Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Światła do jazdy dziennej


ferrit
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, wydaje się że w temacie "dzienne światła" wprowadzacie w błąd wszystkich na forum. Bo w przepisach brzmi: minimalna odległość między nimi to 60 cm. Muszą się też znajdować co najmniej 25 cm nad powierzchnią drogi i maksymalnie 40 cm od obrysu bocznego samochodu. Proszę dokładnie zmierzyć, chodzi o 40 cm od obrysu bocznego samochodu, macie pewnie więcej jak 40cm. IMHO jak tak, to będą dodatkowe stresy i problemy z policją.

Pozd...

Ps Jeżeli nie mam racje, poproszę poprawić.

Po liftingu wszystko się zgadza. Przed liftingiem - faktycznie nie. Co do problemów i stresów - od 2 lat ich nie mam ale może kiedyś faktycznie będą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po liftingu wszystko się zgadza. Przed liftingiem - faktycznie nie. Co do problemów i stresów - od 2 lat ich nie mam ale może kiedyś faktycznie będą...

Odpisałem że by wnieść jasność, bo zauważyłem że macie auta przed FL. W sprawie problemów, jeżeli Państwo podróżują autem, to nie wiadomo…, gdzie i kiedy.

A w rzeczywistości życzę Państwu – miłej, bezproblemowej jazdy!!! :rolleyes:

Poz...

Edytowane przez wegit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość rhode4321

Witam

Czy ktos z was uzywa swiatel LEDayFlex firmy Hella?? Czy te swiatla maja homologacje? Niemiecka na pewno maja, a czy nie jest tak ze w uni przepisy sa znormalizowane i w Polsce te swiatla sa dopuszczone? Ostatnio bylem w jednym serwisie i tam powiedziano mi ze zadne ledy w pasku lub w tasmie nie maja homologacji, tylko takie ,,zabudowane,,maja homologacje. Tutaj link z info

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czy ktos z was uzywa swiatel LEDayFlex firmy Hella?? Czy te swiatla maja homologacje? Niemiecka na pewno maja, a czy nie jest tak ze w uni przepisy sa znormalizowane i w Polsce te swiatla sa dopuszczone? Ostatnio bylem w jednym serwisie i tam powiedziano mi ze zadne ledy w pasku lub w tasmie nie maja homologacji, tylko takie ,,zabudowane,,maja homologacje. Tutaj link z info

 

O tym wszyskim było już w tym temacie, musisz jeszcze raz dokładnie przeczytać cały temat, o LedayFlexach też było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość rhode4321

Fakt, bylo, ale nie do konca wyjasnione. Jeden z forumowiczow mial montowac, ale sprawa z homologacja nie zostala wyjasniona. A wolalbym sprawe do konca wyjasnic, bo to jednak jest wieksza kasa do wtopienia :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt, bylo, ale nie do konca wyjasnione. Jeden z forumowiczow mial montowac, ale sprawa z homologacja nie zostala wyjasniona. A wolalbym sprawe do konca wyjasnic, bo to jednak jest wieksza kasa do wtopienia :(

http://cgi.ebay.de/LED-Tagfahrlicht-Nissan-Qashqai-Qashqai-2-Modell-/360323801702?pt=Autoteile_Zubeh%C3%B6r&hash=item53e4f8e266

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt, bylo, ale nie do konca wyjasnione. Jeden z forumowiczow mial montowac, ale sprawa z homologacja nie zostala wyjasniona. A wolalbym sprawe do konca wyjasnic, bo to jednak jest wieksza kasa do wtopienia :(

 

Już wyjaśniam,

 

Ten forumowicz to właśnie ja, a rezultat po montażu LedayFlexów w QQ po FL widoczny jest w poście nr 204 strona 6 do tego tematu.

 

Jeżeli chodzi o homologację to jak masz wybite na kloszach ledów znaki z numerami i oznaczeniami homologacyjnymi to jest to w 100% zgodnie z aktualnymi przepisami o ruchu drogowym na terenie Polski i UE.

Zdjęcia mojego autorstwa na których są widoczne znaki homologacji na LedayFlexach masz w poście nr 183 strona 5 do tego tematu.

 

Dodatkowo powyżej kolega jacomir1 dołączył link do aukcji z eBay gdzie masz LedayFlexy z ramkami montażowymi do QQ po FL ( dokładnie takie jak moje, zresztą od tego gościa na eBay-u sam zakupiłem mój komplet )

 

Reasumując: kupując i montując taki zestaw żaden policiant czy diagnosta nie ma prawa przyczepić się do Twojego auta, wszystko jest zgodne z obowiązującymi przepisami, a ta osoba z serwisu poprostu wprowadziła Cię w błąd z tą możliwością użytkowania ledów tylko w światłach zintegrowanych.

