Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P12]szarpanie silnika na postoju


Gość czester77
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

mam problem który pokazuje się nie regularnie po przejechaniu kilku kilometrów jak zatrzymam auto to skacze jakby silnik chciał wyskoczyć spod maski, poduszki są dobre w czasie jazdy nic nie czuć ma przejechane podobno 70 000 wymienieniane były drążki

obroty 0.8-0.9

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Mam taki sam problem. Czasami jest wszystko w porzadku, a czasami po paru kilometrach auto skacze jak poje.ane. Jest to bardzo nieregularne zjawisko. Wymieniałem goly silnik z wtryskami i na strarym tez tak bylo. po wymianie silnika problem został, także swiece wtryski silnik i chyba poduszki takze odpadaja.. czsami na tych samych obrotach 0,8-0,9 jest dobrze a czasami jakby na 2 gary nie palil. Prosze o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

sprawdze te informacje,chociaż wydaje mi sie że to koło dwumasowe zamachowe dzisiaj druga osoba powiedziała mi ze to jest najprawdopodobniej przyczyna. W serwisie sprawdzali poduszki, zawieszenie i otpowiedź brzmiała : nierówna praca silnika ....

bez komentarza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

problemem są przestawione fazy rozrządu

 

jak by tak bylo to by caly czas szarpal a nie czasami

 

ekspertem nie jestem ale zacząłbym od świec, kabli i kopułki

 

check się świeci?

 

Oni sie pytaja o diesla a ty o benzynie :whistle:

 

 

Wiczas, czester77

A sprawdziliscie wtryski(kable, wtyczki) i szyne.

A jak zaczyna szarpac to moc tez spada(zamula) czy tylko ma tem chory objaw szarpania(nierownej przcy)?

Edytowane przez adambg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdze te informacje,chociaż wydaje mi sie że to koło dwumasowe zamachowe dzisiaj druga osoba powiedziała mi ze to jest najprawdopodobniej przyczyna. W serwisie sprawdzali poduszki, zawieszenie i otpowiedź brzmiała : nierówna praca silnika ....

bez komentarza

 

dwumasa to by szarpala w czasie jazdy, bo jej zadaniem jest minimalizacja drgan, a z tego co przeczytalem w postach to tylko szarpie na postoju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dwumasa to by szarpala w czasie jazdy, bo jej zadaniem jest minimalizacja drgan, a z tego co przeczytalem w postach to tylko szarpie na postoju.

Tak sobie jeszcze pomyślałem, Czy sprawdzałeś czy silnik chodzi na wszystkie cylindry? Ktoś już wcześniej pisał o tym czy wtyczki dobrze siedzą... ( w extreme przypadku jakiś cylinder nie ma kompresji )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam podobny problem z szarpaniem silnika na wolnych obrotach w nissanie primera p11 1.6 16V z 1997r.+gaz sekwencja. Na benzynie i na gazie są takie same efekty. Wymieniłem już świece bo mechanik powiedziął ze jedna była opalona. Nie pomogła mi wymiana też przewodów, kopółki i palca zapłonowego. Mechanicy czyścili też przepustnice i dalej to samo jest.

Sam nie wiem co jeszcze zmieniać. Słyszałem ze to może być silnik krokowy.

Jeden mechanik stwierdził w serwisie ze silnik musi łapać "lewe" powietrze.

Inny mechanik zaś że wtryskiwaczę są zapieczone bo pracują na gazie. Na gazie przejechałem juz 30 tys. km.

Boje się by nie były wypalone gniazda w głowicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

U mnie jest to samo! Primera 2.0 + gaz holenderski, 97r

Jak tylko troche zlapie temperatury to skacza mu obroty w zakresie 800-200, tak co kilka sekund. W korkach tez szarpie przy ruszaniu, generalnie porazka !

Jutro mam w planie wyczyscic kolektor ssacy, silniczek krokowy i dam znac czy pomoglo! (kable nowe, swiece tez, jedynie kopolka roczna)

Rowniez obstawiam na silniczek bo kolega ma Opla i przy podobnych objawach kupil nowy i po sprawie. Doradzil mi zebym zrobil to samo, bo czyszczenie pomaga na krotka mete ale brak funduszy zmusza mnie do "latania dzior"... zycie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...