Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[N16] klima, strata mocy i spalanie?


Gość vqsoft1

Rekomendowane odpowiedzi

Gość vqsoft1

jakie macie odczucia? w tym temacie? jakos bardzo podwyzszonego spalania tez nie zauwazylem, spdaek mocy jest do zaakceptowania. jak wy sie na to sapatrucjecie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o róznice w przypadku Almery to powiem otwarcie, że nic nie zauważyłem. Pali tak samo a i przyspieszenia też są takie same.

Natomiast u mojego ojca w Primerze włączenie klimatyzacji powoduje dość zauważalny spadek mocy. Spalanie nie ulega zmianie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o róznice w przypadku Almery to powiem otwarcie, że nic nie zauważyłem. Pali tak samo a i przyspieszenia też są takie same.

Natomiast u mojego ojca w Primerze włączenie klimatyzacji powoduje dość zauważalny spadek mocy. Spalanie nie ulega zmianie.

 

mam 1,8 i widać spadek mocy i zwiększenie spalania które mam średnio 11,5l/100 he he

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakie macie odczucia? w tym temacie? jakos bardzo podwyzszonego spalania tez nie zauwazylem, spdaek mocy jest do zaakceptowania. jak wy sie na to sapatrucjecie?

Przy N16 po lifcie nie zauważyłem różnicy, ale mało nią jeżdżę i jeszcze mniej "katuję". W mojej P10 czuć, że coś ją hamuje przy włączonej klimie. Czuć to zwłaszcza jak się chce pociągnąć na niższych biegach do końca, albo na 5 od 100 km/h przyśpieszać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość darek_k

Odczuwam i jedno i drugie, biorac pod uwage ze startuje dosyc dynamicznie to czuje wyrazny spadek mocy , co do spalania chyba mniejszy ale podejrzewam ze jest roznica ok 1l/100km . A czujecie roznice w pracy silnika w zaleznosci od temp na zewnatrz. Wydaje mi sie ,ze gdy temp dochodzi do 35 C to auto chodzi wyraznie slabiej niz wtedy gdy jest 20 C .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na razie nie zauważyłem znaczącego spadku mocy po włączeniu klimy. Z tym, że jeżdżę Klamerką dopiero od trzech tygodni. Co do zużycia paliwa to wg wskazań komputera może wzrasta o jakieś 0,1 - 0,3 litra/100 km. Ale ponieważ jeżdżę w większości po mieście to nie brałbym tego za jakiś wyznacznik. Wzrost zużycia paliwa mógłby też nastąpić przecież po ostrym ruszeniu ze świateł :wink: Jak pojadę w trasę to sprawdzę spalanie - z klimą i bez klimy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie miałem autka z klimą, ale w perpetum mobille to nie wierzę ;-) Tak samo jak włączenie świateł tak i załączenie klimy musi pociągać wzrost spalania. W służbowej Octawii wychodziło jakieś 0,5l/100 (1.9 TDI)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...