Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Światła do jazdy dziennej


ferrit
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czy spotkał się ktoś z kolegów z takim rozwiązaniem ?- t.j. światła pmgl + dzienne.

Podobno ASX tak ma , gdyby tak dopasować do QQ, byłoby to świetne rozwiazanie.

 

Pozrawiam - castoro

Faktycznie wdziałem dzisiaj ASXa i miał włączone dzienne (przeciwmgielne). Na pewno da się za pomocą modułu świateł dziennych włączyć tylko przeciwmgielne przednie w naszych QQ. Ale czy takie rozwiązanie będzie zgodne z przepisami??? Pod względem podłączenie będzie to banalnie proste.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie wdziałem dzisiaj ASXa i miał włączone dzienne (przeciwmgielne). Na pewno da się za pomocą modułu świateł dziennych włączyć tylko przeciwmgielne przednie w naszych QQ. Ale czy takie rozwiązanie będzie zgodne z przepisami??? Pod względem podłączenie będzie to banalnie proste.

 

ASX dzienne są w tym samym kloszu ale raczej to za świecenie odpowiadają dwie różne żarówki ? ale tak mi się tylko zdaje :) a z halogenami to najlepiej do komendy wysłać takie zapytanie :) może odpiszą czy to zgodne z przepisami :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po długim zastanawianiu jakie światła dzienne zamontować, wybór padł na zestaw Philips Led Day Light 4. Z montażem poradziłem sobie bez większych problemów. Moduł przykręciłem za pomocą płaskownika aluminiowego w pobliżu mocowania sygnału dźwiękowego. Do przykręcenia wykorzystałem istniejący otwór M6. Przewód sygnałowy podłączyłem do + świateł pozycyjnych. Lampki zamontowałem w taki sposób, żeby uzyskać jak największy rozstaw między nimi. Wszystko działa tak jak należy, tylko nie wiem czemu przy zamykaniu i otwieraniu auta z pilota, na 5 sek. włączają się światła dzienne.

 

A tu kilka fotek:

 

post-36842-0-66467300-1304087547_thumb.jpg post-36842-0-64347600-1304087567_thumb.jpg post-36842-0-48246700-1304087601_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po długim zastanawianiu jakie światła dzienne zamontować, wybór padł na zestaw Philips Led Day Light 4. Z montażem poradziłem sobie bez większych problemów. Moduł przykręciłem za pomocą płaskownika aluminiowego w pobliżu mocowania sygnału dźwiękowego. Do przykręcenia wykorzystałem istniejący otwór M6. Przewód sygnałowy podłączyłem do + świateł pozycyjnych. Lampki zamontowałem w taki sposób, żeby uzyskać jak największy rozstaw między nimi. Wszystko działa tak jak należy, tylko nie wiem czemu przy zamykaniu i otwieraniu auta z pilota, na 5 sek. włączają się światła dzienne.

 

A tu kilka fotek:

U mnie też światła włączają się i gasną po zamknięciu auta, pewnie ten sprytny moduł reaguje tak na to co się dzieje w instalacji elektrycznej samochodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

właśnie przeczytałem cało post i muszę powiedzieć, że dobrym rozwiązaniem byłaby zamiana świateł halogenowych na światła dzienne jakich propozycji na stronach allegro jest wiele np. http://allegro.pl/swiatla-do-jazdy-dziennej-dzienne-modul-hom-7cm-i1576261546.html. Tyle, że w QQ po LF jest nietypowe klosz halogenów a mianowicie są tz. kątowe a proponowane rozwiązania nawet z ASX są proste, więc na tą chwile odpada. Co do doczepianych świateł Philipsa, czy innych marek - oczywiście nie obrażając nikogo może to zakrawać o pewnego rodzaju tuning, który kojarzyć się z dokładanym odblaskiem na klapie poloneza, spojlerami z światłem stop, niebieską diodą w wycieraczce lub neonem pod autem. Po prostu do naszych QQ światła ledowe żadnego z oferowanych producentów nie są dopasowane. W reklamie pokazano Audi A3 dla którego wpasowane są prawie idealnie z uwagi na mniejszy rozstaw ścianek w atrapie.

