Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Tylne światła przeciwmgielne


Gość macdul

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, niedawno kupiłem Primere KOMBI P11 i okazało sie ze nie działaja tylne swiatła przeciwmgielne. Wymieniłem zarówki i sprawdziłem bezpieczniki i jest OK. jaka moze być przyczyna braku tych swiateł. czy moze ktoś z was miał podobny problem. Prosze o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Niewiem czy temat dalej aktualny, jeżeli tak to chyba mogę pomóc. Przypuszczam że masz hak założony, mam racje? Jeżeli tak to problem jest banalny, wystarczy zrobić małą zworkę na dwóch kabelkach pod tapicerką w bagażniku idących właśnie do gniazda świateł przy haku, dokładnie teraz nie pamiętam na których, ale jak coś to mogę zajrzeć ;) Ja tak zrobiłem i światełka działają, tylko nie sprawdzałem jeszcze czy działają w przyczepce, bo na razie nie miałem takiej potrzeby. Z początku też myślałem, że to przekaźnik, bezpiecznik czy coś, ale jak pomierzyłem napięcia na kablach to się wyjaśniło co i jak :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

macdul to typowa awaria w kombi, jak podniesiesz klape bagażnika i patrząc od tyłu po lewej stronie w takiej gumie chjarmonijkowej jest przejście przewodów z nadwozia do klapy i tam masz prawdopodobnie przerwany kabelek , wystarczy zdjąć gume nie uszkadzając jej, pociągając kolejno za przewody sprawdzić który jest przerwany odpowiednio połączyć i będzie działać. U mnie ta awaria ujawniła się przy okazji zakładania haka a puźniej padł mi 3stop i przyczyna była w tym samym miejscu.Jak pisał kolega wyżej światło przeciwmgłowe jest tylko po lewej stronie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...