Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

potrzebne wymiary


Gość kolega

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. właśnie jestem w fazie projektowania dolotu powietrza pod stożek i potrzebuje waszej pomocy.

1. jaki jest skok zaworu ssącego i wydechowego

2. jakie są średnice przylgni zaworowych, na wydechu i w ssącym

3. jakie są średnice przylgni na zaworach ssącym i wydechowym

4. jakie są wymiary kolektora ssącego, tj średnica.

posiadam silnik 1.6 100KM

jeśli ktoś posiada taką głowicę i kolektor na wierzchu to nie jest dla niego problem a mi by to bardzo pomogło, poza tym obiecuje że podzielę się wynikami i fotami z prac nad dolotem. a już wkrótce i nad wydechem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymiarów nie znam ale chcę dać Ci radę. Pamiętaj że długość dolotu jaką obliczysz to długość od samych zaworów do końca dolotu, a nie samych rur które zainstalujesz. Z resztą i tak najlepiej by było shamować go kilka razy aby dobrać tę optymalną długość, bo teoria swoje a z praktyką każdy wie jak jest...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymiarów nie znam ale chcę dać Ci radę. Pamiętaj że długość dolotu jaką obliczysz to długość od samych zaworów do końca dolotu, a nie samych rur które zainstalujesz. Z resztą i tak najlepiej by było shamować go kilka razy aby dobrać tę optymalną długość, bo teoria swoje a z praktyką każdy wie jak jest...

oki to może ktoś zna pojemność w litrach tego kolektora. jeśli chodzi o liczenie to akurat liczę cały dolot od zaworów wydechowych- jak podaje instr. do liczenia dolotów. na hamownie to pewnie bym sie i wybrał ale teraz mieszkam we wrocku. znajomy wspominał że taka zabawa do tanich nie należy a ja budżet mam ogrniczony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...