Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[N15] SYGNAŁ NIEWYŁĄCZONYCH ŚWIATEŁ


Gość Bartek_1983
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Bartek_1983

Po przesiadce z Fiata do Nissana musiałem się przyzwyczaić do konieczności wyłączania świateł. Kosztowało mnie to zakup nowego akumulatora bo wcześniejszy był od nowości (11 lat). Stało się tak, gdyż nie zauważyłem, że brzęczyk włączonych świateł żyje własnym życiem tzn. raz się włączy a raz milczy. Wie ktoś o co biega?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj obmacać swoją krańcówkę przy drzwiach. U mnie jak ją dotknę to będzie się burzył, że światła są włączone. I podobnie jak u Ciebie raz działa, a raz nie. Chyba coś z tym włącznikiem nie halo, pomimo, że pokazuje otwarte drzwi na tablicy wskaźników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Bartek_1983

Spróbuj obmacać swoją krańcówkę przy drzwiach. U mnie jak ją dotknę to będzie się burzył, że światła są włączone. I podobnie jak u Ciebie raz działa, a raz nie. Chyba coś z tym włącznikiem nie halo, pomimo, że pokazuje otwarte drzwi na tablicy wskaźników.

 

Mnie też się wydaje że to ona, bo jak by to była wina krzykacza to by nie działał i tyle a on raz działa a raz nie. Tak czy inaczej dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Bartek_1983

...to możliwe tym bardziej, że oderwał się ten gumowy pancerzyk ochronny z tego przycisku i jakiś syf mógł się tam dostać. Psiknę tam wd40 i będę prowokował żeby się sygnał włączał to zobaczymy czy to jest przyczyną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby nie czerpać akumulatora jak będziesz prowokował to wystarczy, że włączysz przeciwmgielne tylne i powinien krzyczeć mimo wyłączonych świateł.

Tak zbudowany jest ten obwód. Ja bawiłem się w ten sposób ze dwa dni jak szukałem przyczyny niedziałającego przeciwmgielnego. Naprawiłem wtedy właśnie wspomnianego buzzera. I zgłębiłem tajemnicę jego działania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krańcówka przy drzwiach kierowcy ma dwa styki, jeden do brzęczka od świateł, drugi do zapalenia kontrolki otwartych drzwi i oświetlenia wnętrza, czasami jeden styk łączy drugi nie i są takie objawy, przez styk od oświetlenia płynie większy prąd, dlatego nawet przy zabrudzeniu "prąd łatwiej się przebija". Czujnik podaje masę przy otwartych drzwiach a bierze ją z karoserii przez styk pod śrubką, którą jest przykręcony, warto tam czasami zajrzeć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Bartek_1983

Dzisiaj się pobawiłem i jest tak jak mówicie. Coś nie styka czasami i pod pewnym kontem nie łapie bo nawet nasmarowanemu się to zdarza. Chyba, że to brud i pod wpływem wd40 się oczyści po jakimś czasie. Na razie sprawdziłem pobieżnie ale w wolnej chwili go wykręcę i oczyszczę dokładnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

to podpowiem ci tak miałem ten sam problem u siebie w sarnie drazniło mnie to od jakiegos czasu wiec wymontowalem krancówke i rozmontowałem ja, i jakiez bylo moje zdziwienie wykonana jest z miedzianej blaszki ktora sie wyciera. teraz tak wzialem lutownice i zabielilem koncowki tejze blaszki, po tej ingerencji poprawilo sie brzeczyk zacząl działac, aleeeeeeeeeeeee zabawa moja na tym sie nie skonczyla dalej potrafil sie zaeiszac wiec zglebilem tajemnice tej krancówki do konca, przez to ze styki nie dawaly pelnego kontaktu sprezyna sie ugrzala i przysiadla wiec moja rada na to dlugopis sprezynowy zabrany dzieciakom i sprezynka zniego zastapila oryginalna i do tej pory mam swiety spokoj buzeer dziala bez problemowo i dzwiek jego jest bardziej wyrazisty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...