 

Bardzo ciekawym rozwiązaniem wydaje się moduł automat do ograniczenia pola światła w żarówkach świateł tz. długich i po wstępnej rozmowie z kolegą monterem różnych zabezpieczeń samochodowych nie powinno powodować to żadnych usterek.

 

Jedynie mam prośbę do osób, które mają takie moduły w swoich autach o przesłanie filmu lub zdjęcia jak to świeci. Z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

 

Bardzo ciekawym rozwiązaniem wydaje się moduł automat do ograniczenia pola światła w żarówkach świateł tz. długich i po wstępnej rozmowie z kolegą monterem różnych zabezpieczeń samochodowych nie powinno powodować to żadnych usterek.

 

Jedynie mam prośbę do osób, które mają takie moduły w swoich autach o przesłanie filmu lub zdjęcia jak to świeci. Z góry dziękuję.

 

Zadzam się z Tobą, że zamontowane ledy to trochę "tjuning", ale nie ma innej opcji. Jadąc z takimi światłami wiem, że nikt się do mnie nie przyczepi. Te światła mają homologację, i to jest głównym powodem ich montażu.

 

PS. Jeżeli zmniejszenie intensywności świecenia świateł drogowych będzie dopuszczone i homologowane jako światła dzienne, będę pierwszym który zrobi taką przeróbkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

właśnie przeczytałem cało post i muszę powiedzieć, że dobrym rozwiązaniem byłaby zamiana świateł halogenowych na światła dzienne jakich propozycji na stronach allegro jest wiele np. http://allegro.pl/swiatla-do-jazdy-dziennej-dzienne-modul-hom-7cm-i1576261546.html. Tyle, że w QQ po LF jest nietypowe klosz halogenów a mianowicie są tz. kątowe a proponowane rozwiązania nawet z ASX są proste, więc na tą chwile odpada. Co do doczepianych świateł Philipsa, czy innych marek - oczywiście nie obrażając nikogo może to zakrawać o pewnego rodzaju tuning, który kojarzyć się z dokładanym odblaskiem na klapie poloneza, spojlerami z światłem stop, niebieską diodą w wycieraczce lub neonem pod autem. Po prostu do naszych QQ światła ledowe żadnego z oferowanych producentów nie są dopasowane. W reklamie pokazano Audi A3 dla którego wpasowane są prawie idealnie z uwagi na mniejszy rozstaw ścianek w atrapie.

 

Bardzo ciekawym rozwiązaniem wydaje się moduł automat do ograniczenia pola światła w żarówkach świateł tz. długich i po wstępnej rozmowie z kolegą monterem różnych zabezpieczeń samochodowych nie powinno powodować to żadnych usterek.

 

Jedynie mam prośbę do osób, które mają takie moduły w swoich autach o przesłanie filmu lub zdjęcia jak to świeci. Z góry dziękuję.

 

Poniżej masz linka do filmika - aby zobaczyć jak działa moduł

Pozdr.castoror

 

http://www.dzienne.it.pl/dzienne/howorks.php

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

właśnie przeczytałem cało post i muszę powiedzieć, że dobrym rozwiązaniem byłaby zamiana świateł halogenowych na światła dzienne jakich propozycji na stronach allegro jest wiele np. http://allegro.pl/swiatla-do-jazdy-dziennej-dzienne-modul-hom-7cm-i1576261546.html. Tyle, że w QQ po LF jest nietypowe klosz halogenów a mianowicie są tz. kątowe a proponowane rozwiązania nawet z ASX są proste, więc na tą chwile odpada. Co do doczepianych świateł Philipsa, czy innych marek - oczywiście nie obrażając nikogo może to zakrawać o pewnego rodzaju tuning, który kojarzyć się z dokładanym odblaskiem na klapie poloneza, spojlerami z światłem stop, niebieską diodą w wycieraczce lub neonem pod autem. Po prostu do naszych QQ światła ledowe żadnego z oferowanych producentów nie są dopasowane. W reklamie pokazano Audi A3 dla którego wpasowane są prawie idealnie z uwagi na mniejszy rozstaw ścianek w atrapie.

