Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Problem z wbijaniem biegów


Gość Drozdzik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wie ktoś jaka jest tego przyczyna?

 

Sprzęgło odpada bo jest nowe, wymienione z powodu tej przyczyny co i tak nei pomogło a biegi dalej ciężko wchodzą. Miał ktoś już taki problem lub wie jak go rozwiąza ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat był wielokrotnie poruszany, poszykaj i poczytaj - generalnie tak jak napisał bonzo. Czyli wyczyścić i dobrze przesmarować linki.

Edytowane przez Andrzej330
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wie ktoś jaka jest tego przyczyna?

 

Sprzęgło odpada bo jest nowe, wymienione z powodu tej przyczyny co i tak nei pomogło a biegi dalej ciężko wchodzą. Miał ktoś już taki problem lub wie jak go rozwiąza ?

 

Kiedyś miałem podobny problem z wrzucaniem biegów "do tyłu", czyli dwójki i czwórki.

Zostawiłem autko u poleconego mecheca, który po godzinie zadzwonił, że jest gotowe. Jak powiedział wyrobił się taki "dinks" który odpowiada za prawidłowe prowadzenie linek. Nie wiem, nie znam się, ale od tego czadu wszystko jest OK, a wcześniej taki pożalsięboże mechec już mnie nastawiał na zakup nowej skrzyni!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten dinks to pewnie plastiki, które łączą linki- poniżej dźwigni smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Mój mechan przesmarował linki, ale nie wiele pomogło. Dwójka nadal wchodzi ciężko (czasem zgrzyta jak w starych Jelczach) a wsteczny czasem wogóle nie zazębia, wchodzi jakby nie do końca. Gdzie znajduje się ten plastikowy element? Czy jego wymiana jest kosztowna? :rolleyes2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A sprzęgło dobrze Ci bierze. Po wymianie może potrzeba regulacji. Linki nie tak łatwo wyczyścić i przesmarować. No chyba że je zdemontujesz z pojazdu. Rdza weszła w pancerz i jednorazowe przesmarowanie bez demontażu niewiele daje. Ja robiłem to kilkakrotnie na tyle na ile mi się udało tam wpryskać preparat i smar. Rozruszały się dobrze po 2 miesiącach. Te plastiki, które łączą się z linkami są pod dźwignią zmiany biegów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

linke do smarowania to sie wyjmuje i ustawia w pozycji pionowej, zdejmuje osłonki na końcach i najlepiej najpierw ropa przelewac w pancerz i ruszac wkladem az zacznie płynac brud z ropa, potem ewentualnie popłynie rdza. po calej tej operacji bierzemy bezyne ekstrakcyjna i powtarzamy ta operacje az bedzie spływac czysta benzyna. odstawiamy linke na pare minut az splynie z niej wszystko do konca, bierzemy olej silnikowy i przelewamy linke az wypłynie z drugiej strony na sam koniec pod oslonki dajemy troche smaru zeby nie puszczaly wilgoci i linka gotowa.

KALIA jak linka nie jest peknieta ani nie ma popekanego pancerza to nie daj sobie wmówic ze jest do wymiany, najlepiej jak ci cos takiego mówia to zmien mechanika

Edytowane przez pawel2163
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Mój mechan przesmarował linki, ale nie wiele pomogło. Dwójka nadal wchodzi ciężko (czasem zgrzyta jak w starych Jelczach) a wsteczny czasem wogóle nie zazębia, wchodzi jakby nie do końca. Gdzie znajduje się ten plastikowy element? Czy jego wymiana jest kosztowna? :rolleyes2:

 

Witaj !

Jeśli nadal Tobie doskwiera problem ze zmianą biegów polecam serwis Nissana w Poznaniu na Kościelnej -dali radę w mojej Serence i przy okazji wymiany płynów jesienią zrobili mi to również (skasowali około stówy)=> tel. (0-61)8484521

Pozdrawiam B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Bardzo dziękuję za podpowiedź. Nadal mam tę trudność. Jednak od pewnego czasu moja Serenka stoi, bo wjechałem komuś w hak holowniczy i mam zderzak do wymiany (dowód mi zabrali, co Panowie w mundurach). Mam jeszcze do wymiany kolumnę kierownicy; chyba do końca marca ze wszystkim się uporam. :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...