Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Nawigacja działa...ale


mark
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

dzisiaj w serwisie dowiedziałem się że byli magicy co usuwali program z NC,a przynajmniej próbowali i wczytywali inny,kombinacja taka przynosiła taki skutek ,że serwis wzbogacał sie o kilkaset złotych.

Co w tym NC jest takiego ze nie można przeskoczyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy orientujecie sie moze jaka wersja nawigacji do Nissanconnect jest w tej chwili ostatnia ktora byla wydana. Chodzi mi o to ze ta ktora dostalem z samochodem odebranym na poczatku marca mialem wersje z 2012. Napisalem do Nissana pytanie "dlaczego" i dostalem odpowiedz ze mam u siebie ostatnia dostepna dla tego typu nawigacji w dniu zakupu. Chyba ktos sie mija z prawda.

 

qfxa.jpg

 

Czy to jest rzeczywiscie ostatnia dostepna mapa??

Edytowane przez Emeren
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnia wersja dla Nissan Connect to 2013/2014. Dla Europy to na 99% karta o symbolu 25920 4EA0B. W menu powinno pokazać "Info: edition sd2-connect-nav_2013_E_r7v1"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnia wersja dla Nissan Connect to 2013/2014. Dla Europy to na 99% karta o symbolu 25920 4EA0B. W menu powinno pokazać "Info: edition sd2-connect-nav_2013_E_r7v1"

 

A orientujesz sie moze kiedy zostala wydana?? W przyblizeniu. Z dzialu reklamacji odpisali mi ze na dzien sprzedazy samochodu (4 marca) ta ktora mialem w nawigacji byla ostatnia dostepna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra...ale skad te informacje. Mam zamiar napisac do dzialu reklamacji jeszcze raz, z informacjami ktore mi podales ale nie moge sie powolywac na informacje z forum. Szukam w necie jakies informacje/linki ale poza jakas nieaktualna oferta na niemieckich stronach nie znalazlem zadnej informacji ze to co dostalem jest nienajnowsza wersja. Czy oznaczenie E na mojej karcie jest stale czy zmienia sie z biegiem lat i uaktualnieniami? Widzialem ze karty z 2010 roku do Nissan Connect na Europe tez mialy oznaczenie E a w jednym z postow na forum ktos powiedzial ze na rok 2013/2014 bedzie F (chyba jednak nie). Masz/Macie moze jakies aktualne linki o ktore moge sie "oprzec" przy wysylaniu ponownej reklamacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisalem tam pytanie kiedy wyszlo wydanie na rok 13/14 i odpisali mi ze Wydali w tym miesiacu ....

 

 

Quote:

Thank you for inquiring about HERE Maps.

We offer now card version 2013-2014, released this month, based on the data of the 3rd quarter 2012.

Should you require additional information, please send us your feedback by replying to this email .

With kind regards....

 

Juz nie wiem gdzie jest prawda :/

Edytowane przez Emeren
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewniam Ciebie (chociaż moje zapewnienie nic nie daje), że na ich stronie na początku grudnia można było kupić kartę do Nissan Connect 2013/2014. Nie wiem, może pytanie zadałeś nie precyzyjnie. W 2012 np. wydali kartę 2012/2013 chyba we wrześniu, dlatego sprawdzałem ich stronę co tydzień czekając na nową wersję. Czy ty na pewno potrzebujesz NC a nie NC2? Niestety bez ich potwierdzenia (lub jakiegoś innego wiarygodnego np. Nissan Europe) nic nie zdziałasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam NC nie NC 2. Mimo wszystko napisalem do nich o tym czego sie dowiedzialem ale mnie ignoruja. Troche to wkurzajace. Wyglada na to ze uwazaja temat za zamkniety skoro w/g nich jest wszystko w pozadku. Ja mimo to czuje sie troche wyrolowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wersja 2013/2014 ma mapy z końca 2012, czyli równie dobrze mozna olać aktualizację. Ja wolę i tak używac osobnego Navigona, bo jest o wiele lepszy i nie muszę patrzeć w dół. Szkoda zachodu dla tego gniota ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to nie zmienia faktu ze powinni dac najnowsza dostepna wersje. Owszem, mozna to olac ale dajac sie olewac dajesz im poczucie ze takie drobne oszustwa uchodza plazem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wersja 2013/2014 ma mapy z końca 2012, czyli równie dobrze mozna olać aktualizację. Ja wolę i tak używac osobnego Navigona, bo jest o wiele lepszy i nie muszę patrzeć w dół. Szkoda zachodu dla tego gniota ;p

Co doNC2 nie musisz patrzeć w dół ,bo trasę masz pokazywana na wprost pomiędzy zegarami :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co doNC2 nie musisz patrzeć w dół ,bo trasę masz pokazywana na wprost pomiędzy zegarami :D

 

przecież mowa jest o NC (bez 2)...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MKa masz rację, już pisałem o tym wcześniej, że mapy z 3-go kwartału 2012 do wersji na 2014 to po prostu śmiech na sali. Za takie coś chcą 189 euro + 27 euro za przesyłkę (dla UK - 9, Niemcy 12, a "zielona wyspa" - POlandia 27).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciąg dalszy moich rozterek. Taka odpowiedz dostalem po tym jak podzielilem sie z dzialem reklamacji informacjami ktore od was dostalem.

