Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Nawigacja działa...ale


mark
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Szymek,a czym podyktowana jest chęć założenia oryginalnego NC?

Czy jest to nowy Qashqai?Do Qqłki możesz dokupić dedykowany zestaw 2DIN który super wygląda i działa,a co ważne ,chodzą na nim inne mapy.W NC pójdzie tylko mapa nissana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego zapomniałem o najważniejszym - jest to QQ z 2008 roku .

Myslałem o NC gdyż zależy mi na idealnym spasowaniu elementów, dobranym podświetleniu, działającym sterowaniu z kierownicy. 

Jakoś map jest na drugim miejscu gdyż i tak raczej korzystam z telefonu. Ot taki kaprys aby mieć kolorowy ekran :)

Chyba że jest możliwość spełnienia wyżej wymienionych przeze mnie warunków przez jakiś zestaw nie oryginalny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Szymek609. Tak się składa, że w zeszłym roku zamieniłem radyjko Clarion-a właśnie na NC. mam QQ z 2010 roku i co do zmiany fabrycznego radia na NC nie żałuję. Miałem podobnie jak Ty chęc dorzucenia kamerki. Kupiłem taką właśnie o jakiej myślisz i tu zaczęły się schody. Samo podłączenie NC nie jest wielkim problemem. Najlepiej jak miałbyś kostki. Ja nie miałem. Chodzi w sumie o kostkę od telefonu, od USB (sam stworzyłem posiłkując się postami z naszego forum i forum rosyjskiego-tam wszystko zrobią-hi,hi). Nie wiem jakie masz radio. U mnie od Clariona jedna kostka pasowała do NC bez problemu pozostała to lekkie kombinowanie ale problemów nie miałem. Natomiast z kamerką już tak pięknie nie było. Walczyłem o nią spory kawałem czasu i okazało się, że w mojej wersji (mam Visię) potrzebny jest chyba jakiś "przekaźnik", zresztą pokazany jest na manual sevice i bez niego "nidyrydy" podłączyć. Pisałem na forum, prosiłem o pomoc lecz........lipa. Słabo było z tą pomocą i.......wreszcie sobie odpuściłem kamerkę. Chodzi o to, że nie było sygnału obrazu po podłączeniu kamerki do NC. Przy podłączeniu kamerki np. do telewizora sygnał był. Generalnie jest to do zrobienia......dobry majsterek.....ten "przekaźnik" i cieszysz się obrazem. Ja się poddałem. Co do kodowania radia to tak....radio ma kod. Ja kupiłem na Allegro i dostałem kod. Jeśli będziesz kupował to pytaj o kod. Jest również możliwe odkodowanie...koszt chyba ok. 50 zł. Też się tym interesowałem przy zakupie. Na allegro praktycznie wszyscy mają kod.Mapki mam z 2010r (pokrycie pewnie z 2008) ale nie jest źle. Zaktualizowałem POI (dzięki naszemu forum) i narazie śmiga. Mam zamiar kupić nowsze mapy (koszt ok. 250 zł z 2012/2013r). Co do różnic między NC1 i NC2 to wiele Ci nie pomogę. Wiem, że różni się wyglądem :) i, że mapy z jednego nie pasują do drugiego. Fakt, że NC pasuje idealnie do QQ chociaż przed zakupem NC szukałem alternatywy i wybór jest duży zależny od kwoty jaką chcesz przeznaczyć. Można zastosować wszelkie ramki i tego typu cuda i nie wygląda to źle. Teraz NC spadły cenowo i nie jest to duża kwota (przynajmniej na Allegro). Jeśli byś potrzebował opisu PIN-ów, tej kostki do USB to śmiało pisz....prześlę co mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arkady773 wielkie dzięki za szczegółowy opis :)

Czy mógłbyś mi podesłać link do manual service oraz wszystkie opisy pinów jakie posiadasz? :)

Czyli mówisz że NC ma wejście to żółte które ma kamerka z mojego linku tak ?

