Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Włącznik świateł K11- nie zawsze włącza prawe światło


stefino

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!!

 

Micra K11 1993 r 1.0 16V- problem polega na tym, że zwykle rano po odpaleniu auta i włączeniu świateł zapala się lewe, natomiast prawe zwykle po przejechaniu paru km. Później z reguły nie ma z tym problemu. Zauważyłem też, że gdy jest cieplej to wszystko jest raczej dobrze, natomiast jak przyjdzie chłodniejsza noc- już nie do końca. Ok - rozebrałem obudowę kolumny kierowniczej, wyjąłem ten włącznik i go wyczyściłem- i tu pierwsze zdziwienie- dlaczego światła nie są na przekaźnikach? Taki duży prąd przenoszą takie malutkie styki? I to w dodatku non stop przełączane? Postanowiłem popryskać w ten nieszczęsny styk od prawej żarówki najwięcej WD-40- było dobrze przez chwile, a potem znów to samo. Pytanie są teraz takie:

1) Czy można ten przełącznik delikatnie rozebrać i mieć nadzieję, że nic nie wyleci (sprężynki i blaszki)

2) Dlaczego światła nie są na przekaźnikach? A co najbardziej mnie dziwi, włączając krótkie "tyka" przekaźnik pod maską oznaczony jako RR FOG(tak wiem że nie można włączyć tylnego przeciwmgielnego bez włączenia krótkich.

 

Proszę o sugestie- pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam problem i sadze dzis // jutro sie za to zabiore.. Mialem juz z 3 micry i kazda miala problem z wlacznikiem swiatel, trzeba bylo tak jakos z wyczuciem wlaczac swiatla. na szczescie teraz mam jeden w zapasie co prawda też uszkodzony - na nim bede cwiczyc regeneracje , na razie go rozbieralem i troche czyscilem. druga slaba strona sa kostki od swiatel , tez lubia sie przepalac..

 

acha , mozna to smialo rozebrac - nic nie wypadnie , ten włącznik w srodku jest bardzo prosty w konstrukcji ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też od razu proponowałem takie rozwiązanie szwagrowi, ale ten stwierdził że jest za późno i mam trysnąć WD-40 co uczyniłem. Z tego co wiem problem dalej jest. Fajnie że można go bez obaw rozebrać. Kostki od żarówek są całkowicie sprawne. Jednak cholernie się dziwie dlaczego do światła przeciwmgielnego producent zastosował przekaźnik, a go głównych świateł nie... w końcu tam płyną dość spore prądy a w dodatku często jest przełączane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Problem rozwiązany poprzez rozebranie włącznika i wyczyszczenie wszelkich styków delikatnym papierkiem ściernym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

To się podepnę bo powyższy problem występuje i u mnie. Przy czym jest bardziej skomplikowany bo oprócz mijania nie działają mi drogowe właściwie co dziwniejsze tylko jedno lewe. Najbardziej dziwne jest to że mierząc na kostce napięcie jest a żarówka nie świeci, ale mogę zamrugać :/ Pytanie moje jest który ze styków odpowiada za prawy,a który za lewy reflektor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...