Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Światła do jazdy dziennej


ferrit
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mi zaczęła parować jedna NSSC :thumbsdown: . Ciekawe, czy wymienili by na nową, jeżeli tak, to chyba wziął bym inny model nssc, bo te co ja mam, jednak trochę są duże. Ciekawe, czy w przypadku wymiany na nowe można zamienić model :whistle:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako nowy użytkownik QASHQAI-a witam wszystkich forumowiczów.

Dołączę się do dyskusji bo jestem żywo zainteresowany światłami drl - może ktoś z was już montował takie światła?

http://allegro.pl/led-drl-dzienne-halog-nissan-micra-qashqai-xtrail-i3184088144.html

Ciekawe rozwiązanie zwłaszcza że nie trzeba niby nic ciąć. Wymienia się zwykłe halogeny na halogeny z światłami dziennymi. Ciekawi mnie jakość tych lamp (wodoszczelność). Patrząc na cenę powinna być raczej ok choć teraz to wszystkiego można się po tych "chińsko-europejskich" produktach spodziewać.

Co myślicie na temat tych lamp?

Jako lampy do jazdy dziennej w miejscu przeciwmieglnych to w QQ ciężko będzie to zrobić zgodnie z przepisami. Ale ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, zaczęły mi parować NSSC. Odeślę je na gwarancję, ale jednak wolę kupić coś mniejszego, co ładniej mi się schowa w zderzak. Wybrałem Philipsy DRL4 (widziałem je już w wielu QQ na żywo). Efekt super. Jak Wam się sprawują? Warto je kupić? Opinie w sieci są na prawdę różne... Proszę o możliwie jak najszybszą odpowiedź ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, zaczęły mi parować NSSC. Odeślę je na gwarancję, ale jednak wolę kupić coś mniejszego, co ładniej mi się schowa w zderzak. Wybrałem Philipsy DRL4 (widziałem je już w wielu QQ na żywo). Efekt super. Jak Wam się sprawują? Warto je kupić? Opinie w sieci są na prawdę różne... Proszę o możliwie jak najszybszą odpowiedź ;)

Moim NSSC mineły 2lata i nie pocą się .Dobrze ,że Twoje w gwarancji "się sprawdziły" ... Tylko ,że teraz będziesz miał 2 kpl. lamp bo za reklamowane pewnie nie zwrócą Ci gotówki. Zapytam czy samochód myjesz myjką ciśnieniową ? Ponadto jaki typ miałeś bo obecne dziwnie wystają ponad zaślepkę w kratce wlotu pow. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale Koledzy wcześnie wstają ;)
U mnie jedna jest zaparowana dość solidnie (widać małe kropelki), natomiast druga na pierwszy rzut oka jest ok, ale jak się jej przyjrzeć, to zaczyna po brzegach parować.

Tak, myję QQ myjką ciśnieniową, ale staram się omijać te lampy, bo już wcześniej czytałem, że lubią parować. Mam Nssc 507. O ile jak były zamontowane do góry wlotu, ładnie się licowały ze zderzakiem, ale nie było odległości pomiędzy lampami (54cm), natomiast na dole jest odległość (dosunięte maksymalnie do krawędzi), ale nie wejdą już we wlot.

Wiem, będę miał dwa komplety, ale te nssc albo odsprzedam, albo zamontuję do drugiego samochodu (tam powinny lepiej wyglądać niż w QQ ;)).

Jak macie podłączone Philipsy? Po stacyjce, czy bezpośrednio do aku? Gasną od razu po wyłączeniu zapłonu i nie zapalają się same? ;)

Edytowane przez Michalmiko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, zaczęły mi parować NSSC. Odeślę je na gwarancję, ale jednak wolę kupić coś mniejszego, co ładniej mi się schowa w zderzak. Wybrałem Philipsy DRL4 (widziałem je już w wielu QQ na żywo). Efekt super. Jak Wam się sprawują? Warto je kupić? Opinie w sieci są na prawdę różne... Proszę o możliwie jak najszybszą odpowiedź ;)

Proponuję Philips DayLightGuide. Obecnie mam HID 507HP, były już wymieniane na gwarancji i nadal wewnątrz gromadzi się wilgoć. Przymierzam się do wymiany, prawdopodobnie na ww. Philipsy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bambus, chyba masz takie same jak moje. Też tak Ci wystają ze zderzaka? Philips DayLightGuide są nieco większe od DayLight4, a moc taka sama, za to cena 2x większa :) Nie wiem, czy jest sens przepłacać ;) "4" do QQ ładnie się komponują.

 

Jedna uwaga: Philips daje 12 miesięczną gwarancję. Mi udało się kupić na allegro od gościa, który jak mi odpisał: "Daje 24 miesięczną gwarancję na wszystkie sprzedawane przedmioty", czyli mam 24 miesiące gwarancji door to door :) To jest ważne w tym przypadku.

Edytowane przez Michalmiko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bambus, chyba masz takie same jak moje. Też tak Ci wystają ze zderzaka? Philips DayLightGuide są nieco większe od DayLight4, a moc taka sama, za to cena 2x większa :) Nie wiem, czy jest sens przepłacać ;) "4" do QQ ładnie się komponują.

 

Jedna uwaga: Philips daje 12 miesięczną gwarancję. Mi udało się kupić na allegro od gościa, który jak mi odpisał: "Daje 24 miesięczną gwarancję na wszystkie sprzedawane przedmioty", czyli mam 24 miesiące gwarancji door to door :) To jest ważne w tym przypadku.

