Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Chłodzenie -czujnik termiczny wentylatora w p11 td


Gość chmielo

Rekomendowane odpowiedzi

witam nie słyszałem od dawna aby pracowały mi wiatraki chłodnicy,wiatraki włączone na krótko działają, gdy wyciągam

wtyczkę czujnika termicznego wiatraki się włączają (czy to na zimnym czy gorącym silniku)

Co może być nie tak ? Jak sprawdzić .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A przegrzewa Ci się?

Generalnie z tego co zauważyłem to wiartaloty się tak szybko nie włączają. W mojej N15 CD20 też miałem obsesję na tym punkcie :)

Sprawdzałem podłączając rezystory do czujnika temperatury o takiej wartości, że powinny się włączyć - mam gdzieś napisane o jakiej wartości, ale teraz kartkę mam w aucie. Włączały się. Po jeździe nawet jak chwilę postałem to nie udało mi się złapać ich podczas działania. Myślałem, że ten czujnik termistorowy jest walnięty. Aż tu w końcu pewnego razu podjeżdżam otwieram maskę (robiłem to obsesyjnie po każdej podróży :)) a tu wentylatory się załączyły. Pokręciły się dosłownie z 5sek. i wyłączyły. Tak chyba ma być. Jeśli układ jest sprawny to chłodzenie w normalnych warunkach daje radę bez śmigła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba każdy musi przez to przejść:)Ja wyleczyłem się z nasłuchiwania i zaglądania pod maskę po przejechaniu 600 km jednym skokiem.Nigdy jeszcze nie zauważyłem że wentylator pracuje,a silniczek chodzi jak pszczółka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...