Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Vanette 2,3 D Układ chłodzenia


Andyg

Rekomendowane odpowiedzi

Czy koś jest w stanie jednoznacznie powiedzieć jaka jest pojmność układu chłodzenia Vanette 2,3 D bez dodatkowej nagrzewnicy. Bo 14,5 l dotyczy raczej Sereny z dodatkową nagrzewnicą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Taką wielkość podał ktoś na tym forum.

 

Znalazłem ten post ale nie będę kablowł.

 

Dokończę temat może przydać się komuś. Praktycznie już w lato zacząłem pozbywać się tego co było w układzie chłodzenia. Po skończonej jeździe jak silnik był gorący odkręcałem korek od chłodnicy. Za każdym razem wylatywało ok 2 l. Uzupełniałem przegotowaną wodą. Tak kilka a może i kilkanaście razy. Układ się nie zapowietrzył. Kupiłem koncentrat i zabrałem się za czynnoś właściwą czyli napełnienie układu płynem a nie wodą.

Zdjąłem rurę prowadzącą od chłodnicu do stalowej rury na dole. Według mnie wyleciało około 3 l wody, może trochę więcej. Zmontowałem całość z powrotem i dołałem koncentratu. Weszło trochę więcej jak 3 l. Uruchomiłem silnik oby się wymieszało i po paru minutach dolałem do układu jeszcze troszkę koncentratu. I to w zasadzie wszystko. Podczas jazdy 30 - 40 km nić niepokojącego się nie działo. Włączałem i wyłaczałem ogrzewanie temperatura ustabilizowała się. Czyli wygląda że wszystko jest OK. Jeśli będą jakieś ubytki to uzupełnię koncentratem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...