 

Teraz taka cenna uwaga z mojej strony,która pozwoli zaoszczędzić Ci dodatkowych kosztów i niepotrzebnych nerwów. Czyli jeżeli zamierzasz kupić LedayFlexy luzem czyli nie z tej niemieckiej aukcji eBay to odrazu Ci odradzam. Nie poradzisz sobie z dorobieniem ramki montażowej i maskownicy do zderzaka a potem z estetycznym montażem w zderzaku w Twoim QQ. A nawet jak masz zdolności manualne to raczej nie wyjdzie to zbytnio estetycznie, a poza tym może się okazać, że koszty tej adaptacji przewyższą koszt zakupu ledów z tej aukcji licząc nawet z kosztem przesyłki.

 

Na koniec małe podsumowanie LedayFlexów:

 

na plus:

- świecą dużo lepiej od tzw budżetowych Ledów

- nawet w silnym słońcu napewno będziesz widoczny z daleka, są o wiele bardziej widoczne za dnia od świateł mijania

- jak są wyłączone to ich prawie nie widać w zderzaku, czyli w żaden sposób nie psują wyglądu auta

- z tymi ramkami z aukcji z eBay montaż jest bardzo prosty, podłączenie kabli lepiej jednak zlecić dobremu elektrykowi

 

na minus:

- wysoka cena

 

Mam nadzieję, że choć trochę pomogłem w podjęciu decyzji :) ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- z tymi ramkami z aukcji z eBay montaż jest bardzo prosty, podłączenie kabli lepiej jednak zlecić dobremu elektrykowi

 

Kto to jest "dobry elektryk"? To taki pan, który zawsze się uśmiecha, wszystkim pomaga, kocha zwierzęta i rozdaje ciasteczka? :D

 

Nie przesadzajmy. Trzeba podłączyć tylko 3 kabelki (2 do akumulatora i 1 do świateł mijania), co można spokojnie zrobić samemu.

Można oczywiście zlecić montaż w jakimś warsztacie, ale jak już ktoś zamontuje je samodzielnie, to te 3 kabelki też na pewno podłączy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość rhode4321

Coz moge napisac. Tylko serdeczne podziekowania dla ,,Tomi-ei,, za zadanie sobie trudu i lopatologiczne wyjasnienie nam wszystkich niuansow. Dzieki za dodatkowe uwagi, na pewno sie przydadza. Coz swiatla nie sa tanie..ale na pewno sa warte swojej ceny. Ostatnio duzo sie przygladalem samochodom ze swiatlami do jazdy dziennej i zauwazylem, ze wiele ma popalone diody, lub pali co druga. Lepiej raz zaplacic i miec spokoj niz co rok kupowac nowe swiatelka.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto to jest "dobry elektryk"? To taki pan, który zawsze się uśmiecha, wszystkim pomaga, kocha zwierzęta i rozdaje ciasteczka? :D

 

Nie przesadzajmy. Trzeba podłączyć tylko 3 kabelki (2 do akumulatora i 1 do świateł mijania), co można spokojnie zrobić samemu.

Można oczywiście zlecić montaż w jakimś warsztacie, ale jak już ktoś zamontuje je samodzielnie, to te 3 kabelki też na pewno podłączy.

 

No i tutaj nie zgodzę się z kolegą, nie wiem jak mają inne ledy, ale byłem przy podłączaniu LedayFlexów i niestety lub stety ten trzeci przewód należy podłączyć do skrzyneczki z bezpiecznikami już nie pamiętam dokładnie pod które gniazdo i tutaj może powstać problem dla laika ( ja niestety z elektryki do takich się zaliczam, akurat szkolony byłem do innych zadań ;) ). Dlatego napisałem "dobrego elektryka" bo nie wiem jak kolega huling, ale ja nie oddałbym nowego samochodu do przeciętnego elektryka, który mógłby mi coś spartolić w elektryce samochodu. I naprawdę możesz mi wierzyć, że gdybym nie przetłumaczył z niemieckiego dołączonej instrukcji montażu do Ledayflexów to nie wiem czy nawet mój naprawdę dobry elektryk podłączyłby to tak jak było zalecane, bo sam się zdziwił, że po co to tak skomplikowali ( chodziło prawdopodobnie o przewód od czujnika zmierzchu ), bo możnabyłoby podłączyć to gdzie indziej ( pewnie tak jak napisałeś do świateł mijania ), ale jak sam zauważył prawdopodobnie docelowo LedayFlexy nie działałyby poprawnie, Do tego dość długo szukał tego docelowego gniazda, ale to już wina kiepsko napisanej instrukcji, bądz tłumaczenia które zrobiłem poprzez translator Google.

