Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

skaner diagnostyczny


Gość kkom

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś podłączał skaner diagnostyczny lub jakiś inny interfejs do Almery 2005 w celu kasowania błędów (świeci się kontrola Check engine - bo jej się nie podoba gaz).

Proszę ewentulanie o podanie typu urządzenia (ceny) i czy udało się działanie.

Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elm skasuje błędy silnika ale pozatym nic nie zrobi i nic innego nie zdiagnozuje a koszt to od 150 zl

Miałeś do czynienia z ELM327 v1.5a?

Ja mam ELM327 v1.3a, i... pokazuje on parametry pracy silnika ON-LINE, a to już jest jakaś diagnostyka, więc trochę to stoi w sprzeczności z Twoimi słowami cyt: "(...) nic nie zrobi i nic innego nie zdiagnozuje (...)", nie sądzisz?!? . Jeśli wierzyć opisom aukcji dla najnowszej wersji ELM327 tj 1.5a, to potrafi on już zdiagnozować wszystko co tylko można tzn wszystko co przekazuje dane/parametry do ECU, z możliwości wprowadzania zmian, nadal potrafi "tylko" kasować błedy. Biorąc pod uwagę koszty jakie trzeba ponieść w ASO, czy nieco mniejsze w nieautoryzowanym warsztacie, to koszt ELM'a zwraca się już po dwóch podpięciach. Uzupełniając info o kosztach, to oczywiście jak kto chce może kupić ten interfejs za 150PLN, a kto jest dociekliwy i woli nie przepłacać, ten poszuka uważnie i wyda, razem z kosztami przesyłki ok 100 PLN (ja kupiłem za 100PLN = 88,00 interfejs + 12,00 koszty przesyłki).

 

kkom poczytaj sobie temat http://forum.nissanklub.pl/index.php/topic/41621-n16-fotorelacja-diagnozowanie-almerki-i-aut-z-eobdobd2/ , zapewne uzyskasz nieco interesujących Cię informacji, a na pewno zorientujesz się co nieco.

Pozdrawiam :)

 

Ps.

kkom kłania się tagowanie, bo inaczej jest zagrożenie, że temat pójdzie do kosza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To że elm pokazuje kilka parametrów (silnika) to nie znaczy że można nim coś zdiagnozować, a pozatym to czy komunikuje się z czymś poza silnikiem abs, airbag, smart etrance, bo z tego co sie orientuje to chyba nie chociaż moge się mylić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś podłączał skaner diagnostyczny lub jakiś inny interfejs do Almery 2005 w celu kasowania błędów (świeci się kontrola Check engine - bo jej się nie podoba gaz).

Proszę ewentulanie o podanie typu urządzenia (ceny) i czy udało się działanie.

Dzięki

ELM 327 + scantool.net

elma masz np.tutaj http://www.allegro.pl/item751010570_interfejs_elm_327_ver_1_3a_elm327_obd2_euroscan_pl.html

a jak będziesz potrzebował pomocy przy używaniu programów to pisz na priva.

Na początek polecam poczytać to:

http://forum.nissanklub.pl/index.php/topic/41621-n16-fotorelacja-diagnozowanie-almerki-i-aut-z-eobdobd2/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

crashu?!?

Nie wiesza Ci się scantool.net?

Pytam z ciekawości, bo jak próbowałem go na swoim lapku, to po chwili pokazywania bieżących zmieniających sie parametrów, pomimo że komunikował się cały czas z ECU, wieszał pokazywane wyniki, i dopiero zrzucenie na pasek, i podniesienie skutkowało ruszeniem zastoju, co za wiele nie też dawało bo za chwilę zrywało połączenie z ECU, i tyle z zabawy. Mam jak najgorsze wspomnienia po tym sofcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

crashu?!?

Nie wiesza Ci się scantool.net?

Pytam z ciekawości, bo jak próbowałem go na swoim lapku, to po chwili pokazywania bieżących zmieniających sie parametrów, pomimo że komunikował się cały czas z ECU, wieszał pokazywane wyniki, i dopiero zrzucenie na pasek, i podniesienie skutkowało ruszeniem zastoju, co za wiele nie też dawało bo za chwilę zrywało połączenie z ECU, i tyle z zabawy. Mam jak najgorsze wspomnienia po tym sofcie.

U mnie działał jak należy. Zero problemów. Podglądałem nim parametry silnika w czasie pracy i kasowałem błędy. Zero "zwiech" czy innych problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...