 zł mam dwie nowe lampy przednich kierunków.Ale dzięki za info i pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja niestety mam lewy na zbyciu xdddd damn ;x

a powiedz no mi szanowny kolego ile za niego chcesz. Może mieć nawet uszkodzone mocowania chodzi głównie o szkło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a powiedz no mi szanowny kolego ile za niego chcesz. Może mieć nawet uszkodzone mocowania chodzi głównie o szkło

 

 

Dwa piętra wyżej pisał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okey,będę czekał

 

 

Byłem, oglądałem, ale reflektory już sprzedał. Miał całe i tanio poszły bo 100 zł. za komplecik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka Andrzej.

Szkoda że już nie ma reflektorów,a ja będę musiał rozłączyć lewy przeciwmgielny do czasu aż coś wymyślę.

Zastanawiam się czy można dopasować odbłyśnik od anglika bo taki mogę mieć za darmo.A tak na marginesie czy Ty chciałeś kupić tego rozbitka?Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całego nie. Może pół. Żartuję. Pojechałem zobaczyć parę rzeczy, ale nie ciekawy egzemplarz, zniszczony troszkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całego nie. Może pół. Żartuję. Pojechałem zobaczyć parę rzeczy, ale nie ciekawy egzemplarz, zniszczony troszkę.

 

 

Siemka Andrzej.Szkoda że nie kupiłeś całego to może i ja bym się pożywił a gdybyś coś wiedział o tanim zderzaku i grillu to mógłbyś dać znać a co do starego reflektora(uszkodzonego)to też jest aktualne.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...