 

Bardzo ciekawym rozwiązaniem wydaje się moduł automat do ograniczenia pola światła w żarówkach świateł tz. długich i po wstępnej rozmowie z kolegą monterem różnych zabezpieczeń samochodowych nie powinno powodować to żadnych usterek.

 

Jedynie mam prośbę do osób, które mają takie moduły w swoich autach o przesłanie filmu lub zdjęcia jak to świeci. Z góry dziękuję.

Mam zamiar kupić taki automat, który redukuje napięcie puszczane na światła ale chcę go zamontować do świateł przeciwmgielnych podobnie jak jest w ASX. Dołączane ledy też mi się nie podobają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam zamiar kupić taki automat, który redukuje napięcie puszczane na światła ale chcę go zamontować do świateł przeciwmgielnych podobnie jak jest w ASX. Dołączane ledy też mi się nie podobają.

.

 

A cóż tam chcesz redukować, z tego co czytałem na forum, to przeciwmgłowe w QQ , dają bardzo mizerne światło. Ponieważ mam Visię, chciałem przy okazji zapytać kolegów którzy mają pmgl.czy to faktycznie prawda że są takie słabe?. Przymierzałem się do zamontowania, ale czy warto?

W ostatnim Focusie i w innych poprzednich autach, zawsze byłem z pmgl. zadowolony , chociaż nie za często ich używałem ( w większosci jazda po miescie). A co do ASX-a to jak mówił pavelsti

są tam osobne dwie żarówki. Tez chętnie bym je zamontował, ale wydaje mi się ze gabarytowo się nie zmieszczą.

Pozdr----castoro :beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.

 

A cóż tam chcesz redukować, z tego co czytałem na forum, to przeciwmgłowe w QQ , dają bardzo mizerne światło. Ponieważ mam Visię, chciałem przy okazji zapytać kolegów którzy mają pmgl.czy to faktycznie prawda że są takie słabe?. Przymierzałem się do zamontowania, ale czy warto?

 

Nie warto, biorąc pod uwagę przepisy - możliwość ich włączenia jest marginalna, faktem jest ze mam ksenony i te zupełnie wystarczają, może w innym wypadku pmgl coś dają, dla mnie to "look - gadżet" i zastanawiam się czy nie wywalić i nie wstawić dziennych w to miejsce, choć wczoraj widziałem QQ przed FL'em z pieknie wyglądającymi ledami, mocowanymi pionowo w kształcie " 7 " a potem okazało się nawet że w "moim" serwisie montowane i kiedy rozochocony pobiegłem już do kierownika salonu to dowiedziałem się, że to oryginala Hella, i ponad łantauzen pln mieć muszę na ten kaprys, więc chwilowo spasowałem :).

Edytowane przez kajot04
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość olopolska

Mam zamiar kupić taki automat, który redukuje napięcie puszczane na światła ale chcę go zamontować do świateł przeciwmgielnych podobnie jak jest w ASX. Dołączane ledy też mi się nie podobają.

 

 

Hej,

 

tylko na kloszach świateł dziennych jest wbita homologacja E2 a światła dzienne mają mieć chyba E4, które mają klosze do świateł mijania i drogowych.

 

Hej,

 

tylko na kloszach świateł dziennych jest wbita homologacja E2 a światła dzienne mają mieć chyba E4, które mają klosze do świateł mijania i drogowych.

 

 

Hej,

 

świateł przeciwmgielnych jest E2:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

jeszcze być może był taki pomysł ale wydaje się być ciekawy:

 

http://www.talkford.com/topic/153614-fog-light-halos/

 

Światła do jazdy dziennej, muszą świecić jasną białą barwą- i gdzie niby byś je zamontował - na przeciwmgłowe ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość olopolska

Światła do jazdy dziennej, muszą świecić jasną białą barwą- i gdzie niby byś je zamontował - na przeciwmgłowe ?

