Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Spadek mocy


Gość Lukmack
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Lukmack

Witajcie,

 

obserwuję już od dłuższego czasu spadek mocy auta - jakoś gorzej się zbiera, i ma " turbodziurę " :) szarpie trochę przy wciśnięciu gazu , nie wchodzi na obroty płynnie, dopiero gdzieś od 3,5 tyś płynnie przyspiesza, ale początek obrotrów , to nie jest tez zakres co był wcześniej, może świece ? łączę ten problem z nierównymi obrotami na jałowym, które zazwyczaj utrzymują się w granicach ~500 obr/ min , co jak wiadomo jest trochę nisko.

 

Czy myślicie, ze czyszczenie sławetnego " krokowca " pomoże i w tym dziwacznym przyśpieszaniu ?

 

filt powietrza wymieniony, hmm filtr paliwa to jeszcze przede mną.

 

zupełnie inne auto się zrobiło. echh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie to samo, wyraźnie na lpg słabo wyczuwalne na benzynce...nie doszedłem co to jest, podejżewam że winna jest instalacja gazowa.

 

Wymieniłem świece, przewody,kopułkę filtr gazu i powietrza - trochę się poprawiło,ale dalej czasami przerwie w tych granicach o których piszesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurcze też mam jakąs dziwną przerwę przy konkretnym naciśnięciu gazu jest wrażenie jakby silnik zastanawiał się przyśpieszać czy nie :? ja od kupienia zmieniłem świece i filtr powietrza,trzeba będzie też filterek paliwa zmienić :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurcze też mam jakąs dziwną przerwę przy konkretnym naciśnięciu gazu jest wrażenie jakby silnik zastanawiał się przyśpieszać czy nie :? ja od kupienia zmieniłem świece i filtr powietrza,trzeba będzie też filterek paliwa zmienić :?

 

U mnie przerwa wyczuwalna jak delikatnie naciskam na gaz. Jak depnę to przerwa ginie...Dlatego podejrzewam, że coś z lpg (nie dostaje tyle gazu ile trzeba i szarpie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Rafał L
kurcze też mam jakąs dziwną przerwę przy konkretnym naciśnięciu gazu jest wrażenie jakby silnik zastanawiał się przyśpieszać czy nie :? ja od kupienia zmieniłem świece i filtr powietrza,trzeba będzie też filterek paliwa zmienić :?

 

U mnie przerwa wyczuwalna jak delikatnie naciskam na gaz. Jak depnę to przerwa ginie...Dlatego podejrzewam, że coś z lpg (nie dostaje tyle gazu ile trzeba i szarpie).

 

Poszukaj nieszczelności w układzie dolotowym. Być może za dużo powietrza :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

 

obserwuję już od dłuższego czasu spadek mocy auta - jakoś gorzej się zbiera, i ma " turbodziurę " :) szarpie trochę przy wciśnięciu gazu , nie wchodzi na obroty płynnie, dopiero gdzieś od 3,5 tyś płynnie przyspiesza, ale początek obrotrów , to nie jest tez zakres co był wcześniej, może świece ? łączę ten problem z nierównymi obrotami na jałowym, które zazwyczaj utrzymują się w granicach ~500 obr/ min , co jak wiadomo jest trochę nisko.

 

Czy myślicie, ze czyszczenie sławetnego " krokowca " pomoże i w tym dziwacznym przyśpieszaniu ?

 

filt powietrza wymieniony, hmm filtr paliwa to jeszcze przede mną.

 

zupełnie inne auto się zrobiło. echh

 

Objawy wskazują na sonde lambda...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio u siebie zauwazylem ze samochod na benzynie zrobil sie strasznie mulowaty, slabo wchodzi na obroty, teraz na LPG bardziej dynamiczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie sondy lambda: w jaki sposób zdiagnozować, że nie pracuje właściwie? (To czy wogóle pracuje to proste)

 

Ja mam analogiczne objawy o jakich pisze Luckmack ale sondy to raczej jestem pewien, bo gaziarz podłączył kompa i testowaliśmy jaki jest skład mieszanki podczas jazdy i przyspieszania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można Voltomierzem to sprawdzić w jakie wartości sonda pokazuje a najelpiej to podłaczyc się w stani Nissna do Consula i wszytko przesledzić łącznie z sondą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio u kumpla czyscilem krokowy , objawy prawie te same o ktorych piszecie i potem jeszcze tzw reset kompa przez dluzsze odlaczenie od zasilania. Rewelacja obroty na lpg takie same jak na paliwie . Moze i w tym przypadku cos takeigo pomoze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można Voltomierzem to sprawdzić w jakie wartości sonda pokazuje a najelpiej to podłaczyc się w stani Nissna do Consula i wszytko przesledzić łącznie z sondą.

 

Coobcio, ile kosztuje wjazd do ASO i diagnostyka?

U mnie autko nie chodzi tak jakbym oczekiwał i byłbym gotów sprawdzić co w nim nie gra(Vmax na gazie 170, przeciętne przyspieszenie). Niestety bez sprzętu diagnostycznego to mi wymienią pół autka i nie dojdą do przyczyny ;-) Najlepiej jakby przy okazji znali się na lpg :-D bo to może być główna przyczyna bolączek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Warszawie na ul. ostrobramskiej (na przeciwko Mc) za podłączenie do Comsula biorą 100zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiecie co (Kuba bedzie wiedzial o tych moich obrotach mysle) jak mialem u siebie problemy z obrotami to podjechalem do jednego goscia i mi sprawdzil szczelnosc silnika poprzez podlaczenie do specjalnej maszyny robiacej dym (taki jak w dyskotece) i sprawdzil szczelnosc - efekt wszystko oki. Jak mi powiedzial ze prawdopodobnie ma takie cos jako jedyny w Polsce i zaplacilem chyba 60pln to sie zdziwilem .Ale jako jedyny poradzil mi jeszcze raz zajzec do slynnej pary: przepustnica i silnik krokowy. Efekt taki ze juz mam spokoj ze znana juz w klubie usterka obrotow silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JA u Siebie bym sprawdził szczleność orurowania turbo bo coś mi ladowanie spoada na wysokich obrotach za szybko :roll:

 

Poweidz gdzie można dokonać sprawdzenia szczlniści bo nie chce mi sie wycaigać całej turbo instalacji i sprawdzać wszytkeigo metodą hałupniczączyli wanna i dmuchanie za duzo tych rurek jest :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...