Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Domykanie szyb


Gość madman
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gdzie w wa-wie można byłoby zamontować automatyczne domykanie szyb w Tiidzie,ew jaki sterownik kupić?,pomijając serwis ze względu na chore ceny?

 

ew elektryk znający niissana tiida

tego nie wiem, miałem taki dodatek w poprzednim samochodzie,

a czy masz jeszcze gwarancję na samochód? bo ciekawe jak się to ma do ewentualnie obowiązującej gwarancji, przy zamontowaniu oczywiście poza autoryzowanym serwisem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W NISSANIE powiedzieli że jeśli to będzie autoryzowany zakład to w gwarancji to nie przeszkadza,,lecz dany element nie będzie podlegał nissana gwarancji ,,brakuje mi tego bo w innych autach to miałem/,bmw w opcji/,nie wspominając o 15 sekundowym opóznieniu do zamknięcia ręcznego szyb po wyjęciu kluczyków!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ODYSSEY zaśpiewał 2000 netto za domykanie szyb z alarmem który można o kant 4 liter potłuc//byle pajac czyt. złodziej//teraz może kupić skaner za kilka stów nawet na allegro// skąd wiem : właśnie walnęli znajomej nówkę mazdę ,,3,, z fabrycznymi zabezpieczeniami:{{

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ODYSSEY zaśpiewał 2000 netto za domykanie szyb z alarmem który można o kant 4 liter potłuc//byle pajac czyt. złodziej//teraz może kupić skaner za kilka stów nawet na allegro// skąd wiem : właśnie walnęli znajomej nówkę mazdę ,,3,, z fabrycznymi zabezpieczeniami:{{

 

Alarmy to taki drogi gadzet, który służy do zakłócania ciszy nocnej na osiedlach. Innych zastosowań nie znalazłem. Od 1995 roku miałem trzy samochody (dwa - parkowane na osiedlowej uliczce) i żadnego alarmu i żadnej kradzieży.

DO zamykania ręcznego szyb jestem przyzwyczajony - to już nawyk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam alarm jest pewną motodą na spowolnienie idiotów którzy się na rzeczy nie znają...

Przed prawdziwym złodziejem ochroniłby nas (gdyby UE nie zabroniła) odcięcie dopływu paliwa do czasu wprowadzenia kodu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chciałem w Note założyć układ domykający ,to w serwisie wyliczyli mi ok 600-800 zeta,tłumaczyli że muszą instalkę nową pociągnąć pod układ cyfrowy,a montowanie innych układów,zakłóca prace alarmu fabrycznego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Sam alarm jest pewną motodą na spowolnienie idiotów którzy się na rzeczy nie znają...

Przed prawdziwym złodziejem ochroniłby nas (gdyby UE nie zabroniła) odcięcie dopływu paliwa do czasu wprowadzenia kodu...

Witam koledzy,

Ja tu z trochę innym wozem ale tej samej rodziny:)

w nawiązaniu do w/w wypowiedzi chciałem zapytac czy jesteście pewni że w UE takie urządonka odcinające zapłon czy paliwo po czasie od uruchomienia jest zabronione???

Jeżeli mam takie coś to może mnie ktoś zkontrolować, i czy mogę ponieść jakieś konsekwencje??

ja mam takie urządzonko na zapłonie a drugie założyłem na centralny zamek tak że jak otwieram z pilota to mam 20 sek na wejście do auta i przyciśnięcie resetu w środku. mam go dobrze ukryte:)

i tak samo 20 sek na reset po uruchomieniu silnika:)

Prymitywne, ale uważam że dobre, bo dobrze ukryte i niestandardowe, (moja samoróbka)

 

To co wcześniej pisaliscie to prawda.

Nie mogłem ze śmiechu jak widziałem u kumpla założony imobilaiser na pastylkę,

Serwis skosował go 490zł a cętralkę wpieli w dwa obwody od zapłonu i rozruchu bezpośrednio pod konsolą od kierowcy.

szczerze mówiąc zrobili to na samym widoku, a ja generalnie nie wiem czemu to miało służyć,

dobry złodziej pominie takie zabezpieczenie w 30sek........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego odcinania paliwa to chyba UE (jeżeli w ogóle), to zabroniła dosyć niedawno (po roku 2003)???

