Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

x-trail 2.2dci


Gość klakier2606

Rekomendowane odpowiedzi

Gość klakier2606

witam.mam taki problem.odpalam silnik(ma iterkuler) zimny przy przyspieszaniu na zimnym silniku miedzy 2 a 3 tys jest dziwne stukanie z silnika powyzej 3 tys obr umilka to a jak sie zagrzeje to juz calkowicie zanika to takie niy stukanie.niewiem jak ten dzwiek opisac takie trr trr trr trr wmiare dodawania gazu.jak ktos cos wie co to piszcie bede wdzieczny.druga sprawa to poczym poznac jaka wersje jes x-tala czy elegance czy sport????? mam navi skore przyciemniane szyby xenon rok 2006 maj 136km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wydaje mi się że jest to normalny objaw zimnego diesla, jeździłem już kilkoma dieslami teraz mam taki sam motor jak twój i na zimnym silniku pracuje jak dostawczak albo lekki traktor ale po nagrzaniu silnika klekotanie zanika i jest bardzo przyjemny pomruk. Tak nawiase mówiąc to nie zarzynaj tak zimnego silnika turbinke trzeba najpierw nagrzać delikatnie żeby potem wyciągnąć z niej to co najlepsze i nie zapomnij o schłodzeniu turbiny przed zgaszeniem silnika a na pewno odwdzięczy ci się bezawaryjnością, pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... poczym poznac jaka wersje jes x-tala czy elegance czy sport????? mam navi skore przyciemniane szyby xenon rok 2006 maj 136km.

 

Jeśli skóra + xenon to na 99% (bo nie wiem czy można było to dokupić jako opcje), że jest to wersja Elegance (lub inna nazwa Luxury).

Mam taki sam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

witam.mam taki problem.odpalam silnik(ma iterkuler) zimny przy przyspieszaniu na zimnym silniku miedzy 2 a 3 tys jest dziwne stukanie z silnika powyzej 3 tys obr umilka to a jak sie zagrzeje to juz calkowicie zanika to takie niy stukanie.niewiem jak ten dzwiek opisac takie trr trr trr trr wmiare dodawania gazu.jak ktos cos wie co to piszcie bede wdzieczny.druga sprawa to poczym poznac jaka wersje jes x-tala czy elegance czy sport????? mam navi skore przyciemniane szyby xenon rok 2006 maj 136km.

 

Co do tego trr,trr, trr - to prawdopodobnie maswz filtr czastek stalych i po dluzszym i zimnym postoju zanim sie to ustrojstwo nagrzeje

to nie spalone sadze daja taki odglos. Rozgrzac silnik ( pamietajac o turbinie jak tu juz pisal kolega) i po krzyku

pozdro uczestnikom forum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

witam.mam taki problem.odpalam silnik(ma iterkuler) zimny przy przyspieszaniu na zimnym silniku miedzy 2 a 3 tys jest dziwne stukanie z silnika powyzej 3 tys obr umilka to a jak sie zagrzeje to juz calkowicie zanika to takie niy stukanie.niewiem jak ten dzwiek opisac takie trr trr trr trr wmiare dodawania gazu.jak ktos cos wie co to piszcie bede wdzieczny.druga sprawa to poczym poznac jaka wersje jes x-tala czy elegance czy sport????? mam navi skore przyciemniane szyby xenon rok 2006 maj 136km.

 

Sprawdź rozrząd na 99% odpowiada za stukanie.Jak będą mrozy będzie słabo palił. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam.mam taki problem.odpalam silnik(ma iterkuler) zimny przy przyspieszaniu na zimnym silniku miedzy 2 a 3 tys jest dziwne stukanie z silnika powyzej 3 tys obr umilka to a jak sie zagrzeje to juz calkowicie zanika to takie niy stukanie.niewiem jak ten dzwiek opisac takie trr trr trr trr wmiare dodawania gazu.jak ktos cos wie co to piszcie bede wdzieczny.druga sprawa to poczym poznac jaka wersje jes x-tala czy elegance czy sport????? mam navi skore przyciemniane szyby xenon rok 2006 maj 136km.

 

Witam

W moim cudeńku również przy rozruchu miałem wrażenie zbyt głośnej pracy silnika, który zanikał po rozgrzaniu (2006 r., 2.2 dCI) - w serwisie autoryzowanym pokręcili nosami i powiedzieli, że ten typ tak ma - po prostu diesle są w tym modelu dosyć głośne, natomiast zaprzyjaźniony warsztat po odpaleniu wehikułu ,a następnie demontażu paska klinowego wynalazł luz na rolce napinacza napędu klimatyzacji i defekt łożyska pompy wodnej - po wymianie tych elementów jak do tej pory bez dodatkowych efektów dźwiękowych po uruchomieniu ale faktycznie w tym modelu przydałoby się lepsze wyciszenie pracy silnika. pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...