Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

R20 Terrano II wymiana Sprzęgła


popowe
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam po ostatnim wypadzie w teren sprzegło wróciło w postaci popiołu(spaliło się) i tu pytanie: Czy żeby wyjąć tarcze sprzęgłową trzeba wyjąć skrzynie z reduktorem czy da rade wyjąć sama skrzynie? Czy może jest na to jakiś Patent?

Edytowane przez popowe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po ostatnim wypadzie w teren sprzegło wróciło w postaci popiołu(spaliło się) i tu pytanie: Czy żeby wyjąć tarcze sprzęgłową trzeba wyjąć skrzynie z reduktorem czy da rade wyjąć sama skrzynie? Czy może jest na to jakiś Patent?

Nie trzeba odkręcać reduktora... wyjmuje się całość... przesuwa właściwie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie trzeba odkręcać reduktora... wyjmuje się całość... przesuwa właściwie.

 

Dzięki za odpowiedz ale troche spuźniona skrzynia już leży pod tyrkiem dziś zamawiam sprzęgło po niedzieli dostanę i składamy, i wio w błotko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Witam , jestem nowy na tym Forum, używałem "szukajki" i przeglądałem forum mając nadzieję że znajdę jakąś poradę jak w miarę szybko wymienić tarczę sprzęgła ( pomijając serwis ) . Dokładnie chodzi mi o demontaż skrzyni biegów, czy mam ją zdjąć z reduktorem całkowicie czy da się jakoś ją przesunąć na tyle by dostać się do docisku i tarczy. Mam dostęp do warsztatu z pełnym wyposażeniem i chciałbym wykonać to sam ewentualnie z pomocnikiem . Macie jakieś sugestie co najlepiej robić by nie zdejmować całej skrzyni czy jednak jest to nieuniknione ?

Da się...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skrzynię wraz z reduktorem należy zdjąć. Jest bardzo ciężka, potrzebne są dwie osoby i podpory. Wyspecjalizowany warsztat walczył z tym cały dzień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ha ha ha to co to za warsztat :devil:

odkręcasz wały napędowe przesuwasz skrzynie do tyłu i zmieniasz sprzęgło

taka cała polityka mój warsztat to jak i kilka narzędzi he he he

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ha ha ha to co to za warsztat :devil:

odkręcasz wały napędowe przesuwasz skrzynie do tyłu i zmieniasz sprzęgło

taka cała polityka mój warsztat to jak i kilka narzędzi he he he

Ja jestem w trasie , mechanik twierdzi że po odkręceniu obydwu wałów i skrzyni od silnika nie da się jej przesunąć do tyłu ponieważ zaczepia o jakąś belkę do której przykręcone są drążki skrętne i trzeba ponoć odpinać wahacze?????. Nie widzę tego teraz ale ponoć tak jest. To prawda czy faktycznie trzeba odpinać te drążki skrętne?, twierdzi że tą belkę też poluzował ale nadal skrzynia cofa się tylko 10 cm do tyłu.

Edytowane przez Roninn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dzięki waszej pomocy Autko znowu śmiga :-), Za radą kolegów obyło się bez wyciągania całej skrzyni ale roboty i tak było sporo a szczególnie z śrubami mocującymi skrzynię do silnika , bardzo kiepski dostęp co do poniektórych śrub. Dodam do działu WARSZTATY ten w którym go naprawiano jest tani i ma pełne wyposażenie, zajmują się od mechaniki do blacharki z lakierowaniem włącznie.

Dzięki raz jeszcze i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

jeśli chcesz wymienic je we własnym zakresie to poszukaj sobie kogoś do pomocy bo najprościej jest wyjąc skrzynie z reduktorem ciężka strasznie w innym wypadku osobno trzeba spuścić olej pamientaj też o

belce zawieszenia przodu która conajmniej trzeba zbić w dół

a nie wstawiaj tanich zmienikówa szkoda roboty Valeo drogie ale skuteczne

pozdrawiam

 

za tarcze valeo zapłaciłem ok 400 zł

Edytowane przez tommen22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Gość technolog88

jak tą francowatą skrzynię dosunąć po wymianie i wyosiować znacie jakieś kruczki bo nie mogę poradzić sam ? chyba zakupię podnośnik do skrzyń na kółkach podobno robi robotę

Edytowane przez technolog88
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...