Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Pomusz kobiecie z X-Trail! awaria silnika!


Gość bhdemeter
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Post dotyczy samochodu X-Trail z 2004r ,silnikiem 2,5 benzyna przebieg 75.000 km

Nie jestem znawcą samochodów ale potrzebuję pomocy gdyż warsztat w ktorym serwisowałam swój samochód definitywnie dał plamę !!! I nie wiem co mam zrobić ze swoim samochodem i potrzebuje pomocy.

 

Ale do szczegułów!!!

 

Samochód kupiłam przy przebiegu 21.000 km i do 55.000 km bylo wszystko ok.

1. zapaliła się lampka silnika (check). Panowie w serwisie powiedzieli że to prawdopodobnie cewka ale trzeba jeżdzić tak dalej aby wyszło co to jest.

2. samochód zaczął chodzić na 3 cylindrach , przeczyszczono go jakieś 2000km chodził normalnie

3. znowu zapaliła się kontrolka silnika i zaczął jeszcze gorzej pracować w ogóle nie miał mocy i gasł kiedy się redukowało biegi- w warsztacie ustawiono mu zawory i coś jeszcze ale nie wiem dokładnie co. Jakieś następne 3000km chodził prawidłowo

4. znowu zapalił się check , samochód odstawiłam do warsztatu, odczytano błedy komputera , skasowano je - panowie mechanicy powiedzieli mi że wszystko ok i że to były jakieś nieznaczące błędy i wszystko jest ok

 

NO I FINAŁ

 

Kolejny raz zapaliła się lampka kontroli silnika, coś pod maską zaczeło wyć tak jak bym uruchomiła robota kuchennego, po dojechaniu do stacij benzynowej, po sprawdzeniu oleju okazało się że stan jest poniżej bagnetu, dolałam do samochodu 2 litry oleju, po odjechaniu ze stacij samochodem przejechałam jakieś 15 km i zgasł.

 

W warsztacie gdzie samochód pojechał na lawecie okazało się że :

 

Pierwszego dnia że samochód ma walnięty katalizator,

Drugiego dnia zadzwoniono do mnie i poinformowano mnie że samochód ma silnik do wymiany i że takich silników się nie remontuje!

 

 

I co teraz mam z tym autem robić i ewentualnie gdzie ???? Bo jakoś nie wierze w diagnozę panów mechaników, tym bardziej że auto ma bardzo mały przebieg!!!

Edytowane przez bhdemeter
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość michalkaflowski

Na początek radzę zmienić płeć bo to tak dziwnie wygląda - na forum zalogowany jest mężczyzna a pisze jak kobieta.

Niby niewielki szczegół bo o pomoc chodzi -ale jakoś tak razi w oczy.

Co do silnika to oczywiście każdy można wyremontować - tylko kwestia ceny.

Ale skoro to cały czas ten sam warsztat to jak się silnik rozwalił to zapewne z wielkim ich udziałem jeśli nie byli w stanie usunąć usterki na początku.

 

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mechanicy twierdzą że silnik jest do wymiany bo silników w nissanach się nie remontuje a jak już się wyremontuje to niebędzie chodził!!!! Chciała bym wiedzieć ile może kosztować taki silnik i czy warto go remontować czy lepiej kupić nowy silnik lub samochud!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mechanicy twierdzą że silnik jest do wymiany bo silników w nissanach się nie remontuje a jak już się wyremontuje to niebędzie chodził!!!! Chciała bym wiedzieć ile może kosztować taki silnik i czy warto go remontować czy lepiej kupić nowy silnik lub samochud!!!!!

 

kobito pisz ty po ludzku!!! :devil:

zmień serwis!!!!!!!!!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sory za byki!!!!

 

Olej w samochodzie był sprawdzony w piątek i był stan a w poniedziałek rano samochud się popsuł i oleju nie było , silnik zaczoł pracować jak robot kuchenny!

 

 

Temperatura wody też nie podskoczyła i kontrolka od oleju tagrze się nie zapaliła tylko żółty silnik!!

Edytowane przez bhdemeter
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Miałem naprawiany cały silnik, więc da się i nie trzeba kupować nowego

Mam dobrego i wiarygodnego mechanika ale jest ze śląska.

Jeżeli jesteś zainteresowana to napisz na prywatnego maila, to podam namiary na mechanika.

 

Tyle mam do powiedzenia do koleżanki, a co do kolegów odpowiadających głupio na wiadomość koleżanki, to jeżeli nie macie nic pożytecznego do powiedzenia i nie jesteście użytkownikami X-traila to swoje mądrości, złośliwości i dogadywania niech zostawią dla kumpli z baru.

Trochę kultury i grzeczności się należy, a nie każdy z nas jest alfą i omegą lub mechnanikiem.

 

ps.

ciekawe jak kolega od słownika i ortografii jest z matematyką - też tak za pan brat?

Panowie dżentelmeni - wyginęli na wojnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jankbkak

 

 

Gdzie Ty tu widzisz złośliwości?Więcej ją widać w Twoim poście :dribble: Pisanie bez błędów ortograficznych jest ogólnie przyjętą normą, i z tego co widzę koleżanka bhdemeter nie obraziła się za zwrócenie Jej uwagi :D

 

 

bhdemeter

 

Mam mechanika z okolic Legionowa,jeżeli życzysz sobie namiary to proszę o info

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samochud jest już zdiagnozowany , silnik nie nadaje się do remątu! Ale teraz stoje przed problemem znalezienia silnika!

 

Poszukuje silnika do x-traila z 2004 roku 2,5 Benzyna Pilne na szybko , jak by ktoś wiedział o takim silniku proszę o kontakt na maila bhdemeter@wp.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...