Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

immobilaizer


Gość andrzej35

Rekomendowane odpowiedzi

I znowu problem. Mam primere 1995 1,6... Kasowanie blokady i otwieranie drzwi z pilota.. Jeśli chodzi o drzwi to moge otworzyc kluczykiem. ale nie mozna skasowac blokady to i nie odpalilem. Dodam że baterie w pilocie wymienilem... Wczoraj pod sklepem siedzielem i dusilem przycisk pol godziny... zadzialal raz. Pod domem z 15 minut -zadzialal dwa razy..i potem nic.... Czyzby cos w nim nie laczylo? Nie wiem co robic...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedno co wiem to pilot bardzo zurzyty... gumy sie wytarly i widac odsloniete przyciski. A są dwa: jeden otwiera drzwi i odblokowuje auto,drugim sie zamyka...Rozłozylem go a w srodku jest plytka wielkosci pol paczki od zapalek. Z duża bareria.. Tyle moge o nim teraz powiedziec bo nie mam go przy sobie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I znowu problem. Mam primere 1995 1,6... Kasowanie blokady i otwieranie drzwi z pilota.. Jeśli chodzi o drzwi to moge otworzyc kluczykiem. ale nie mozna skasowac blokady to i nie odpalilem. Dodam że baterie w pilocie wymienilem... Wczoraj pod sklepem siedzielem i dusilem przycisk pol godziny... zadzialal raz. Pod domem z 15 minut -zadzialal dwa razy..i potem nic.... Czyzby cos w nim nie laczylo? Nie wiem co robic...

Dosyć zastanawiające zachowanie, bo po elektronice wygląda na kluczyk oryginał z dogorywającą elektroniką, po zachowaniu mechaniczno-elektronicznym z drzwiami, blokadą i odpalaniem, wygląda jakby był dorobiony niezakodowany, lub jeśli jednak oryginalny, to może miał kontakt fizyczny z jakimiś innymi kluczami i "rozkodował się". Zakładając, że jest oryginalny, a jedynie "rozkodowany", to proponuję (spróbować nie zaszkodzi) procrdurkę z instrukcji, oczywiście o ile już jej nie próbowałeś, a z zapisów mojej instrukcji wygląda to tak:

"Jeżeli mimo użycia właściwego kluczyka silnik samochodu nie daje się uruchomić z powodu zakłóceń radiomagnetycznych wówczas należy:

1. Pozostawić kluczyk w stacyjce w pozycji ON przez około 5 sek.

2. Przekręcić kluczyk do pozycji OFF i zaczekać około 5 sek.

3. Powtórzyć raz jeszcze kroki 1 i 2

4. Odseparować kluczyk stacyjki od innych kluczy i pilotów noszonych na jednym kółku i uruchomić silnik".

 

Ze względu na fizyczne zużycie, i jeśli nie znajdziesz sposobu na elektronikę, a koniecznie będziesz chciał mieś sprawny komplet kluczyków, to pewnie nie ominie Cię wizyta w ASO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zapewne twój pilot to lucas 3txa, poszukaj na forum pisałem o tym jak się go naprawia.

 

Zastanawia mnie fakt że drzwi otwiera a immo nie. To o tyle dziwne że jak już działa to powinno działac w pełni jedno i drugie.

Zastanawiam się , czy nie padł Ci audio link - sterownik immobilisera ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...