 

Ja ogólnie odniosłem wrażenie, że to wcale nie było takie oczywiste gdzie ma być podłączony ten trzeci kabelek, ale jak pisałem wcześniej jestem laikiem w tej materii ( prawdopodobnie zresztą jak większość osób na forum ).

 

ps według mnie "dobry elektryk" to taki który wie co robi i jest na rynku przynajmniej od kilku lat, a nie pan Kaziu z podwórka który tam czasami coś podłączy bo wydaje mu się, że sie na tym zna ;) ...

A pluć sobie potem w brodę jakby coś się popaliło, że zaoszczędziłbym 100pln przy cenie LedayFlexów czy ewentualnej naprawie instalcji to nie dla mnie.

 

Ale każdy robi tak jak uważa za słuszne, na tyle na ile potrafi, i ryzykuje na tyle na ile go stać :D ...

 

pozdrawiam

Edytowane przez tomi-ei
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Was forumowiczów ma światła dzienne LED i auto 3 letnie i czy przechodził przegląd techniczny z tymi światłami ? Co na to diagnosta ? :whistle:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Was forumowiczów ma światła dzienne LED i auto 3 letnie i czy przechodził przegląd techniczny z tymi światłami ? Co na to diagnosta ? :whistle:

Diagnosta na to nic :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O stary tyle kasy na te światełka? To nie lepiej było kupić coś tańszego a na to samo by wyszło? Ja też zacząłem się zastanawiać nad kupnem i zamontowaniem dziennych światełek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...nie wiem jak mają inne ledy, ale byłem przy podłączaniu LedayFlexów i niestety lub stety ten trzeci przewód należy podłączyć do skrzyneczki z bezpiecznikami...

 

W tej instrukcji Helli link podłączania świateł rzeczywiście kiepsko jest opisane, jak je podłączyć z elektryką auta. Na stronie 24 jest schemat, na którym widać, że szary kabel (z nr 58) trzeba podłączyć do świateł mijania. Jednak dla kogoś nieobeznanego z elektryką nie będzie to czytelne. W tych "budżetowych" jest to bardziej szczegółowo opisane i rozrysowane. Myślę, że w Twoim przypadku elektryk zamiast do kabla podłączył się do bezpiecznika ze świateł mijania.

 

Zgadzam się jednak z Tobę, że jak sie nie ma wogóle pojęcia o elektryce, to lepiej samemu nie grzebać.

 

Co do "dobrego elektryka", to ja bym miał problem, którego wybrać, bo jeszcze nigdy (od 20 lat) nie musiałem korzystać z ich usług. :D

Miałem za to niemiłą przygodę u "dobrego mechanika" - wgnieciony bok przy wymianie tylnej piasty w Punto.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość fistnameQQ

ja mam dzienne swiatla zrobione poprzez zmiane % swiecenia swiatel dlugich - dziala perfekt wraz z czujnikiem zmierzchu

 

koszt zero zł - w aso pomysl bardzo sie podobal - pytanie o gwarancje przeszlo bez echa - jest gwarancja i ta zmiana nie zmienia nic w jej fukcjoowaniu

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam dzienne swiatla zrobione poprzez zmiane % swiecenia swiatel dlugich - dziala perfekt wraz z czujnikiem zmierzchu

 

koszt zero zł - w aso pomysl bardzo sie podobal - pytanie o gwarancje przeszlo bez echa - jest gwarancja i ta zmiana nie zmienia nic w jej fukcjoowaniu

pozdrawiam

 

Możesz opisać dokładniej na jakiej głównej zasadzie polega ta zmiana procentowa, jak to działa i jak to zostało zrobione, co z długimi działają tak jak poprzednio, ile prądu w trybie dziennym zużywają itd... ?

 

Może dołączysz jakieś fotki ?

 

Temat może być ciekawy dla wszystkich zaintersowanych światłami dziennymi...

Edytowane przez tomi-ei
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat może być ciekawy dla wszystkich zaintersowanych światłami dziennymi...

 

Tomi - kolega z pracy ma cos podobnego jak napisane powyzej w e46 - robil to sam zajelo mu jakos 20 minut + koszt czesci jakies 20 zl - i wyglada calkiem calkiem - gadalem z nim przed chwila podesle mi schemat tego jak to zrobic [jak narysuje - pewnie w paincie <lol>] to pokazę.