Własnie z 2003r mam auto, a w nim zamontowany (chyba fabrycznie) "antynapad", który patrząc po Waszych opisach, to nic innego jak wypisz wymaluj "wzbogacona" wersja odcięcia paliwa. Wspomniane "wzbogacenie" polega na spięciu z autoalarmem, że jak po odpaleniu śilnika nie zdezaktywować antynapadu to po chwili "silnik STOP!", odcina paliwo, i zaczyna się dyskoteka tzn syrena na całego i błyskają wszystkie kierunki - jak mi wiosną siadał stary aku, to pod sąsiednim blokiem mało mi małżonki nie zlinczowali, że kradnie auto ;):D

A wracając do tematu, jeżeli prawda jest z tym zabronieniem, to zakaz musi być dosyć świeży. A skoro "odcięcie" mam montowane (fabrycznie?!?) przed wejściem w życie zakazu, traktorek kupiony w krajowym salonie, to sie nie przejmuję. :)

Edytowane przez roobalek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zabronić to UE może jedynie producentowi, bo mu jakiś głupkowaty urzędnik jakiegoś certyfikatu nie podpisze. Mnie w tym przypadku cała unia może skoczyć tam gdzie panu majstrowi ... :) Oczywiście, że założę sobie taki odcinacz, całkowicie nie zależny od reszty układów. Jako nietypowy i jedyny w swoim rodzaju będzie pewniejszy niż fabryczna a przez to typowa instalacja zabezpieczająca. Pozdrawiam

Mrand

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie to nie rozumiem tego...

wydaje mi się że to prawo jest skonstruowane specjalnie dla podpierdalaczy...

Kompletnie bez sensu...

Pewnie gdybym złapał złodzieja, mógłby mnie on zasądzić za naruszenie nietykalności albo bóg wie co jeszcze....

Powiem Wam że gdyby nie mój sprytny wynalazek pewnie wozu bym już nie miał,

a dodam że miłem już dwie próby, z pobudką w nocy i przed kościołem

7 i 9 lat temu kiedy moje słoneczko było jeszcze dużo warte.

zobaczymy jak będzie, nie zmierzam tego demontwać,

a napewno jak kupie nowy wóz to pokusze się o udoskonalenie mojego urządzonka

i nawet mam plan co chcę zrobić:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam koledzy,

Ja tu z trochę innym wozem ale tej samej rodziny:)

w nawiązaniu do w/w wypowiedzi chciałem zapytac czy jesteście pewni że w UE takie urządonka odcinające zapłon czy paliwo po czasie od uruchomienia jest zabronione???

 

Zabronione jest dla nowych aut montowanie takich rozwiazan przez ASO.

Konsekwencje są żadne, bo zakaz dotyczy "montażu" a nie użytkowania takich rozwiązań ;).

 

 

Apropo tego tematu - historia zasłyszana od taksiarza więc nie gwarantuje autentyczności.

W wawie jest zakład (a dokładniej mechanik) który specjalizuje sie w takich patentach. Dostał zlecenie na podpiecie tego do jakiegoś super wypasionego mercedesa. Zamontował i nagle zaczeły sie problemy z elektryka w aucie.

Oczywiście serwis w PL stwierdził że to on popsuł, auto straciło gwarancje na elektryke po montaży itd etc. Panienka (właścicielka auta) bujała się długi czas z Mercedes Polska, w końcu sie wkurzyła i pojechała do Niemców... Oni zbadali kompleksowo auto i okazało się że wada była fabryczna (źle kabelek zarobiony), a koleś od alarmu dostał... certyfikat idealnego podłączenia systemu :)

 

Na ile to prawda nie wiem, ale ponoć to się w ubiegłym roku działo.

Edytowane przez ciacho
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...