Na pw przesłałem Ci mojego maila.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest ktoś w posiadaniu karty SD o symbolu: 25920 4EA0B i działa ona komuś w "starym" NC?

Kupiłem taką kartę i niestety nie mogę jej uruchomić - dostaję komunikat, jak na zdjęciu:

 

 

post-61360-0-70385300-1398445523_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może trochę z innej beczki: to nie jest moim zdaniem komunikat błędu a zachęta do wykonania update z nowej karty. Nie da się wybrac "UPDATE" ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no przecież kilka postów wyżej Emeren napisał odpowiedź od Nissana:

 

Natomiast wspominana przez Pana karta 259204EA0B, będzie wkrótce dostępna w sprzedaży, jednak jest ona kompatybilna z systemem Nissan Connect 2 i jednoczesnie nie jest kompatybilna z systemem Nissan Connect 1, zamontownaym w Pana samochodzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, nie zauważyłem tego... Wcześniej ktoś pisał, że to do NC.

No cóż, potwierdzam słowa serwisu - karta nie działa z NC, tylko z NC2 - chce ktoś odkupić? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem to,ale żeby jeszcze można było używać innych map,może bym się skusił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na stronie podają ze w komplecie jest najnowsza mapa Europy na SD...

Czy ktoś może korzystał z usług tej firmy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiałem z gościem z tej firmy na temat map i ewentualnej zmiany,odpowiedział mi po co zamieniać,skoro mapy nissana maja bardzo dobre pokrycie...Widocznie musi mieć dobre informacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co ...nie pamiętam  :wacko:

Ale jeśli dobrze mi się obiło o uszy to chyba jedna aktualizacja jest gratis.Ale na 100% pewny nie jestem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.uczymyautapolskiego.pl/produkty/nissan.html

tylko cena 1000zł

za wgranie polskiego - już idzie

 

Cena zaporowa biorąc pod uwage cenę kolejnych kart SD (aktualizacje mapy). Za ta cenę, stacja multimedialna + nowa mapa, mozna kupic nowy, dedykowany do QQ sprzęt z Automapą i menu w j. polskim, z wieloma dodatkowymi funkcjami jakich nie ma NC.

Poczekam na opinię po wgraniu nowego softu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli chodzi o firme uczymyautapolskiego z cala odpowiedzialnoscia moge polecic.

Jestem uzytkownikiem kaski 2010 czyli pierwsze auta po lifcie. Kilka razy zabieralem sie za temat wymienic cala stacje, czy tylko karte z mapa.

Auto ma 4 lata i raz kupilem na alegro karte z mapa. dziala bez problemow. Na forum doczytalem ze jest taka firma ktora uczy kaske gadania po polsku.

NIe czekalem wiele i nie zastanawialem sie dlugo. KOszt wymiany calej stacji na jaki sensowny model to 2500 zl.

Postanowilem ze zainwestuje ten 1000. Zadzwonilem, umowilem sie, i pojechalem aby sfinalizowac sprawe. A to ze mieszkam w Gdansku do Rumi nie bylo daleko ok.30km ;)

Pojechalem. Cala operacja trwala jakies 30-35 minut , czas przelecial bo pogawedka z Panem który to robil sprawla ze czas polecial jak z bata.

Efektem jest to ze caly system conecta zostal zaktualizowany,jest spolonizowane cale menu NIssan conect na nasz polski, komunikaty w nawigacji pieknie sa wyglaszane przez pania profesjonalny lektor - nie zaden automat ! w jezyku polskim,

i mam nowa mape NIssana oryginal 2014r v5.

Jest juz na niej nawet oddany do eksploatacji w dlugi majowy wekkend odcinek autostrady a1 gdansk lodz ! Sprawdzone organoleptycznie bo wlasnie wrocilem z polski.

