Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P12] Problem z klimatyzacją


easyrider25
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Mam dość nietypowy problem z klimatyzacją. Przestała działać z dnia na dzień (w czwartek do wieczora działała, w sobotę rano już nie - w piątek nie jeździłem). W dniu wczorajszym byłem na warsztacie. Wymienili cały czynnik chłodzący (było 50%), odgrzybili, etc.. a klima i tak nie działa :( Kompresor pracuje, jak dawniej (w momencie włączenia klimy obroty wzrastają o jakieś 150-200rpm). Gość z warsztatu stwierdził, że sprężarka nie podaje (nie ma różnicy ciśnienia). Komputer nie wskazuje jakiegokolwiek błędu...

Proszę o pomoc, co mogłoby być przyczyną? Mam tylko nadzieję, że nie będę musiał wymieniać kompresora...

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam

 

A ja podlanczam sie do problemu z klima, mianowicie wlaczam klime nastawiam temp. nawiew zaczyna pracowac i wydziela sie bardzo nie przyjemny zapach wilgoci co to jest i jak z tym walczyc? jak sie do tego zabrac? Sprawa druga ze klima bardzo wolno obniza temperature, powietrze zimniejsze , nastawiona temp. uzyskuje sie po bardzo dlugim czasie , co to moze byc?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

A ja podlanczam sie do problemu z klima, mianowicie wlaczam klime nastawiam temp. nawiew zaczyna pracowac i wydziela sie bardzo nie przyjemny zapach wilgoci co to jest i jak z tym walczyc? jak sie do tego zabrac? Sprawa druga ze klima bardzo wolno obniza temperature, powietrze zimniejsze , nastawiona temp. uzyskuje sie po bardzo dlugim czasie , co to moze byc?

 

Pozdrawiam

Daj klimę do nabicia, odgrzybienia i równocześnie wymień filtr kabinowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, Panowie, a czy przypadkiem przyczyną niedziałającej klimy w waszych primerach nie jest zbyt niska temperatura na dworze??? Przecież klima nie włączy sie kiedy temperatura otoczenia jest niższa niż 5 stopni Celsjusza. W mojej P12 to normalne, to samo było w P11, jak jest za zimno, to po prostu klima się nie włącza, świeci lampka, ale po prostu nie chłodzi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam wie ktoś może jak samemu odgrzybić klimę? Kupiłem środek ale nie za bardzo wiem jak się do tego zabrać słyszałem że wpuszcza się ten środek w miejsce filtra kabinowego na włączonym nawiewie czy ktoś może mi pomóc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ile kosztuje odgrzybianie i nabicie klimy ??? i co ile trzeb to zrobic?? slyszalem ze dopiero jak przestanie dzialac, czyli skonczy sie czynnik chlodzacy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, Panowie, a czy przypadkiem przyczyną niedziałającej klimy w waszych primerach nie jest zbyt niska temperatura na dworze??? Przecież klima nie włączy sie kiedy temperatura otoczenia jest niższa niż 5 stopni Celsjusza. W mojej P12 to normalne, to samo było w P11, jak jest za zimno, to po prostu klima się nie włącza, świeci lampka, ale po prostu nie chłodzi...

jeśli jest automatyczna to owszem. Ja mam ręczną i mogę ją włączyć kiedy chcę. Jeśli kolega nie ma różnicy cisnienia to albo kompresor albo osuszacz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kriskob1

Witam,

 

Mam dość nietypowy problem z klimatyzacją. Przestała działać z dnia na dzień (w czwartek do wieczora działała, w sobotę rano już nie - w piątek nie jeździłem). W dniu wczorajszym byłem na warsztacie. Wymienili cały czynnik chłodzący (było 50%), odgrzybili, etc.. a klima i tak nie działa :( Kompresor pracuje, jak dawniej (w momencie włączenia klimy obroty wzrastają o jakieś 150-200rpm). Gość z warsztatu stwierdził, że sprężarka nie podaje (nie ma różnicy ciśnienia). Komputer nie wskazuje jakiegokolwiek błędu...

Proszę o pomoc, co mogłoby być przyczyną? Mam tylko nadzieję, że nie będę musiał wymieniać kompresora...

 

Pozdrawiam

przy temperaturze -5 stopni celciusza klima przestaje pracowac automatycznie. (kontrolka bedzie sie palic)

nie kombinuj z mechanikami. zedra z ciebie bo nie wiesz , ze tak jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja bym nie czekał do wiosny, do lata, tylko............ najzwyczajniej w świecie pojeździłbym sobie, i poczekałbym, aż ślinik/płyn chłodniczy złapie standardową temperaturkę, i najzwyczajniej w świecie włączyłbym klimę - nie ma zmiłuj, jeśli sprawna musi ruszyć, i to niezaleznie ile tam na zewnątrz jest tych "minusów Celcjusza", no chyba bzdury piszę bo z moim climatronic'iem jest coś nie tak, bo on mi tak funkcjonuje, i o ile na "zimnym silniku" niby nie działa (znaczy nie grzeje, choć osusza), to na ciepłym silniku "cyka, pruka, pierdzi, stuka" (żarcik), znaczy się funkcjonuje jak należy, słucha się nastawień poziomu temperatury jaki mu zapodam.

I to by było na tyle z moich przemysleń, oraz doświadczeń empirycznych z klimą.

Pozdrawiam

Edytowane przez roobalek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Klimatyzacja samochodowa ma presostat (czujnik) niskiego cisnienia, który nie pozwala załączyć spręzarki gdy cisnienie w ukladzie jest za niskie - takie zabezpieczenie sprezarki przed uszkodzeniem również w wyniku wycieku (nieszczelniość) czynnika chłodniczego oraz zabezpieczenie parownika przed oszronieniem. Próg zadzialania presostatu teoretycznie wyłącza spręzarkę przy cisnieniu czynnika w temperaturze ok. -5 stopni. Czyli ponizej -5st na zewnątrz nie powinno się dać właczyć klimy. Ale wystarczy właczyć obieg wewnetrzny powietzra, odczekac aż wnetrze samochodu się nagrzeje i wtedy już parownik jest ogrzewany przez ciepełko z kabiny i cisnienie czynnika w układzie wzrasta - klima powinna się włączyć. Druga opcja to sprawdzić klimę w jakims ogrzewanym garażu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...