Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

K11 filtr kabinowy


stefino
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!!

 

Na wstępie - szukałem, ale nie znalazłem. Pytanie brzmi tak: Czy Micry K11 (konkretnie z 1993 roku wersja Lx)miały coś takiego jak filtr kabinowy czy jak kto woli przeciwpyłkowy? Zastanawiam się nad tym, bo ostatnio trafiłem na to: http://www.allegro.pl/item751794555_oryginalny_filtr_kabinowy_nissan_micra_k11.html a ponadto w programie Nissan fast widnieje taki filtr (inny numer ale jest) Prośże o informację, czy taki filtr jest w Micrach. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

był tu na forum już ten temat z tego co pamiętam to micry z klimą nie mają filtra kabinowego, ja mam 98r po lifcie i mam filtr właśnie nie dawno go wymieniłem

http://forum.nissanklub.pl/index.php/topic/50986-k11-filtr-przeciwpylkowy/page__p__636966__hl__filtr%20przeciwpy%C5%82kowy__fromsearch__1entry636966

Edytowane przez marioxxx2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

był tu na forum już ten temat z tego co pamiętam to micry z klimą nie mają filtra kabinowego, ja mam 98r po lifcie i mam filtr właśnie nie dawno go wymieniłem

http://forum.nissanklub.pl/index.php/topic/50986-k11-filtr-przeciwpylkowy/page__p__636966__hl__filtr%20przeciwpy%C5%82kowy__fromsearch__1entry636966

 

 

Ok ale mówicie tu o K11 po 1 lifcie. Mnie interesuje K11 pierwsza generacja- czyli z 1993 roku. Najdziwniejsze jest to, że program Nissan Fast twierdzi że taki filterek w takiej Micrze jest! (Jest nawet obrazek)...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znaczy że są niejasności... bo allegro posiada dwa takie filtry do K11 sprzed FL, FAST mówi że jest... a jak jest na prawdę to trzeba chyba rozebrać i sprawdzić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw trzeba zdemontować drzwiczki schowka , potem jest takia poprzeczna listwa plastikowa którą trzeba przeciąć (też to dla mnie było dziwne)za tą listwą zobaczysz takie jakby pionowe złączenie dmuchawy (nie wiem jak to fachowo nazwać)zobacz czy jest tam od dołu jakaś śrubka jak jest to ją odkręć , jak ja to odkręciłem to to u mnie filtra nie był bo poprzedni właściciel wyjął filtr i nie włożył nowego i miałem w ręku kawałek blaszki do tej blaszki zaczepia się filtr i wsuwa się do środka jest to trochę niewygodne ze względu na ten przecięty plastik ale innaczej się nie da, ale widzę że ty masz 98 po lifcie z klimą więc tu na forum czytałem i pisali że choć to im się wydawało dziwne ale z klimą właśnie nie mają filtra kabinowego, zresztą zobacz w szukajce opisy na ten temat

Edytowane przez marioxxx2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest trochę ciężko ale tak najpierw musisz otworzyć drzwiczki i w dole one są zamontowane na takich "sworzniach " trzeba tam wymacać i przekręcić jeden i drugi i one wyjdą tylko nic na siłe

 

 

Spojrzałem jak to mam u siebie zamontowane- są takie dwa bolce które trzeba przekręcić i w jakiś sposób wyjąć - to o to chodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podglądałam pół roku temu jak ten filtr był wymieniany u mnie (k11 z 2000r). Po zdemnontowaniu klapki od schowka był widok mniej więcej jak na Twoim pierwszym zdjęciu. Taki szaryplasti z dwoma rzędami podłuznych dziur. wzdłuż tych dziur, a nawet bardziej po skrajnym brzegu, żeby był większy otwór zastało przecięte. i ten kawałek jest do wyrzucenia. pod tym jest taki czarny plastik i śruba. teraz to u mnie widać po otwarciu półki i zajrzeniu tak, żeby wzrok był na wysokości dołu półki. I ta śruba jest od filtru. Mogę zrobić fotę jak to wygląda, ale z klapka od półki bo sama nie umiem jej zdemontować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no, inaczej sie nie da :rolleyes2: Trochę sie obawiałam o stabilność całej konstrukcji powycięciu tego kawałka, ale to jest sztywny plastik i póki co nic się nie dzieje. A przy okazji obecność tego kawałka plastiku świadczy o tym, że ten filtr, jest tam od wyprodukowania samochodu :P .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok wiszę że Szymeq ma nieco nowszą Micrę. Musze tylko zajrzeć jak szwagier podjedzie za jego schowek... jeżeli jest tak samo to znaczy że taki filterek ma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...