Nowa mapa prowadzi bezblednie i jest o wiele bardziej dokladna niz jej poprzedniczki.Porownywalem to podczas jazdy z automapa. W 95% pokrywa sie z automapa. W niektoryvh momemtach komendy wydawane sa o jakies 20 sek. wczesniej niz w automapie. Po zakamarkach prowadzi tez bez problemu. Dodatkowo podaczas aktualizacji softu w menu nawigacji pojawia sie kilka dodatkowych opcji. Np dotyczacych punktow Poi.

Zdecydowalem sie na takie rozwiazanie bo uwazam że firmowy system dziala bez zarzutu. Moja kaska to TEKNA. System dzwiekowy Bose ktory jest w niej zainstalowany fabrycznie dziala bez zarzutu, Wiec po co modyfikowac.

Owszem 1000zl jest cena dosyc dosyc. Ale z informacji ktore uzyskalem podczas aktualizacji wynika ze jesli za rok pokaze sie nowa wersja mapy a bede zainteresowany to za ok 200zl zostanie mi wymieniona karta z mapa na nowa wersje.

Uwazam ze cena jest do przyjecia bo mapa w serwisie to ok 500-600 zl.Dodatkowy plus dla firmy to to, że jesli ktos mieszka  w Polsce to do niego dojezdzaja ! I aktualizuja. Cena sie nie zmienia 1000 zl.

Jesli bede mial wiecej czasu to moze zrobie jakis filmik, ale pogladowy ktory jest na stronie tego serwisu oddaje meritum sprawy.

http://www.uczymyautapolskiego.pl/produkty/nissan.html

pozdrawiam

Edytowane przez boos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najnowsza mapa do Nissan Connect wg. producenta map ma dane z III kwartału 2012, a Ty masz mapę z odcinkiem oddanym kilka dni temu? Sorki ale jakim cudem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie tak do końca bo w przypadku NC2 mam mapę z info na karcie 2012 (choć zapewne nie jest to data wydania samej mapy) w samochodzie z września 2013 i też prowadzi mnie po nowym odcinku autostrady - zapewne dlatego ,że na mapach pojawiła się zgodnie z pierwotnym planem oddania jej do użytku - a to ,że nie wyszło to nic - przynajmniej teraz bez aktualizacji mamy aktualny odcinek na mapie :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy w J11 wgrali by Polski język do wyświetlacza między zegarami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trochę kulawo z ta nawigacją...szkoda, że nie można wgrać innej navi..

Edytowane przez elfi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci ,że nie ma dnia gdybym nie szukał w internecie możliwości zmiany navi,ale odpowiedź jest jedna,nie da się...a ja nie wierzę :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci ,że nie ma dnia gdybym nie szukał w internecie możliwości zmiany navi,ale odpowiedź jest jedna,nie da się...a ja nie wierzę :D

miejmy nadzieje, że...Polak potrafi..

Nie byłoby źle, gdyby były aktualizacje po przystepnej cenie i w miarę często, tak jak przy "normalnych navi"..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest juz na niej nawet oddany do eksploatacji w dlugi majowy wekkend odcinek autostrady a1 gdansk lodz ! Sprawdzone organoleptycznie bo wlasnie wrocilem z polski.

 

Niestety, to akurat wynika z ignorancji firmy Here (dawniej Navteq), która już dawno w swoich mapach miała pięknie wyrysowane, niewybudowane odcinki naszych autostrad (wspomniany odcinek A1 Łódź - Gdańsk, również A1 na odcinku Gliwice - Ostrava, czy w końcu A4 z Krakowa do granicy z Ukrainą... Całe szczęście, że pomału zaczynają być one aktualne ;)

Natomiast zachwalanie przez firmę "Uczymy Auta Polskiego" rzekomo bardzo aktualnych map jest albo niewiedzą pracowników, albo zwyczajnym zabiegiem marketingowym. Mnie również próbowali przekonywać tym argumentem.

Co nie znaczy, że usługa nie ma sensu. Ja uważam, że ma i też się zdecydowałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...