Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

1,5 dCi - prawdziwe osiągi


Blixten

Rekomendowane odpowiedzi

Witam posiadaczy QQ z silnikiem diesla 1,5 dCi.

 

Podzielcie się swoimi doświadczeniami w temacie osiągów: spalanie oraz prędkość ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Srednio przy "nerwowej" jeździe bez oszczedzania i raczej szybko wg komputera 6,4 l/100km , co rzeczywiście oznacza 7 l/100 ( tak wychodzi według tego co weszło do baku). To jazda 50/50 miasto/trasa. Na trasie i spokojna jazda 110-120 ( gps) około 5,4 l/100 wg komputera.

Na trasie np. do Hiszpanii ok 2500 km przy średniej prędkości ok 90 km/h ( ale średnią to zaniżają Polskie drogi) spalanie ok 6,2 l/100 km ( wg kompa) - ale tu bez oszczedzania szczególnie na niemieckich drogach.

Prędkość maksymalna to 180 km/h według licznika co jest ok 165 wg kompa i mozna tak jechać całkiem przyjemnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiedyś przeglądałem raporty spalania i kilku użytkowników podało że uzyskali 3.9 L/100km na prostym odcinku bez klimatyzacji i przy niedużej prędkości 70-80km/h na "emeryta" ale czy faktycznie jest możliwe uzyskanie takiego spalania?

prawdopodobnie to były wskazania komputera więc nie na 100% dokładne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jadąc ok 90 km/h (6 bieg niecałe 2000 obr/min) bez zwalniania i przyśpieszania i bez zbędnego bagażu udało mi się osiągnąć 3,9l/100km (na trasie szybkiego ruchu). Podczas takiej jazdy zresetowałem średnie spalanie komputera i przyglądałem się nowemu wynikowi. Ale jakakolwiek ingerencja w pedał gazu szybciutko zaburzyła ten jakże przyjemny wynik :P W mieście spokojna jazda (ale nie emerycko oczywiście) mam ok 5,3-5,5 l/100km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Czy ktoś jeździł QQ z silnikiem 1,6 i 1,5 dCi i może porównać dynamikę prowadzenia pojazdów z ww. silnikami? Na jeździe próbnej miałem do dyspozycji samochód z silnikiem 1,6 i byłem nim rozczarowany. Czy QQ z silnikiem 1,5 dCi jest tak samo mułowaty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość janusz-pawlak

Czy ktoś jeździł QQ z silnikiem 1,6 i 1,5 dCi i może porównać dynamikę prowadzenia pojazdów z ww. silnikami? Na jeździe próbnej miałem do dyspozycji samochód z silnikiem 1,6 i byłem nim rozczarowany. Czy QQ z silnikiem 1,5 dCi jest tak samo mułowaty?

 

Czekam na 2.0 benzynę a jeździłem 1.6 krótko oraz 2.0 dci kilka dni.

Różnica w dynamice pomiędzy 1.6 a 2.0 dci to .... przepaść.

Mam nadzieję, że tak samo będzie dla 2.0 benzyny jak dal 2.0 dci

 

jp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Średnie spalanie w mieście to 6.5-6.9l lato lub zima, ale tym miastem jest Kraków w którym nie jeździmy, ale się poruszamy. W normalnym ruchu drogowym poza miastem około 5 l, trasa w zimie Włochy 2500km, średnio 6 l/100. Maksymalna prędkość na płaskiej drodze -170km/godz. Gdybym miał w chwili zakupu więcej forsy, to zdecydował bym się na 2l dCi ze wzgledu na "zapas" mocy i momentu co jest szczególnie wazne trakcie wyprzedzania. W normalnej jeździe silnik 1.5 całkowicie wystarcza. A dla nie "normalna" jazda to spokojna jazda zgodnie z ograniczeniami prędkości bez szaleństw na drodze.

Na pewne z silnikime 1.5 dCi ten samochód nie jest zawalidrogą.

Pozdrawiam

Ryszard

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na jazdach testowych jeździłem wersją 1.5 dCi i mnie bardzo pozytywnie zaskoczyła.

Miałem wrażenie, iż samochód jest bardziej dynamiczny od Forda Kugi 136 KM.

 

Natomiast wersja 2.0 dCi jest boska, ale jak już się jedzie - ruszyć dynamicznie przy tak krótkich pierwszych biegach jest nie najłatwiej. Ale jak już się jedzie, to elastyczność jest wspaniała - wystarczy musnąć stopą gaz i przyspiesza bez zająknięcia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś jeździł QQ z silnikiem 1,6 i 1,5 dCi i może porównać dynamikę prowadzenia pojazdów z ww. silnikami? Na jeździe próbnej miałem do dyspozycji samochód z silnikiem 1,6 i byłem nim rozczarowany. Czy QQ z silnikiem 1,5 dCi jest tak samo mułowaty?

 

 

 

Jako, że to mój pierwszy post witam wszystkich serdecznie!

 

Posiadam 1.5 dci i tak jak ktoś wcześniej napisał na pewno nie jest to zawalidroga. Obawiałem się tego silnika, ponieważ przed kupnem jeździłem tylko 2.0 dci, ale naprawde pozytywnie mnie zaskoczył. W sumie to najbardziej chciałem 2.0 benzyne, ale tak się złożyło, że kupiłem diesla. Jeśli tylko ktoś nie potrzebuje wyścigówki to ten silnik jest świetny, no może b.dobry;) Przeważnie jeżdże na VPower shella, albo BPultimate i na tych paliwach jest jeszcze lepiej (przynajmniej tak mi się wydaje). Spalanie trzeba przyjąć ok. 6,5 trasa/miasto bez oszczędzania. Ostatnio zrobiłem trasę 1000 km i spalanie wyszło 7,5, ale 4 dorosłe osoby plus dziecko i bagaznik załadowany na maxa, no i jazda 150-170, autostrada. Dodam, że nie jest wtedy jakoś specjalnie głośno.

Na benzynę 1.6 na pewno bym nie zamienił. Jechałem dośc krótko, ale od razu odczułem brak mocy. Jedynka, dwójka ok (porównując do mojego), ale już trójka to nic tylko wycie silnika .Przy 120 km/h słychac silnik, czego w dci nie uświadczysz.

także mała benzyna do miasta jak najbardziej, na trasę może być ciężko, no chyba, że ktoś jeździ przepisowo.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...