Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Światła do jazdy dziennej


ferrit
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

1. Kierujący pojazdem jest obowiązany używać świateł mijania podczas jazdy w warunkach normalnej przejrzystości powietrza.

2. W czasie od świtu do zmierzchu w warunkach normalnej przejrzystości powietrza, zamiast świateł mijania, kierujący pojazdem może używać świateł do jazdy dziennej.
****************************************************************************************************************************************
Świateł dziennych można używać zamiast obowiązkowych świateł mijania w warunkach normalnej przejrzystości powietrza, od świtu do zmierzchu. Na kloszu lampy musi widnieć nieusuwalne oznaczenie homologacji E oraz RL.
Lampy do jazdy dziennej muszą być zainstalowane:

  • Symetrycznie względem osi pojazdu
  • Na równej wysokości
  • W odległości od ziemi do dolnej krawędzi lampy minimalnie 25 cm, od ziemi do górnej krawędzi maksymalnie 150 cm
  • Odległość między lampami mierzona od wewnętrznej krawędzi nie może wynosić mniej niż 60 cm, chyba że szerokość pojazdu jest mniejsza niż 130 cm - wtedy odległość minimalna wynosi 40 cm
  • Lampy nie mogą wystawać poza boczny obrys pojazdu lub być zamontowane dalej niż 40 cm od niego
  • Lampy włączają się automatycznie po ustawieniu urządzenia zapłonowego w pozycji umożliwiającej uruchomienie silnika (lub po jego uruchomieniu)

montaz-cz.jpg
W przypadku włączenia świateł mijania światła dzienne mają zostać samoczynnie wyłączone. Ponadto (co ważne), w samochodach rejestrowanych po raz pierwszy po 31 grudnia 2009 roku, światła pozycyjne tylne, światła obrysowe przednie, boczne i tylne oraz oświetlenie tablicy rejestracyjnej nie mogą włączać się razem ze światłami dziennymi. W pojazdach rejestrowanych do 31 grudnia 2009 roku dopuszcza się zainstalowanie świateł do jazdy dziennej w taki sposób, że włącza się również oświetlenie pozycyjne oraz tablicy rejestracyjnej.
Przepisy prawne w Europie

Przepisy prawne są w tym zakresie w Europie niejednolite. Niektóre kraje, jak np. Białoruś, Wielka Brytania, Irlandia, Monako, Holandia, Turcja i Cypr, nie posiadają przepisów prawnych na ten temat, inne nakładają na kierowców obowiązek, jeszcze inne jedynie tylko zalecają używanie świateł w ciągu dnia a są i takie, które wręcz zakazują używania świateł w ciągu dnia (np. Grecja). Istnieją też różnice w zależności od rodzaju pojazdu (jednośladowy czy wielośladowy). Inną prawną ciekawostką jest obowiązek posiadania zapasowych żarówek w samochodzie (np. w Bośni, Chorwacji, Macedonii, Słowenii, Hiszpanii i Czechach) co można uznać za absurd biorąc pod uwagę, że w konstrukcji samochodów doszło do takiego paradoksu, że często zwykła wymiana żarówki wymaga wielu narzędzi i niemałej wiedzy, co często kończy się wizytą w warsztacie elektromechanicznym.
Przepis ECE-R87 (wyciąg)

  • Intensywność światła reflektora do jazdy dziennej od 400 do 1200 kandeli.
  • Minimalna powierzchnia świetlna każdej lampy 20 cm²
  • Automatyczne włączanie świateł dziennych równocześnie z rozruchem pojazdu.
  • Włączanie i wyłączenie świateł dziennych bez użycia dodatkowych narzędzi.
  • Automatyczne wyłączenie świateł dziennych przy włączeniu świateł mijania lub przeciwmgłowych (jednakże nie przy krótkotrwałym włączeniu świateł drogowych).


jak zamontujesz tak jak wyżej nikt się do Ciebie nie przyczepi.

Edytowane przez Carlos217
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z ciekawostek powiem, że miałem kiedyś w Alfie fabrycznie montowane światła dzienne, notabene rozstaw 56 cm. Auto zawsze przechodziło badanie techniczne bez uwag. Kiedyś będąc w innej stacji diagnosta zaczął robić fochy, że światła są źle zamontowane, że on tego nie podbije. Zaczął wertować swoje mądre książki i ustalił, iż ten model tak juz ma. Przegląd oczywiście podbił.

Przeglądając się QQ rzeczywiście ciężko znaleźć miejsce dla właściwego montażu takich lampek



wertując net znalazłem takie oto:

http://www.ath-hinsberger.de/tuning_mazda_kia_hyundai_zubehoer.php/sid/c4879b1937aae07b0cd2b51f6d59b0d3/cl/details/cnid/3af4b210df08895a9.01478631/anid/76a4ad65ed1d7f652.13011266/Nissan-Qashqai-bis-2009/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kielecki serwis montuje z kolei Hella i też polecają - zero problemów.
Układ ten "pionowy" jak na foto powyżej.

Notabene - Hella to naprawdę świeci - Philipsy marnie przy nich wyglądają :)

Jednak z tego co tak oglądam i obserwuje - ładnie wygladaja tylko wsadzone w miejsce po przeciwmgielnych.

