Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[N16] Nie działają przednie wycieraczki


lo_pez

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jak w temacie, bezpieczniki sprawdzałem i są OK, czy moge coś zrobić samodzielnie, czy lepiej oddać do elektryka? Być może padł przekaźnik ale nie moge go wymienić bo nie wiem gdzie jest...

 

lopez

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przednie wycieraczki nie posiadaja przekaźnika, na silniku wycieraczek jest płytka sterujaca, jak nie dzialaja ci wogole to upewnnij sie czy mechanizm wycieraczek nie zatarl sie czesto tak bywa i jak nie zareagujesz w pore to spalisz silniczek jak juz tego nie zrobiles

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj może podłączyć silniczek na krótko z aku z pominięciem tej płytki sterującej o której powiedział przedmówca.

Da nam to wiedzę, czy to przypadkiem nie ten sterownik się uwalił. Jak to zrobisz to powiedz co i jak.

Ja co prawda mam n15, ale chętnie służę pomocą.

 

Sprawdź też, czy dochodzi prąd do tego sterownika po włączeniu wycieraczek-jakimś miernikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim po zatarciu tylnej wycieraczki -poszedl bezpiecznik.

A naprawa to rozkrecenie mechanizmu i nawalenie smaru na calkiem suche i zapieczone elementy zebatek -sadze ze teraz wycieraczka przezyje mnie.

 

Warto rozebrac mechanizm i sprawdzic czy dochodzi prad (przez dwie osboy) oraz zakonserwowac mechanizm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj może podłączyć silniczek na krótko z aku z pominięciem tej płytki sterującej o której powiedział przedmówca.

Da nam to wiedzę, czy to przypadkiem nie ten sterownik się uwalił. Jak to zrobisz to powiedz co i jak.

Ja co prawda mam n15, ale chętnie służę pomocą.

 

Sprawdź też, czy dochodzi prąd do tego sterownika po włączeniu wycieraczek-jakimś miernikiem.

Wielkie dzieki za odp. ale musze sie do czegoś przyznać, bezpieczniki są rzeczywiście OK (nie są przepalone) ale jeden mechanik "mądry inaczej" poprzestawiał mi ich kolejność i wycieraczki całkiem odłączył (tego nie sprawdziłem). Inny mechanik (a raczej elektryk)- rzeczywiście zorientowany poukładał wszystko jak trzeba i wycieraczki (i cała reszta) działa aż miło... Wiem wiem, nie jestem zawodowcem ale po to kupiłem Almere zeby nie stresować sie awariami samochodu (rzeczywistymi czy urojonymi). I do tej pory nie musialem, za co jestem mojej Almerce wdzieczny.

 

lopez

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...