...

W odpowiedzi na Pani pismo z dnia 24 marca 2014 r., poniżej przedstawiamy Panu stanowisko Nissan Sales Central & Eastern Europe Kft. w tej sprawie.

 

Pragniemy podkreślić ponownie, że samochód jest wyposażony w fabryce w kartę z aktualną wersją mapy na moment produkcji samochodu. W związku z faktem, że Pana samochód został wyprodukowany 07 maja 2013 roku, został on wyposażony w kartę pamięci 25920BH00E, któr była aktualną wersją dla systemu nawigacji Nissan Connect 1, na moment produkcji samochodu.

 

Natomiast wspominana przez Pana karta 259204EA0B, będzie wkrótce dostępna w sprzedaży, jednak jest ona kompatybilna z systemem Nissan Connect 2 i jednoczesnie nie jest kompatybilna z systemem Nissan Connect 1, zamontownaym w Pana samochodzie.

 

Zatem podtrzymujemy nasze poprzednie stanowisko, że samochód jest wyposażonyw kartę pamięcie najnowszą na moment produkcji samochodu....

 

 

Brnać dalej? Cos mi sie wydaje ze karta 259204EA0B byla oznaczona jako Nissan Connect a nie Nissan Connect 2. najpierw mi probowali powiedziec ze na chwile sprzedazy mialem ostatnia dostepna a teraz mowia juz tylko o tym ze w dniu produkcji samochodu byla wyposazona w najnowsza dostepna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma w tym nic dziwnego,moja karta ma takie oznaczenie.

 

Możesz sprawdzić, czy w nowej wersji jest już odcinek A1 z Gliwic do Pyrzowic? Z góry dzięki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

dzisiaj w serwisie dowiedziałem się że byli magicy co usuwali program z NC,a przynajmniej próbowali i wczytywali inny,kombinacja taka przynosiła taki skutek ,że serwis wzbogacał sie o kilkaset złotych.

Co w tym NC jest takiego ze nie można przeskoczyć?

Jacko jak kluczyk przekręce nc załącza się samoczynnie, jak dam wyłącz na nc to się wycisza, jak kluczyk pozycja 0 nc działa wyłącz załącz ,tak ma byc albo ja mam coś nie tak ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jest i u mnie.

A sprawdzałeś działanie wycieraczek?W pierwszej pozycji,tam gdzie jest działanie przerywane,ustawiane ręcznie w zależności od intensywności opadów,u mnie działa to bardzo niemrawo,na przekręconym na maxa powinno się dość często załączać,a tak nie jest.Zaś na pierwszej kresce to już makabra,trudno się doczekać zmazania szyby.Czy U Ciebie też tak jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe , te czujniki deszczu to żyją własnym życiem. Miałem identyczne odczucia w tiidzie , a dodatkowo bywało na odwrót. ni stąd ni z owąd , po uruchomieniu auta włączały się nawet jak deszcz nie padał. Po dwóch wizytach w ASO,przy wykazaniu ogromnej determinacji , coś mi tam w końcu pozmieniali i w miarę dobrze pracują,ale szału nie ma , szczególnie w mieście przy niskich prędkościach.

Edytowane przez manix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie wycieraczki działają od początku prawidłowo, ale zaczynamy odbiegać od tematu.

Jeszcze raz zapytam:

Czy ktokolwiek może sprawdzić, czy w nowej wersji (2013/2014) jest już odcinek A1 z Gliwic do lotniska w Pyrzowicach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jest i u mnie.

A sprawdzałeś działanie wycieraczek?W pierwszej pozycji,tam gdzie jest działanie przerywane,ustawiane ręcznie w zależności od intensywności opadów,u mnie działa to bardzo niemrawo,na przekręconym na maxa powinno się dość często załączać,a tak nie jest.Zaś na pierwszej kresce to już makabra,trudno się doczekać zmazania szyby.Czy U Ciebie też tak jest?

Byłem sprawdzic ja mam tak samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam!

Panowie mam kilka pytań co do navi. 

Kupiłem QQ bez nawigacji i chciałbym ją zamontować Z tego co wyczytałem nie jest to problem. 

Chciałbym zamontować navi Nissan Connect czyli oryginalne radio z wyświetlaczem kolorowym i mapami na kartach pamięci.

Czy radia te były w jakiś sposób kodowane? Czy mogę poprostu kupić pierwsze lepsze i będzie działać?

Jaka jest różnica pomiędzy NC1 a NC2 ?

Chciałbym zamontować od razu kamerkę cofania - czy do tej navi podejdzie taka kamerka z allegro ? 

http://allegro.pl/nowa-kamera-cofania-nissan-qashqai-x-trail-navara-i4093229246.html

Z góry dzięki za odpowiedzi. 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...