Kupić takie tylko hella - to standardowy wymiar - i ładnie solidnie i świeci tak jak powinno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja znowu znalazłem nieciekawe opinie o Philipsach jak szukałem do siebie świateł dziennych. W końcu zdecydowałem się na NSSC i jestem bardzo zadowolny. Bardzo mocno świecą i jak na razie nie mam z nimi problemu. Podłączenie trzema przewodami do instalacji :) 700zł to stanowczo za dużo. 150-200 to maksimum. Poszukaj innego serwisu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja znowu znalazłem nieciekawe opinie o Philipsach jak szukałem do siebie świateł dziennych. W końcu zdecydowałem się na NSSC i jestem bardzo zadowolny. Bardzo mocno świecą i jak na razie nie mam z nimi problemu. Podłączenie trzema przewodami do instalacji :) 700zł to stanowczo za dużo. 150-200 to maksimum. Poszukaj innego serwisu ;)

Witam,ja mam OSRAM NIGHT&DAY swieca zajefajnie i maja niepowtarzalny ksztalt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.... to może załącz jakąś fotkę !

Witam,ja mam OSRAM NIGHT&DAY swieca zajefajnie i maja niepowtarzalny ksztalt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam nssc 502 hd profesjonalne , wygladaja identycznie jak proponuje nissan w akcesoriach. tyle ze z założeniem 400 zł a nie 1600.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam nssc 502 hd profesjonalne , wygladaja identycznie jak proponuje nissan w akcesoriach. tyle ze z założeniem 400 zł a nie 1600.

Napisz kolego w jaki sposób osadziłeś poszczególne ledy, czy użyłeś jakiegoś specjalnego "podkładu" czy montowałeś bezpośrednio w zderzaku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrobie dzis zdjęcie to zamieszcze. Na tej plastikowej nakładce jest dość mało miejsca wiec potrzebna jest lutownica do plastiku. poza tym otwornica załączona w zestawie jest ciut za duza dllatego trzeba zrobic ciut mniejsza otworki. po zrobieniu otworków i włożeniu oczek z tyłu trochę lutownica dla pewności i wszystko sie idealnie trzyma.

Zdjątka wieczorem .

Pozdrawiami polecam bo naprawde wygladaja rewelacyjnie jak z salonu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest dostępne jeszcze lepsze rozwiązanie świateł dziennych ledowych do QQ: zintegrowane z lampą główną :)

 

www.youtube.com/watch?v=hRKGOleiEPY i link do firmy sprzedającej w opisie klipu.

 

Niestety drogo dość...

Edytowane przez Behemot
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajnie tylko to wiąze sie z rozklejaniem lampy , a to juz jest niefajne. a te nssc 502 sa identyczne jak w akcesoriach proponowanych przez nissana



post-62438-0-69739100-1363964399_thumb.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajnie tylko to wiąze sie z rozklejaniem lampy , a to juz jest niefajne.

 

Informacja z tej firmy, która prezentuje lampy na filmiku: "you will get 2 lights, the cabletree, all fitting parts and the relevant LED-module, you change the original lamp with the LED stuff". Wynika z tego, że jest bez rozklejania...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Informacja z tej firmy, która prezentuje lampy na filmiku: "you will get 2 lights, the cabletree, all fitting parts and the relevant LED-module, you change the original lamp with the LED stuff". Wynika z tego, że jest bez rozklejania...

 Ale temat był juz przerabiany i firma odpowiedziala ze te lampy nie maja homologacji wiec montaz na wlasne ryzyko.  Chociaż miesiąc temu byłem na wyspach i tam widziałem kilka QQ z takimi właśnie lampami i dosyć fajnie wyglądają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam nssc 502 hd profesjonalne , wygladaja identycznie jak proponuje nissan w akcesoriach. tyle ze z założeniem 400 zł a nie 1600.

 

Hej!

dstasiu, a sam montowałeś, czy mógłbyś polecić kogoś? bo widzę, że jesteś PZ jak ja)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej!

dstasiu, a sam montowałeś, czy mógłbyś polecić kogoś? bo widzę, że jesteś PZ jak ja)

 

hej mi montowała firma i-car z poznania. koszt 100 zł, otwornica załączona w zestawie jest ciut za duza i ledki wchodza za luźno. Facet dysponował lutownica do plastiku i bez problemu zamontował , czego ja bym nie mógł zrobić.

Ale ludzie mówią ze wyglądaja super.

Edytowane przez dstasiu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej mi montowała firma i-car z poznania. koszt 100 zł, otwornica załączona w zestawie jest ciut za duza i ledki wchodza za luźno. Facet dysponował lutownica do plastiku i bez problemu zamontował , czego ja bym nie mógł zrobić.

Ale ludzie mówią ze wyglądaja super.

Bo wygląda :thumbsup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dstasiu a powiedz mi czy one tez sue same wylaczaja wraz z pora dnia czy nie i trzeba samemu?

i naprawde wygladaja identyko jak te ktore nissan oferuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W większości zestawów jest moduł serujący, od którego wychodzą 3 przewody:
- +12v po stacyjce
- +12v od żarówki postojowej
- masa
Tak podłączone przewody od świateł dziennych i ustawienie przełącznika świateł w pozycję 'auto' czynią przełączanie się świateł całkowicie automatycznym - w dzień świecą się ledy po przekręceniu stacyjki, natomiast gdy zrobi się ciemno (zmrok, bądź gdy jest silnie zachmurzone niebo) automatycznie zapalają się światła mijania.

Co i jak podłączyć pisałem kilkanaście postów wcześniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie jak kolega mówi . Natomiast poważnie wyglądaja identycznie mozna zobaczyc w katalogu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

decyzja chyba podjeta pojde raczej w te leday flex z ebaya o ktorych pisal i demonstrowal tomi-ei a to glownie dlatego ze jest w zestawie ten czarny plastik i sa one juz w nim zamontiwane czyli tylko wyjme te plastiki ze zderzaka co mam teraz i wloze te niwe z ledami i zostanie podlaczenie:).......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...