Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

światła mijania


Gość marko24

Rekomendowane odpowiedzi

obok przycisku do regulacji lusterek masz pokrętło do regulacji świateł ustaw na pozycję zero i będzie dobrze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obok przycisku do regulacji lusterek masz pokrętło do regulacji świateł ustaw na pozycję zero i będzie dobrze

Jeśli są poziomowane automatycznie, to znaczy że masz ksenony. A więc nie ma pokrętła do ręcznego ustawiania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Postanowiłem odświeżyć zapomniany temat.

 

Zmusiła mnie do tego dzisiejsza usterka. Po jakimś czasie od zapalenia samochodu (i światem mijania),zorientowałem się, że lewe światło się nie pali. Po wyjściu z auta okazało się, że przy włączonych mijania... pali się jedno normalnie, a drugie (lewe) - pali się pozycyjne.

 

I teraz pytanie do doświadczonych forumowiczów:

 

Czy to jest sprytny patent Nissana, żeby być w ogóle być widocznym dla użytkowników ruchu (np. ciężarówki wyprzedzającej we mgle, której kierowca mógłby pomylić X-a z motorem), w momencie gdy przepali się żarówka światła mijania, czy gorzej - coś z elektryką, np. z przełącznikiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że jest to standardowe rozwiązanie. W większości samochodów po kolei zapala się kolejne obwody, czyli światła postojowe, światła mijania i światła drogowe. Zapalenie każdego następnego obwodu nie powoduje wyłączenia poprzedniego. Gdy spali się coś w najwyższym obwodzie powinno się palić światło poziom niżej.

Po prostu gdy palą się światła mijania to ich jasność jest tak duża w stosunku do świateł postojowych, że z daleka wydają się one wyłączone. U mnie w X-sie palą się i postojowe i mijania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

H4 jest dwuwłóknowa, więc wynika, że jedno się przepaliło

albo bezpiecznik?? Przynajmniej w VW są światła stronami:prawo-lewo, nie wiem jak to jest w nissanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dokładnie tak było - jedno włókno padło. Banał - przepraszam za zawracanie głowy. Dzięki za rady. Teraz siadło mi oświetlenie gdzie indziej, ale to w innym temacie, bo się może komuś kiedyś przyda...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...