Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

kontrolka rezerwy


Gość areckicz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Raz sprawdzałem, wskazówka była już poniżej czerwonego pola, nic się na zapaliło a wlałem(ale pod korek) 47litrów... albo kontrolka nie działa albo byłem na granicy jej zapalenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

A czy ktoś już probował podpiąć to na krotko w kostce pod siedzieniami?? sa trzy kable. co z czym zewrzec by zasymulowac wlaczenie sie rezerwy? u mnie tez nie dziala, chce sprawdzic czy lampka walnieta czy czujnik bez rozkrecania deski/baku.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

u mnie tez nie dziala, chce sprawdzic czy lampka walnieta czy czujnik bez rozkrecania deski/baku.

 

rozkręcenie deski i dojście do zegarów to jakieś 10 minut roboty więc można się pokusić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

w moim sunnym n14 1.4 1995r. wtrysk jest tak jak tankuje na stacji do pelna pod korek to wejdzie ok 47L a wiem ze zbiornik ma 50L chyba w kazdym n14 ma taka pojemnosc zbiornik, rezerwa zaswieca mia sie jak wiem ze mam okolo 8-12L(pierwsza biala kreska ) to swieci mi sie jak stoje na swiatlach jak ruszam gasnie i podczas jazdy nie swieci ale najgorszy moment jest wtedy kiedy rezerwa sie juz coraz czesciej swieci albo ciogle podczas jazdy w tedy w baku jest ok 4-5l paliwa sprawdzalem na swoim aucie az mi auto szarpalo dalo rade odpalic ale dalem gazu i zgasl resztki benzyny byly nie bylo juz cisnienia w ukladzie, tak wiec mialem 5L w karnistrze zalalem przekrecilem pare razy kluczykiem az pompka napompuje i bedzie dobre cisnienie w ukladzie odpalil za pierwszym dojechalem do domu zrobilem rutynowy zabieg odpalilem auto az sie cala bezyna wypali i wymienilem filtr paliwa nA knecht okolo 60zl jak mam wskazówke na czerwonej kresce to zrobie okolo 50 km i staje.

Edytowane przez nol152
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam.Mam pytanie jak sprawdzić miernikiem co nie tak z obwodem lampki rezerwy bez rozkręcania foteli itd.Na kostce pod kanapą zwierałem lampka świeci więc do kostki jest ok.Jakaś podpowiedż mile widziana.Za odsyłanie do szukajki dzięki z góry.Pozdrawiam.N14 gażnik.

Edytowane przez Jarosław
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam!

 

Tez nie posiadałem rezerwy. Najpierw zwarłem w kostce pod siedzeniem dwa przewody co sprawiło zaświecenie się rezerwy. Później znalazłem w sieci, ze można zastosować czujnik z daewoo( ten sam patent, termistor.. na alledrogo za 15 z przesyłka) wymontowałem pływak i co się okazało. ze na górze gdzie kable wchodzą w takie gumowe coś kabel od rezerwy jest urwany a na pływaku nie było czujnika. zamontowałem ten od daewoo w miejsce gdzie powinien być oryginalny czujnik. i teraz jest mały problem. rezerwa się zaczyna tlić/mrugać w połowie pomiędzy 1/4 a czerwonym polem na wskaźniku( wskaźnik działa w 100% dobrze). czy termistor z daewoo ma inne parametry niż nissanowski? po zmierzeniu miernikiem pokazuje ok 720-750 ohmow. czy ktoś kto posiada działającą rezerwę może sprawdzić opór pomiędzy masa( czarny środkowy) a żółto niebieskim (tak jest u mnie w 2.0D kombi). może ten zamienny ma mniejsza wartość niż nominalny i dlatego wcześniej się zapala??

 

 

pozdrawiam

 

http://img848.imageshack.us/i/27042011953.jpg/ pływak po wyjęciu z baku

 

http://img405.imageshack.us/i/27042011954.jpg/ z zamontowanym czujnikiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...