 

 

Można właśnie tam pokombinować - Polak potrafi, tylko jeżeli barwa jest nieodpowiednia to szukamy dalej.

 

Zawsze można wrócić to tych 2 rozwiązań:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zamontowałem Philips Daylight 4 w 3 tygodniowym QQ. Naprawdę jest nieźle chociaż miałem duże obiekcje.

Zrobiłem to sam w 40 minut. Zamontowałem światełka pod lekkim kątem (dokumentacja dopuszcza zmianę kąta do 10 stopni). Podłączenie banalne: dwa kabelki do akumulatora plus jeden do "plusa" światełka postojowego, akurat jest to jeden z nielicznych przewodów dostępnych poza wiązką.

 

Polecam wszystkim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zamontowałem Philips Daylight 4 w 3 tygodniowym QQ. Naprawdę jest nieźle chociaż miałem duże obiekcje.

Zrobiłem to sam w 40 minut. Zamontowałem światełka pod lekkim kątem (dokumentacja dopuszcza zmianę kąta do 10 stopni). Podłączenie banalne: dwa kabelki do akumulatora plus jeden do "plusa" światełka postojowego, akurat jest to jeden z nielicznych przewodów dostępnych poza wiązką.

 

Polecam wszystkim.

 

 

Można prosić o zdjęcia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

umyje autko i zrobię zdjęcia, strasznie owadów się nakleiło jak dzisiaj jechałem - okropna pora roku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ja się podzielę informacją o tym że moje niezajebiste światła dzienne za 1000 zł z salonu wytrzymały bez reklamacji 6 miesięcy :) od grudnia do maja : ) dziś złożyłem reklamacje bo jeden z reflektorów zaparował. Polecam jednak zainwestować w philipsa daylight 4 albo 8 (jednak co marka to marka a i jakość jest na odpowiednim poziomie, daylight 8 są za 460zł a nie 1000zł za chińszczyznę z salonu ) albo hella taka jak ma "Tomi-ei" co prawda to już wzrasta cena do 1500 zł - sam się zastanawiam nad hellą z e-bay.de choć trochę mnie boli, że wydałem 1000 a teraz wydam kolejny :/

Edytowane przez pavelsti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Philips Daylight 4 - światełka zamontowane własnoręcznie. Aż chce się żyć, wszystko działa idealnie, wreszcie podświetlanie NC działa tak jak się należy.

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Philips Daylight 4 - światełka zamontowane własnoręcznie. Aż chce się żyć, wszystko działa idealnie, wreszcie podświetlanie NC działa tak jak się należy.

 

Zdecydowanie do białych QQ najbardziej pasują. Na allegro już po 214 zł i zdaje się, że robią furorę. Chyba i ja się skuszę. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Philips Daylight 4 - światełka zamontowane własnoręcznie. Aż chce się żyć, wszystko działa idealnie, wreszcie podświetlanie NC działa tak jak się należy.

Ok- wszystko pięknie, a pytałeś czy jak sam założysz to nie stracisz gwarancji?, bo mi powiedzieli ze muszę montować w servisie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ja robiłem przegląd roczny, to nic nie mówili o światłach, a montowałem je sam.

Zanim je zamontowałem, to dzwoniłem do serwisu (przekierowali mnie nawet do jakiejś centrali w Krakowie) i dowiedziałem się, że gwarancji nie tracę, chyba że te światła uszkodzą jakiś układ (ale muszą to udowodnić), to wtedy tracę gwarancję, ale tylko na ten układ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytałem ile chcą za światła, powiedzieli mi że 600 zł za instalację ze światłami wartymi z 70 zł. Wyśmiałem ich i to wszystko.

Nawet jakby trzeba było to mogę je odłączyć od układu na czas przeglądu bo nie dam się nabijać w butelkę. Nie jestem sknerą, lepiej - jestem nawet rozrzutny ale nie lubię jak się mnie po prostu okrada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...