Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Wydech maxima w p10


Gość Bajron

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam do zmiany oba tłumiki w p10 2,0 z 95 roku. Mam założony kolektor 4-2-1 z wersji GT. Moje pytanie brzmi czy do Primerki można w całości wsadzić wydech od maximy 3,0 z lat 94-00(zestaw srodkowy, orurowanie i tylni)i czy są potrzebne przy tym jakieś modyfikacje. Drugie pytanie czy taka zmiana wpłynie na poprawienie osiągów i zbieranie się autka bo w końcu srednica rur jest większa i ma lepszy przelot. Ze zdjęć wynika ze oba zestawy w maximie i primerze bardzo podobnie się układają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysł wydaje się ciekawy. Też bym coś takiego chciał mieć- CHYBA. Obejrzałem zdjęcia obu wydechów i mają podobne zgięcia. Można by to przetestować. Zestaw tłumików widziałem za 250 zł na allegro (co do jakości nie wiem)pewnie trzeba by było w niektórych miejscach ciąć i spawać szczególnie końcową część. Aż dziwne że wcześniej nikt nie testował:D A sądzicie w ogóle że to ma sens jeśli się ma kolektor 4-2-1 na sredniej wychodzącej 55-60 mm? Jak bardzo te tłumiki blokują przepływ spalin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oryginalny tłumik (wydech) z maximy to kupa straszna, zobacz prezentacje auta Dylsona, po wywaleniu wydechu seryjnego i wrzuceniu kwasa doszło mu równe 30KM i ~30Nm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

a nieprawda...ja już testowałem ten temat-mam tylny tłumik z maximy 2001 r[3.0-v6],środkowy raczej trudno bedzie dopasować-ja mam za kolektorem tłumik z p11.144-2.0 [też 2.1 cala],a potem ostatni z maximy

 

co do jego przepustowości ,to napewno w samej MAXIMIE strasznie muli autko,ale u mnie na hamowni wyszło 196nm--z tym że jescze nieawem usunę drugi środkowy tłumik[teraz mam 3 tłumiki],oraz tylny oddam do MOTOWYDECHU na delikatną przeróbkę pod kątem zwiększenia przepływu

 

ps.układ jest naprawdę super cichy--cichszy jak w seryjnym autku uważam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja planuje po kolektorze 4-2-1 pociągnąć rure fi 55mm i na koncu tłumik od Maxi. Zależy mi żeby było w miare cicho ale też istnieje możliwość szybkiego przedmuchu na końcowym. Ale ogólnie powinno to odblokować troche mocy i nm- znaczy się mam taka nadzieję:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...