Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

mosty


Gość dudzers

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ponownie.Stoję przed koniecznością wymiany mostu. Mam Serenę 1.6 1998 r i do tego modelu most mi potrzebny. A pytanie brzmi czy most od 2.3 d też będzie pasowal, bo na allegro z takimi twierdzeniami się spotykalem.Może ktoś ma taką wiedzę .Za pomoc z gory dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W SR20 generalnie wkładali jeden rodzaj mostu, podobnie jak w GA16. Choć podobno też zdarzały się wyjątki. Natomiast w LD 20 wkładali i takie i takie. Różnią się przełożeniami i wałem (długość, waga itp.). Musisz zobaczyć jaki masz typ mostu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może zmierz długość całkowitą wału, średnicę, mocowanie do mostu i na jej podstawie dobieraj most.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może ja trochę pomogę. Jeżeli chodzi o mocowania itp. To mosty w 1.6 i Dieslach są takie same. Odnośnie przełożeni różnica już jest. Wyjaśnię to na tej zasadzie. Jadąc Sereną 2.0 diesel 90km/h mam na obrotomierzu 2.5k obrotów. Jadąc z taką samą prędkością sereną 1.6 benzyna mam3k obrotów. Jeżeli chodzi o Most od 2.o benzyna jest zupełnie inny wały też zresztą są inne różnią się długością. A jest to spowodowane tym że 2litrówki benzynowe mają inne zawieszenie. Jak by ktoś był chętny mam jeszcze po przeszczepie całe zawieszenie i most od 2.0 benzyniaka;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...