Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Alarm Cobra - jak deaktywować na stałe?


txm777
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Nissan NOTE 1,4 Accenta z 2006 + alarm Cobra, zamontowany w salonie .

 

Mam problem, bo alarm włącza się bez "wyraźnego" powodu, zwykle późnym wieczorem. Akurat jestem na dłuższym wyjeździe za granicą i nie mam nigdzie w okolicy serwisu nissana. Mam instrukcję do tego alarmu, ale nigdzie nie piszą czy można go deaktywować na stałe, tzn, zeby kluczykiem tylko zamykać/otwierac drzwi, a alarm niech bedzie cały czas wyłączony.

MOże ktoś z Was wie coś na ten temat?

pozdro!

Tomasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
Gość janusz-pawlak

Witam!

 

Nissan NOTE 1,4 Accenta z 2006 + alarm Cobra, zamontowany w salonie .

 

Mam problem, bo alarm włącza się bez "wyraźnego" powodu, zwykle późnym wieczorem. Akurat jestem na dłuższym wyjeździe za granicą i nie mam nigdzie w okolicy serwisu nissana. Mam instrukcję do tego alarmu, ale nigdzie nie piszą czy można go deaktywować na stałe, tzn, zeby kluczykiem tylko zamykać/otwierac drzwi, a alarm niech bedzie cały czas wyłączony.

MOże ktoś z Was wie coś na ten temat?

pozdro!

Tomasz

 

Jest taka programowana funkcja w Cobra AK 4918.

Zapraszam na forum Qashqai

 

jp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego zakładacie te alarmy skoro jak widzę ich nie chcecie i was wkurzają? I jeszcze płacić w salonie trzeba dodatkowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kules te alarmy są niejako z nadania,a więc dostajesz go jako fabryczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja np z premedytacją z niego świadomie zrezygnowałem. Poza tym,że robi hałas i zużywa prąd niewiele z niego pożytku. A i tak mało kto zwraca teraz na wycie alarmu uwagę. Lepiej zainwestować w nietypowe zabezpieczenie. Zawsze to jakiś dodatkowy problem dla złodzieja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kules te alarmy są niejako z nadania,a więc dostajesz go jako fabryczny.

 

no nie wiem, z nadanie chyba nie są, bo alarm nie jest wyposażeniem żadnej wersji, więc za jego założenie płacisz z własnej woli dodatkowo. A nawet jak ci go dealer daje "za darmo" to lepiej podziękować za wspaniałomyślny gest i przehandlować go z dealerem za np. aluski.

alarm nie jest do niczego potrzebny, bo i tak masz AC, a do AC w notku alarm nie jest wymagany i nic nie daje - bo jest immobilizer, a on wystarcza - tak jest przynajmniej w tych towarzystwach, które ja analizowałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety, nie we wszystkich, np . moja firma ubezpieczeniowa życzyła sobie do AC dwa niezależne zabezpieczenia - do immobilisera dorzuciłem blokadę skrzyni marki Gerda. Praktycznie jej nie używam, bo po zapięciu zapominam, wsiadam do auta, odpalam motor i kiedy trzeba ruszać okazuje się,że siedzi blokada, trzeba wyłączyć motor, wyciągnąć kluczyki -ten od Gedy wisi na kółku razem z zapłonowym, dłubać w zamku pręta blokady,wyciągać ją, ponownie odpalać motor itd. eh!! :angry:

Edytowane przez Dar1962
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety, nie we wszystkich, np . moja firma ubezpieczeniowa życzyła sobie do AC dwa niezależne zabezpieczenia - do immobilisera dorzuciłem blokadę skrzyni marki Gerda. Praktycznie jej nie używam, bo po zapięciu zapominam, wsiadam do auta, odpalam motor i kiedy trzeba ruszać okazuje się,że siedzi blokada, trzeba wyłączyć motor, wyciągnąć kluczyki -ten od Gedy wisi na kółku razem z zapłonowym, dłubać w zamku pręta blokady,wyciągać ją, ponownie odpalać motor itd. eh!! :angry:

 

no wiadomo co firma to ma swoje wymagania, ale ja mam ubezpieczenie z hestii - od dealera nissana - i tam na przykład drugiego zabezpieczenia wymagali dopiero po przekroczeniu wartości auta 60 tys., a mój dzięki rabatowi zszedł poniżej tej kwoty - no i tysiaczek za alarm uratowałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

najczęstrzą przyczyną wzbudzania się alarmów jest KRAŃCÓWKA MASOWA POD MASKĄ !

 

podnieś maskę i powinieneś mieć taki "dzyndzel" wciskany gdzieś na obrzerzach. W 99% przypadkach po roku/ 2 latach normalnej eksploatacji takie krańcówki nadaja sie do śmieci a co gorsza powodują wzbudzania się alarmów.

 

sprawdź. koszt krańcówki max 5zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...