Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P10] Niskie zawieszenie


Gość Roonek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zauważyłem że w mojej primerce siadło tylne zawieszenie, prześwit jest dużo mniejszy jak z przodu, pojechałem do mechanika, podniósł na lewarku samochód i stwierdził, że obie sprężyny są urwane, kupiłem sprężyny i zabieram się za wymianę, co się okazuje sprężyny są w porządku, nie pourywane, miejscami trochę wytarte, porównałem je z nowymi i tak samo wyglądają, wysokość ta sama, ale za to lewy amortyzator mi nie odbija, drugiej strony nie sprawdzałem

Co jest powodem tego obniżenia? Powinna to być wina sprężyn, doradźcie coś bo już mi ręce opadają

 

Silnik 2.0 Hatchback

Edytowane przez Roonek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość donn_primerra

spręzyny mogły sie odkształcic siąść jednym słowem. jezeli kupiłeś to zamontój i zobacz jak jest chyba ze juz to zrobiłeś. musze cie zasmucić ale z tego co wiem w p10 tył nie stoi jak w wjejskiej kalibrze.. jest równy przodowi bądz nawet siedzi z tekka. wiec podejrzewam ze u ciebie problemu nie ma. poczytaj sobie tu troche bo montują spręzyny od deaewoo sa tansze i wyzsze. chyba ze takie masz własnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprężyny kupiłem w tygodniu, ale zastanawiam się czy ich nie zwrócić, tamte stare mają otarcia, ale jak już zamontuje te nowe i nic to nie da to nie będę mógł ich zwrócić, a z kasa u mnie ciężko

Czekam na dalsze odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mariuszh74

Na moje oko to wina tylnych amortyzatorów. Miałem podobnie w Sunnym - po wymianie na nowe podniósł się wyraźnie o parę centymetrów ( tzn. zrównał się wysokością z przodem ).

Tym bardziej jak zaznaczasz że amorek nie odbija.

 

Pozdr.

M.H

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na moje oko to wina tylnych amortyzatorów. Miałem podobnie w Sunnym - po wymianie na nowe podniósł się wyraźnie o parę centymetrów ( tzn. zrównał się wysokością z przodem ).

Tym bardziej jak zaznaczasz że amorek nie odbija.

 

Pozdr.

M.H

 

Ojciec właśnie ma sunny n14, tył mu nisko siedział, wymienił amory i wszystko wróciło do normy

Po czym stwierdzić że sprężyny są zużyte?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba tylko po tym czy nie są popękane lub pordzewiałe. W innym przypadku powinny zachowywać sie tak samo.

 

M.H

 

Popękane nie są, na dole i na górze są wytarte,tzn. jak pręt ma średnicę np 15 mm to w niektórych miejscach jest o 3-4 mm mniej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mariuszh74

Być może masz tak słabe amortyzatory z tyłu, że wszystko opierało się na sprężynach, a zwoje tarły o siebie. A trochę to musiało trwać...

Wniosek prosty, ale kosztowny - do zakupionych sprężyn dokup nowe amortyzatory i wymien wszystko.

Osobiście bym tak zrobił.

 

Powodzenia

MH

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roonek wiesz ile jest tematów o niskim tyle w P10? Dużo!

 

Tylko warto poszukać to i rozwiązanie znajdziesz.

 

Wiem że wyszukiwarka jest do bani...no ale może się to zmieni z czasem.

 

http://forum.nissanklub.pl/index.php/topic/16321-p10w10-spreyny/page__hl__opadni%C4%99te%20zawieszenie__fromsearch__1

 

tyle tylko znalazłem <_<

Edytowane przez marceli
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roonek wiesz ile jest tematów o niskim tyle w P10? Dużo!

 

Tylko warto poszukać to i rozwiązanie znajdziesz.

 

szukałem, ale nic konkretnego nie znalazłem, może powiedz mi co mam wpisać w wyszukiwarkę żeby odnalazł te tematy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...