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość fistnameQQ

Możesz opisać dokładniej na jakiej głównej zasadzie polega ta zmiana procentowa, jak to działa i jak to zostało zrobione, co z długimi działają tak jak poprzednio, ile prądu w trybie dziennym zużywają itd... ?

 

Może dołączysz jakieś fotki ?

 

Temat może być ciekawy dla wszystkich zaintersowanych światłami dziennymi...

 

zdjec nie mam - ale postaram sie dolaczyc je w przyszlosci - zalozone jest cos na wzor przekaznika podlaczone pod swiatla dlugie i pompe paliwa. W momencie uruchomienia samochodu zapalaja sie swiatla dlugie "oslabione" do z tego co pamietam do 30% wartosci nominalnej - wlaczenie mijania wylacza je [podobnie czujnik zmrku] wlaczenie dlugich daje "pelna pare"

 

calosc dziala poprawnie i pzyjemnie.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam dzienne swiatla zrobione poprzez zmiane % swiecenia swiatel dlugich - dziala perfekt wraz z czujnikiem zmierzchu

 

koszt zero zł - w aso pomysl bardzo sie podobal - pytanie o gwarancje przeszlo bez echa - jest gwarancja i ta zmiana nie zmienia nic w jej fukcjoowaniu

pozdrawiam

 

Znalazłem odpowiedni moduł na allegro:

http://allegro.pl/swiatla-dzienne-regulator-swiatel-dziennych-sd-2-i1482259947.html

Pozdrawiam,

D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W opisie tego modułu na aukcji jest napisane, że sterowanie mocą jest w sposób impulsowy.

Zgaduję, że chodzi o regulację współczynnika wypełnienia - PWM.

Jeśli tak jest, to słabo widzę żywotność żarówek.

 

P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do xenonów też się tego nie da zstosować.

A sprawdzaliście, czy przepisy zezwalają na takie wynalazki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W opisie tego modułu na aukcji jest napisane, że sterowanie mocą jest w sposób impulsowy.

Zgaduję, że chodzi o regulację współczynnika wypełnienia - PWM.

Jeśli tak jest, to słabo widzę żywotność żarówek.

 

P.

Na forach dominują pozytywne opinie użytkowników SD-2. Moim zdaniem, nawet szybsze zużycie żarówek halogeonowych świateł drogowych jest kosztem, który warto ponieść w zamian za nieprzegrzane/niezmatowione klosze reflektorów i nieeksploatowane nadmiernie ksenony świateł mijania. Cena zakupu i monatażu SD-2 jest przy tym niższa niż świateł dziennych, a ponadto odpada konieczność zamontowania dodatkowych lamp, które najczęściej nie są zbyt dobrze dopasowane do naszych QQ. Pozostaje oczywiście kwestia nielegalności tego rozwiązania, ale wydaje mi się, że w przypadku ewentualnej kontroli drogowej ryzyko stwierdzenia tego przez kontrolującego jest znikome.

pzdr.D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do xenonów też się tego nie da zstosować.

A sprawdzaliście, czy przepisy zezwalają na takie wynalazki?

 

 

w e46 znajomego jest mimo ksenonow - pewnie z biksenonem bylby problem - co do prawnych aspektów - nie wiem )

podpinał to sam - wyszlo go prawie za free - nma mi podeslac jak pisalem wczoraj jakis schemat - pewnie w pon bede mial ;)

 

 

zdjec nie mam - ale postaram sie dolaczyc je w przyszlosci - zalozone jest cos na wzor przekaznika podlaczone pod swiatla dlugie i pompe paliwa. W momencie uruchomienia samochodu zapalaja sie swiatla dlugie "oslabione" do z tego co pamietam do 30% wartosci nominalnej - wlaczenie mijania wylacza je [podobnie czujnik zmrku] wlaczenie dlugich daje "pelna pare"

 

calosc dziala poprawnie i pzyjemnie.

 

pozdrawiam

 

 

masz auto przed fl czy po fl ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do xenonów też się tego nie da zstosować.

A sprawdzaliście, czy przepisy zezwalają na takie wynalazki?

 

 

 

 

Skoro użytkownik firstnameQQ ma TEKNE to znaczy, że z ksenonami działa. Światła drogowe (długie) nie świecą jako ksenony, więc można to zastosować.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, masz rację. Zapomniałem, że w "długich" są zwykłe halogeny. Pozostaje więc tylko kwestia legalności tego rozwiązania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...