Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[WP12] Włącznik wycieraczek i spryskiwacza szyby przedniej


preston81

Rekomendowane odpowiedzi

witam niedawno przy pociagnieciu do siebie dzwigni , uruchamialo mi spryskiwacz i wycieraczki 2 w1 teraz jak pociagne do siebie

dziala tylko spryskiwacz nie wiem jak to sie stało :) moglem cos poprzełączać?? jak powinno to byc ustawione??

 

mam jeszcze pytanie o czujnik deszczu po czym poznac czy sie go ma - jak go wlaczyc i wylaczyc?? gdzie sie znajduje ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czujnik deszczu jest aktywny jeżeli włącznik wycieraczek jest przekręcony do pozycji praca przerywana. Włącza się automatycznie jeżeli pada i wówczas wycieraczki pracują z szybkością zależną od intensywności opadów. Czujnik znajduje się pod obudową lusterka, wersja z lusterkiem samościemniającym się.

Jeżeli włączasz spryskiwacz a nie działają wycieraczki to chyba coś jest nie tak z mechanizmem. Chyba że jest to sporadyczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moja wina :D za krotko spryskiwalem jesli przytrzymam spryskiwacz dluzej to wycieraczki sie wlaczaja ale ze mnie d*pa :D

 

co do czujnika deszczu , mowisz ze ma byc przekrecony na praca przerywana, a tym samym nie bedzie to uruchamialo wycieraczek "na sucho"?? w momencie przekrecenia?

w sumie to jak to łopatologicznie wytlumaczyc - zebym to ja wiedzial jak oznaczona jest praca przerywana :/ z tego co widzialem to jest praca przerywana do ustawienia ale dla wycieraczki tylnej:/

 

wlasnie wyczytalem w instrukcji odnosnie wycieraczek przedniej szyby popchniecie dzwigni do doluuruchamia prace przerywana ... to chyba o to chodzi no to jak tak robilem to wycieraczki chodza z mala czestotliwoscia tzn z niska , dalsze przestawienie w dol praca ciagła z wolna lub szybka predkoscia , hm moze jak zrobie na ta prace przertywana to migna mi wycieraczki tylko 1x i pozniej beda reagowac tylko na deszcz co??

 

czytajac dalej czujnik deszczu wspomniany jest dopiero przy opisie wycieraczki tylnej ;/

 

przetlumaczy mi to ktos ? zamotałem sie:/

 

btw a skad mam wiedziec czy mam podgrzewane lusterka ??:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby włączyć prace przerywaną wycieraczek dźwignię z położenia "normalnego" dajesz jeden raz w dół. Jeżeli masz lusterko wsteczne z czujnikiem samościemniajacym i dużą obudową na szybie to powinieneś mieć czujnik deszczu.

I jeszcze jedno. Zadawałeś pytanie gdzie jest schowany napęd dvd. Napęd DVD jest pod napędem CD. Jeżeli pod CD nasz półeczkę to znaczy że nie masz dvd a tym samym nie masz nawigacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lusterka są podgrzewane razem z tylną szybą, czyli jeżeli włanczas podgrzewanie tylnej szyby to automatycznie podgrzewają się lusterka. Jak sprawdzić jak nie ma zimy? Może włącz, zmocz woda i zobacz czy wyschną, dotknij czy są ciepłe? Może tak, ale pewności nie mam. Ale myślę że masz podgrzewane lusterka bo chyba wszystkie modele Primery P12 to mają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajnie dziekuje za odpowiedz dvd w takim razie nie mam :( ale i tak nie ma n PL szkoda ze nie wiedzialem przy zakupie pewnie zbil bym z ceny troszke, lusterko samosciemniajace mam , ok dzis wyprobuje dziekuje za odpowiedz :)

a nie wiesz moze czy moznaby jakos wykorzystac ekran monitorka komputera w p12 do odtwarzania filmow ?? slyszalem ze podlaczony jest do kamery cofania i do navi tak wiec , ja navi nie mam wiec moglbym cos podlaczyc tylko nie wiem co mozna na jakim zlaczu :), aha i zauwazylem ze jak stoje na "luzie" i mam przyłozona lekko stope do pedału sprzegła to czuje lekkie wibracje to normalne czy ccos klęka??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wyczytałem na forum do żeby oglądać filmy musisz dołożyć DVD oraz zmienić wyświetlacz, ponieważ ten stosowany z dvd i nawigacją jest inny. Poszukaj na forum w "nawigacja" tam to opisywali. Odnośnie sprzęgła to niestety nie wiem czy jest to jakaś usterka czy normalka, musiałbym u siebie sprawdzić. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za odpowiedz , wlasnie wymieniam rozrzad i olej+ filtr na reszte filtrow juz mi nie staryczlo siana , do tego doszla tez wymiana peknietego koła pasowego :( teraz pyytanko z innej beczki mam przebieg 160 tys niby kolo pasowe peka przy wyzszym przebiegu niz ten wiec moze ktos skrecicl licznik zanim mi go sprzedal no coz ..., teraz moje pytanko olej jaki wlalem tym razem to full syntetyk castrola , czy czasem nie powininem odpuscic i wlac polsyntetyka przy tym przebiegu??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widziałem jak pytałeś o VIN to w 2005 Twoja Primera miała przejechane ok. 30 tyś. Tak więc teoretycznie jak teraz kupiłeś z przebiegiem 160 tyś. to mogłoby się zgadzać. No ale... chyba że ktoś robił w ciągu roku dużo więcej niż 30 tyś. Odnośnie koła pasowego kolega kupił Lagunę z silnikiem 1,9 dci, czyli z taki jak w Primerze. Na liczniku miał 160 tyś. a okazało się że licznik był przekręcony o 100 tyś. Też walneło mu koło pasowe a to ponoć droga impreza. Nie chcę oczywiście sugerować, że też masz przekrecony licznik. Odnosnie oleju to nie wiem czy po takim przebiegu powinno się zmieniać na półsystetyk, muszę z ciekawości zapytać w serwisie, chyba że ktoś z użytkowników tego forum odpowie jak to jest, czy trzeba zmieniać olej po takim przebiegu. Ja leję pełen systetyk shell, ale na razie mam przjechane 93 tyś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...