Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

hamulce i zawieszenie Terrano I


Gość Saint88

Rekomendowane odpowiedzi

baaardzo dawno mnie tu nie było ale to ze względu na pobyt za granicą. Przyjaciele... mam problem jak hamuje to mi tak jakby zawieszenie skrzypi :o w miom tyranku 1. Poza tym na przeglądzie koleś gadał że tylne tarcze do wyniany czy może to być coś z tym związane? aha lewe przednie koło jakoś mnie tak hamuje i stawia opór co to może być? dzięki za pomoc! i pozdron!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz co mi zawieszenie zaczelo skrzypiec jak na drazki stabilizatorow zalozylem polibusze - ale wbijam w to. Tyle ze u mnie skrzypi jak wjezdzam/zjezdzam z kraweznika i ludzie sie patrza bo dzwiek jakbym kota rozjechal :D

z tylu to chyba bebny a nie tarcze ? - to nie byloby skrzypienie tylko pisk i raczej nie wplywaja one na dzwiek pracy zawiasu. Ale jesli juz mechanik Ci mowi zebys wymienil to wymien - gowno nie pieniadz a jednak hamowanie wazna rzecz, szczegolnie w terrano bo jednak do demonow hamowania to on nie nalezy :) Jak wymienisz bedziesz wiedzial czy to to :)

a to kolo to jak Ci hamuje ? jak naciskasz hamulec czy jak krecisz nim na luzie ? jesli to drugie to rozbierz i zobacz jak lozysko wyglada - moze masz za mocno skrecone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tym hamującym kołem to rzeczywiście musze zajrzeć bo może być to to lub też coś z zaciskami... a z tyłu mam tarcze bo to wersja long z v6 :)

a skrzypienie najczęściej słychać jak hamuje tak lekko np przed progiem zwalniającym gdzieś na osiedlu... tak jakby to było spowodowane takim lekkim ruchem zawieszenia do przodu. Poza tym amory z przodu zmieniłem na nowe i może coś mi tam poknocili a fakt faktem ze stabilizatory z przodu to masakra już zgnite hehehe. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To takie skrzypienie jak w żuku albo nysce?

 

Jak siada zawieszenie to potrafi skrzypnąć?

 

Czy takie ciągłe, przy hamowaniu?

 

 

A łączniki stabilizatora wymień - 30zł sztuka, a auto będzie się prowadziło o niebo lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...