Trochę wystają, dobrze świecą, ale są nieszczelne i już matowieje odbłyśnik. DayLightGuide ładnie zmieszczą się we wnęce i nie powinny wystawać. Są ciekawie wykonane - zastosowano światłowód, świecą całą powierzchnią a nie pojedynczymi punktami. Mają też szerokie kąty świecenia. Podobnie zbudowane są światła Osram, któryś z kolegów na forum je posiada, może trochę więcej o nich napisze?

Muszę tylko ustalić, czy można wyłączyć przygaszanie w czasie działania świateł mijania. Myślę, że warto trochę więcej zapłacić i mieć dobre światła, tanie już mam i są po trzech latach do wymiany, a ja 250 zł + 150 montaż jestem do tyłu:-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakie teraz miałeś?

 

Ja dziś dostałem DayLight4. Według mnie pasują na styk do zderzaka QQ (przykręcane do góry, a nie na dole jak nssc). Jak na razie jestem zadowolony, ale co można powiedzieć po chwili od montażu :) Obudowa jest solidna i wydaje mi się, że świecą mocniej niż nssc. Jest jedno ale... sieją zakłócenia w radiu. Nie jakoś bardzo, bo na pobliskich stacjach nie czuć prawie różnicy, ale na tych bardziej odległych, które grają dobrze przy wyłączonych ledach, to jak się włączą to trzeszczą. Z cb jeszcze nie testowałem.

Poniżej porównanie nssc do philipsów:

 

2700ad33e51d9dd5.jpg

 

I nowe światełka zamontowane:
 

239f121cedaa9a12.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakie teraz miałeś?

Takie jak Twoje, były w sprzedaży pod nazwą HID 507HP.

Ładnie się prezentują nowe Philipsy :-)

Edytowane przez bambus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem, przecież wcześniej pisałeś ;)
Dziękuję, też mi się podobają :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś słyszałem, że Philipsy sieją po radiu, ale myślałem, że to pojedyncze przypadki. Okazuje się, że jedank nie :(. Szkoda, bo planowałem zakup tego zestwu do Note i teraz się zastanawiam. Może to kwesta podłącznia ?? Niby Philips zaleca podłączenie zasilania bezpośrednio do akumulatora. Może to ma jakieś znaczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś słyszałem, że Philipsy sieją po radiu, ale myślałem, że to pojedyncze przypadki. Okazuje się, że jedank nie :(. Szkoda, bo planowałem zakup tego zestwu do Note i teraz się zastanawiam. Może to kwesta podłącznia ?? Niby Philips zaleca podłączenie zasilania bezpośrednio do akumulatora. Może to ma jakieś znaczenie.

 

Ja też stwierdziłem, że przy włączonych LED-ach Philipsa radio (fabryczne) słabiej odbiera zwłaszcza słabsze stacje. Natomiast nie mam zakłóceń w CB-radio. Lampy są podłączone bezpośrednio do akumulatora.

Edytowane przez ranger
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie podłączałem do akumulatora, ponieważ były problemy, że ledy się gasiły w czasie jazdy jak alternator naladował aku. Mam podpięte do czarnej skrzyneczki koło aku - sterownika can. Wykorzystałem starą instalację, którą zrobiłem do nssc. Może ktoś wie, jak zrobić jakiś filtr przeciwzakłóceniowy?

 

Wysyłane z mojego GT-N7100 za pomocą Tapatalk 2

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I nowe światełka zamontowane:

 

239f121cedaa9a12.jpg

 

Mój QQ wygląd prawie tak samo jak Twój ;) Do zobaczenia gdzieś na drodze Krk-Zako ;) Mi philipsy nie mieszają w radiu ani w cb ale też nie wiem jak są podpięte ;/ 

Edytowane przez pavelsti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po Zako jeździ taki sam jak mój i też ma takie same ledy, tak więc teraz jeszcze łatwiej pomylić ;) Odnośnie tych zakłóceń jak na razie nie zauważyłem po mieście, zobaczymy gdzieś dalej. Słabo odbiera tylko jedna stacja, reszta bez zastrzeżeń ;) Do zobaczenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako lampy do jazdy dziennej w miejscu przeciwmieglnych to w QQ ciężko będzie to zrobić zgodnie z przepisami. Ale ...

a możesz rozwinąć temat dlaczego nie będzie w zgodzie z prawem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem pewien, ale chyba chodzi o odległość od bocznych krawędzi samochodu. Chyba musi być min. 25cm jak się nie mylę a tu halogeny są prawie na krawędzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nic sie nie zmieniło w przepisach,

przypomnę:

 

 

- nie dalej niż 40cm od bocznej krawędzi auta

- nie mniej niż 25 cm ale nie wiecej niż 150 cm od podłoża

- rozstaw pomiędzy lampami DRL nie mniej niż 60 cm

 

to tak w skrócie :)

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli wynika z tego, że w miejscu halogenów byłyby w sam raz :)

W wersji Visia myślę ,że tak. W pozostałych wersjach to jednak ingerencja w "orginał" a z tym wiążą się konsekwencje choćby gwarancja ! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje autko ma już 5 lat więc już po gwarancji ... tak czy siak to interesuje mnie jakość tych ledów.  Z tego co dowiedziałem się od sprzedawcy są to Tajwańskie lampy produkowane przez firmę C-Plus. Czy ktoś z szanownych kolegów miał już do czynienia z tymi ledo-halogenami lub tą firmą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

jeżeli ktoś z Was byłby zainteresowany to mam 1 kpl. świteł dziennych LED Nissana do Qashqai  nr katalogowy  KS623-JD001 do sprzedania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...